יערה הוד מלמדת נשים עיוורות להתאפר

איפור לנשים לקויות ראיה על ידי יערה הוד - 19
|

מה עושה אישה שאיבדה את הראייה ולא יכולה להמשיך להתאפר? יערה הוד, מאפרת מקצועית, הצליחה להנגיש לנשים לקויות ראיה את היכולת להתאפר בהדרכה אינטימית ויעילה. מראות לא היו שם

 

איפור לנשים לקויות ראיה על ידי יערה הוד - 196
צילום: יח״צ

איפור לנשים לקויות ראיה על ידי יערה הוד - 16
צילום:יח״צ

 

מאת: אפי אליסי

 

איפור היה והינו חשוב ובעל משמעות אצל נשים. כבר בתנ"ך מתוארות הנשים כמי שמושכות כחל בעיניים וסומק על הלחיים. נשים מאז ומתמיד השקיעו בנראות החיצונית שלהן, בדגש על איפור, ויעידו על כך מוצרי האיפור והקוסמטיקה המציפים את השוק. מה עושה אישה שאיבדה את הראייה שלה ולא יכולה להמשיך להתאפר? אישה אשר עד שאיבדה את ראייתה יכלה להתאפר ולהדגיש את יופייה ועכשיו איבדה את היכולת אבל לא את הנשיות ואת הרצון להתאפר?
כזו היא שרון כדר, מאמנת אישית לנשים שהתעוורה בגיל 23 ואחד הדברים שהכי חסר לה הוא להתאפר כמו פעם. רבים אולי לא יבינו זאת כי הרי היא לא רואה את עצמה, אבל זה לא אומר שהיא לא מרגישה, לא זוכרת, לא רוצה להיראות יפה וכמובן לא אומר שלא רואים אותה.

״יש לי אתגר עבורך״, אמרה שרון כשהתקשרה ליערה הוד, מאפרת מקצועית ומעבירה סדנאות איפור אישיות וקבוצתיות.״תלמדי אותי לחזור להתאפר כמו פעם, במגבלות הראייה שלי ואני אביא את כל החברות שלי שילמדו גם איך לעשות את זה בעצמן״.

 

איפור לנשים לקויות ראיה על ידי יערה הוד - 12
צילום:יח״צ

 

יערה הוד הסכימה לאתגר בלי לחשוב פעמיים. ועדיין, חשבה לעצמה ׳איך היא, מאפרת מקצועית ומנוסה עם זוג עיניים רואות, יכולה ללמד נשים לקויות ראייה ועיוורות לחלוטין להתאפר?׳. יערה השתמשה בכיסוי עיניים כדי להבין בדיוק כיצד אותן נשים מרגישות וגם בשביל לדייק את עצמה בזמן האיפור. ״ללא מראות, יש צורך להסביר בצורה מדויקת וברורה ולכוון כל אחת פיזית עם תכשירי האיפור. בשביל לעשות זאת הייתי חייבת להתנסות״, מסבירה יערה.
יערה הוד הצליחה את המשימה. בהדרכה אינטימית לארבע נשים, ללא מראות כלל, הצליחה יערה להנגיש להן את נושא האיפור בצורה פשוטה ויעילה. ״עברתי אחת אחת ואיפרתי צד אחד של הפנים תוך מתן דגש על נקודות מסוימות והסברים מדויקים יותר מאצל נשים רגילות״, אומרת יערה, ״לאחר מכן כל אחת איפרה את הצד השני שלה ועם כל שלב צברו יותר ויותר ביטחון״.

ארבע נשים שאולי אינן רואות מספיק טוב או אינן רואות כלל אבל נראות נהדר ובזכות עצמן. מעבר לכך שכל אחת מהן הצליחה לאפר את עצמה, להיראות ולהרגיש נשית הוא גם תוספת לביטחון העצמי שלהן, החיוך והתוצאה הסופית של האיפור גרמו ליערה להתרגש לא פחות מאותן נשים והחליטה להנגיש את התחום ולפתוח סדנאות נוספות במחירי עלות לנשים לקויות ראייה או שאינן רואות כלל על מנת שתוכלנה להתאפר לבד בעצמן.

 

יערה הודאיפור מרגש לנשים אמיתיות
הקבוצות הן עד 3 נשים בלבד על מנת שאפשר ברוגע ובסבלנות לעבור כל שלב ולהצליח בו – בהדרכה אישית של יערה הוד.
https://www.facebook.com/yaarahodmakeup26

 

מגזין אופנה של ישראל
מייסד ועורך אחראי: אפי אליסי
אינסטגרם: fashionisraelmagazine
קבוצת האופנה והביוטי שלנו פתוחה לכולם: מגזין אופנה של ישראל

פורסם בקטגוריה איפור
תגובות פייסבוק