יום האישה 2019. אורנה רביצקי: ״לחזור לדגמן ולהצטלם זה מעגל שתמיד רציתי לסגור״

אורנה רביצקי והבנות אור שרעבי, אגם שרעבי צילום שלומית איציק, 0shlomit_itzik_orna3
|

היא התחילה את קריירת הדוגמנות בתקופת הזוהר של ימי תמי בן עמי. היא סעדה את אביה החולה במשך שמונה עשרה שנה עד יומו האחרון. רביצקי: ״יום אחד זה נגמר, בלי התראה מראש, בלי שרציתי בזה. כמו ילד שלקחו לו את הצעצוע שהוא הכי אוהב״

 

אורנה רביצקי והבנות אור רביצקי, אגם רביציקי, צילום שלומית איציק
אורנה רביצקי: כובע וג׳ינס: זארה, טי שירט H&M, ג׳קט ונעליים: פול אנד בר. הבנות אור ואגם: חולצות וג׳ינס: קסטרו, סרטים לשיער: טופ טן. צילום שלומית איציק

 

מאת: נועם שקד צילום: שלומית איציק
סטיילינג: טל בוהין, איפור ושיער: סימונה דרשן

 

לאן ״נעלמת״ בעשורים האחרונים? האם ההתרחקות מ״עולם הזוהר״ והדוגמנות הייתה התרחקות מושכלת ויזומה מצידך, או שהתעייפת מהקמפיינים, הצילומים והתעשייה? במה התעסקת בתקופה הזו, לאילו כיוונים התפתחת מבחינת קריירה ומשפחה?
״החלום נגדע ממני בשל מחלתו של אבי שדרשה ממני פסק זמן מהכל, לפעמים אתה חולם חלומות ומתכנן תוכניות אבל היקום יש לו תוכניות אחרות עבורך. נאלצתי להפסיק את עיסוקי משום שלא הייתה ברירה ואפשרות אחרת בשל המחלה של אבי. אבא היה צמח ובמשך 18 שנה ליוויתי אותו וטיפלתי בו במסירות עד ליומו האחרון. זה ליווה אותי במהלך החיים ועד לרגע שעמדתי ליד מיטתו עד שעצם את עיניו. לאחר שאבא נפטר התגייסתי לצבא לחייל האוויר כפקידה של מפקד טייסת.
לאחר השירות התחתנתי והחלטתי להקים את התא המשפחתי עם בן זוגי איתו אני נמצאת יחד מגיל 14. נולדו לנו 3 ילדים מדהימים. התמסרתי לבית ולגידולם. עשיתי את הבחירה הטובה עבורי. לגדל את ילדיי, בעיקר בגילאים הקטנים, הרגשתי שהם זקוקים לי. במקביל, באותה תקופה, התעסקתי באומנות מכל מיני סוגים, עבודות בעץ, בניית רהיטים, ציור פיסול, צילום ועוד. בבית שלנו אני ההנדימן שמתקן הכל בבית״.

 

אורנה רביצקי, צילום שלומית איציק, 7shlomit_itzik_orna
שמלה: H&M, כובע: מנגו. צילום: שלומית איציק

 

האם הרצון לחזור לדגמן ולהיות באור הזרקורים בער בך במהלך השנים, או שרק לאחרונה צץ שוב? יהיו שיגידו  שזה חלק מ״משבר גיל ה-40״. האם את מסכימה עם אמירה זו?
״אני ממש לא חושבת שזה חלק ממשבר גיל ה-40. הקריירה שלי נקטעה בשיאה. שוב, זה נעשה בלי שהייתה לי שליטה על כך, מאוד אהבתי את הדוגמנות והמצלמה. אני רואה בזה אמנות לכל דבר ויום אחד זה נגמר, בלי התראה מראש, בלי שרציתי בזה, כמו ילד שלקחו לו את הצעצוע שהוא הכי אוהב. עבורי היום לחזור לדגמן ולהצטלם זה מעגל שתמיד רציתי לסגור״.

בצעירותך הדיווה תמי בן עמי חנכה אותך ולימדה אותך את סודות המקצוע. במידה והיית בתחילת דרכך היום, מי היית רוצה שיחנוך אותך? מי המודל שלך בתעשיית האופנה היום?
״המודל שלי היום בתעשייה היא גלית גוטמן. היא מקצוענית ביותר. אם ללמוד, אז מהטובות ביותר״.

 

אורנה רביצקי והבנות אור רביצקי, אגם רביציקי, צילום שלומית איציק, 0shlomit_itzik_orna
שמלות: H&M, כובע: מנגו. צילום: שלומית איציק

 

עולם הדוגמנות היום נכבש על ידי סלבס ודוגמניות צעירות כמו סופיה מצ׳טנר וחברותיה. את חושבת שבעולם כזה עדיין דוגמניות שחצו את גיל ה-40 רלוונטיות?
״בוודאי. לא לכל דבר מתאימות דוגמניות צעירות. כמו כן, אני חושבת שכל אחת מביאה את האישיות שלה, הפנים שלך הן לא סתם פנים יפות, הן אומרות משהו ויכולות להוות עניין גם אם את לא סוויט סיקסטיין. כן, העולם שייך לצעירים אבל לא רק״.

בשנים האחרונות מודל היופי מנסה לעבור שינוי. דוגמניות כדוגמת אשלי גרהם משמשות כשגרירות של מגמת שילוב דוגמניות בכל המידות בתעשייה. האם לדוגמניות כאלה היה מקום בתעשיית האופנה לפני 20 שנה, כשאת דגמנת? מה דעתך על המגמה הזו?
״לדעתי זו מגמה מבורכת. היא מהווה דוגמא לילדות שהרזון הוא בראש מעייניהן. חשוב לדעת שרזון אינו מסמל יופי, כולנו אנשים צבעוניים ומגוונים. מאחורי כל החיצוניות יש ואדם ואישיות, אני חושבת שנטע ברזילי חשפה את הנושא בצורה הטובה ביותר ומאחלת לנו עוד מודלים כאילו שיעלו את המודעות הציבורית. בתקופת הזמן שלי לא הייתה מודעות לנושא״.

 

אורנה רביצקי, צילום שלומית איציק - 1
שמלה: H&M, כובע: מנגו. צילום שלומית איציק

 

בעבר הלא רחוק, הטרדות מיניות היו חלק מהנורמה, גם ואולי בעיקר בעולם הדוגמנות. האם בעברך כדוגמנית חווית הטרדות מיניות או שנחשפת לכך? אם כן, כיצד התמודדת עם זה?
״לצערי הרב אני נכללת בקטגוריית ה-MeToo. למזלי הרב, האינטואיציות שלי והמזל שהיה לי הצילו אותי במקרים שיכלו להגמר אחרת. אני מאוד שמחה שישנה מודעות וחשיפה גדולה לנושא, בתקווה שזה ימנע את הטרדה הבאה. כל החשיפה הזו מהווה גורם מרתיע. כן, שכל המטרידים למיניהם ישקלו את צעדיהם בקפידה״.

 

אור רביצקי, אגם רביציקי, צילום שלומית איציק
אור ואגם. חולצות וג׳ינס: קסטרו, סרטים לשיער: טופ טן. צילום שלומית איציק

 

האם את חושבת שלדוגמניות צעירות קל יותר היום להתנהל בתעשייה, בעקבות קמפיין MeToo ? האם קמפיין כזה היה מסייע לך כנערה צעירה?
״קמפיין MeToo הוא פשוט מתנה לכל אותן דוגמניות צעירות ונותן לגיטימציה להציב גבולות. לדעת שיש מי שמקשיב לך, לדעת שיש גורם מרתיע לכל אותם אנשים המנצלים את הכח והסמכות שלהם, אני בטוחה שקמפיין MeToo היה עוזר לי ולכל אותן קולגות שעבדו לצידי לא לשתוק ולדעת את זכויותינו, לדעת מתי הקווים נחצו. זה כמו חליפת הגנה לדוגמנית צעירה שרק החלה לפלס את דרכה״.

 

אור רביצקי. צילום: שלומית איציק
אור. שמלה: H&M. צילום: שלומית איציק

 

האם היית ממליצה לילדייך לעסוק בדוגמנות? לאור ניסיונך, מה הטיפ הטוב ביותר שתוכלי לתת להם או לכל צעיר אחר שמבקש להשתלב בתחום?
״בוודאי שהייתי ממליצה על החוויה שלי. היא הייתה מאוד טובה. התמסרתי למצלמה ונהנתי מכל רגע, אני חושבת שאישיות של האדם מלבד יופיו באה לידי ביטוי בתמונות. במילה אחת פשוט כיף, ואם הילדים שלי ירצו לעסוק בזה, אני אתמוך, אייעץ ואלווה אותם בכל בחירת דרכם״.

 

אור רביצקי, אגם רביצקי, צילום שלומית איציק , 4shlomit_itzik_orna
אור ואגם. שמלות: זארה, נעליים: H&M. צילום שלומית איציק

 אור רביצקי 5shlomit_itzik_orna
אור. שמלה: H&M. צילום: שלומית איציק

 

מה יחסך לניתוחים פלסטיים/הזרקות/מתיחות? האם את בעד להזדקן כדרך הטבע, או שאת בעד לעשות כל מה שניתן על מנת להישאר עם מראה צעיר?
״אני חושבת שאין נכון או לא נכון. כל אחת תעשה מה שיגרום לה לאושר ולשלמות עם עצמה. לגביי, אם יהיו דברים בעתיד שיפריעו, בהחלט אשקול את האפשרות. כרגע זה לא מעסיק אותי״.

לסיום, מה תרצי לאחל לך ולנשים הנוספות שהולכות בעקבות חלומן, גם אם זה עשרות שנים אחרי, לרגל יום האשה הבינלאומי?
״אני מאחלת לכל הנשים שהולכות בעקבות חלומן, שלא יתייאשו לרגע מלהגשים חלומות״.

 

 

פייסבוק
אורנה רביצקי: אורנה רביצקי

אינסטגרם
אור שרעבי: ors_123
נועם שקד: fashionbynoam
שלומית איציק: shlomititzik
טל בוהין: talbouhin
סימונה דרשן: simona_darshan

Efifo
מגזין אופנה של ישראל
מייסד ועורך אחראי: אפי אליסי
אינסטגרם: efifofashion
קבוצת האופנה והביוטי שלנו פתוחה לכולם: מגזין אופנה של ישראל

 

פורסם בקטגוריה מגזין אופנה
הרשמו עכשיו לניוזלטר הכי אופנתי בישראלי ותהנו מהעדכונים הכי חמים בעולם האופנה הישראלי