איב ספדי: ״הייתי רוצה לייצג את מותגי האופנה הגדולים בארץ ועולם״

איב ספדי, צילומים עומר קפלן, ארז סבג
|

החלום: ויקטוריה סיקרט (אזרחות אמריקאית כבר יש לה), קודם עליה לסיים תיכון וצבא. חבר כרגע לא בתוכניות, לעולם לא תתפסו אותה עם צ'וקר. איב ספדי על המסלול ובעתיד על גם הבמות

 

איב ספדי, צילום ארז סבג - 1
איב ספדי. צילום: ארז סבג

 

מאת: נועם שקד

 

איב ספדי בת 17, תלמידת כיתה י"ב בתיכון אוהל שם, במגמת פסיכולוגיה וכלכלה. גרה ברמת גן. את קריירת הדוגמנות התחילה בגיל 8 בצילומים לרשת ׳פוקס׳. כשהגיעה לאודישן ב׳פושרז׳, לא ממש הבינה על מה מדובר. בזמן הצילומים לסדרה ספדי הייתה מאוד עסוקה באודישנים, צילומים, תכניות אירוח וכו', מה שתרם לה מאוד לביטחון העצמי ולהתמקצעות בתחום. כשהסתיימה הסדרה החליטה איב ספדי להתרכז בלימודים ולהמתין לגיל בו תוכל להחליט ממקום בוגר יותר אם להמשיך בעולם הדוגמנות, על כל המשתמע מכך. ״תכניות ריאלטי כן חושפות וכן בונות קריירה. לא הייתי משתתפת שוב בתכנית ריאלטי מכיוון שהמצלמות לדעתי אינן משקפות את המציאות בצורה אמיתית וכנה כי בסופו של דבר הכל עובר עריכה. הייתי ממליצה לבנות שרוצות להתקדם בתחום הדוגמנות לחוות בצורה ישירה את המקצוע ורק לאחר מכן להחליט אם להשתתף בבתוכניות ריאלטי כאלה ואחרות. אם כן, התוכנית בהחלט יכולה לעזור בחשיפה״.

 

איב ספדי, צילום עומר קפלן - 16
איב ספדי. צילום: עומר קפלן, סטיילינג: תמר נעים, איפור: טל בנצור

 

בתוכנית אמא שלך הייתה מאוד דומיננטית ונוכחת בכל מה שקשור בקריירה שלך. האם את חושבת שזה תנאי להצלחה בגיל צעיר?
״אני חושבת שאמא שלי פושרית לא קטנה והייתי ממתנת את זה קצת, אך אין ספק שהמקצוע הזה מצריך עור של פיל וטוב שיש אמא חזקה לצידך שתומכת ומלווה בכל הקשיים הנלווים״.

עושה רושם שבשנים האחרונות כוכבי הנוער הם שילוב של דוגמנים/זמרים/רקדנים. האם את חושבת על טיפוח קריירה מקבילה או שאת מתרכזת רק בדוגמנות?
״אני תומכת במשפט Never Say Never. כרגע אני בלימודי משחק בסוכנות רוברטו עם המורה המצוין גיל אמיתי. הכוונה להתחיל בקריירת משחק. לימודי המשחק מסייעים לעולם הדוגמנות מול המצלמה שזה הוא עיקר עיסוקי כיום. כמובן שהייתי שמחה להרחיב את הידע שלי בכל העולם הזה. אני מאמינה בעבודה מאתגרת ומדויקת ושם ארצה תמיד להיות. לגבי שירה, עדיף לכולם שאמשיך לשיר רק באמבטיה״.

 

איב ספדי. צילום: ארז סבג
איב ספדי. צילום: ארז סבג

 

איך את נוהגת לבלות בזמנך החופשי, אולי חבר?
״כתה יב' עמוסה במבחנים, מתכנונים לצבא, כמו כן אני באודישנים לתצוגות אופנה, עבודות וצילומים שונים. בין לבין מבלה עם החברות הכי טובות שלי, אוהבת לאכול ללא הפסקה, לחקור מסעדות חדשות כל שבוע ולטייל בעולם. אמא מזכירה לי כל יום "מה עם חבר?" והתשובה הקבועה שלי היא "אני לא בלחץ על זה, כשזה יבוא זה יבוא".

את הצעדים הראשונים בעולם הדוגמנות התחלת עוד בגיל 8. האם  לדעתך השנים הרבות שאת בתחום תרמו לך לביטחון העצמי ולמקצועיות, או שעדיף היה ׳לשמור את הכוחות׳ לפריצה גדולה בגיל מאוחר יותר, כשאת בשלה ובוגרת יותר?
״העובדה שהתחלתי לדגמן בגיל צעיר רק חיזקה והעלתה את הביטחון שלי בתחום בזכות הניסיון שצברתי. אני מתמלאת כוחות חדשים כשהסוכן שלי (ניר חצרוני – רוברטו) מתקשר ומודיע שיש לי צילומים, או תצוגה. בקיצור, אקשן. אני מלאה באהבה לעבודה זו ורוצה לטרוף אותה מכל כיוון. מול המצלמה אני מתמקצעת מפעם לפעם. חשוב לי שאצא בדיוק כפי שצריך ואף יותר, אני תמיד מעלה לעצמי את הרף ומשתדלת להיות הכי טובה ומדויקת שיש״.

 

איב ספדי, צילום עומר קפלן - 11
איב ספדי. צילום: עומר קפלן, סטיילינג: תמר נעים, איפור: טל בנצור

 

מה הפנטזיה הכי פרועה בתחום הדוגמנות? איזה מותג או חברה היית רוצה לייצג?
״הייתי רוצה לייצג את מותגי האופנה הגדולים בארץ ובחו"ל, הכי פרוע ויקטוריה סיקרט, אזרחות אמריקאית כבר יש לי״.

מה הפריט האהוב עלייך בארון הבגדים, על איזה פריט את ׳חורשת׳? ואם איזה פריט לבוש לעולם לא נתפוס אותך?
״אני לא אוהבת להגדיר את הסטייל שלי. תמיד אני מחדשת את הארון בכמה סוגי לבוש שונים ויכולה לשלב בין מכנס שחור מחוייט לטי שירט וינטאג' של מטאליקה. הפריט האהוב עליי בארון הוא בגד גוף מחוייט שחור שמרוב שאני אוהבת אותו, קניתי לאחרונה גם בצבע לבן. לעולם לא תתפסו אותי עם צ'וקר, כן, הייתה לי תקופה שהייתי שמה את זה ובמבט לאחור הכי מוותרת על זה״.

 

איב ספדי, צילום עומר קפלן - 1
איב ספדי. צילום: עומר קפלן, סטיילינג: תמר נעים, איפור: טל בנצור

 

מה את מעדיפה?

ים או בריכה? ״תמיד את הטבע. ים חדש משמעי״.
ריהאנה או ביונסה? ביונסה ברור! עובדת קשה, מתמידה, ממציאה את עצמה כל פעם מחדש״.
הכלה מאיסטנבול או בית הנייר? ״בית הנייר, רק כי עדיין לא ראיתי את הכלה מאיסטנבול״.
לצאת לשופינג עם חברה טובה או חבר טוב? ״שופינג רק עם חברה טובה, אין ספק״.

 

איב ספדי באינסטגרם: safdieve

 

נועם שקד, אופנה, אינסטגרם

נועם שקדעיתונאית אופנה Efifo
האינסטגרם של נועם שקד: fashionbynoam

 

Efifo
מגזין אופנה של ישראל

מייסד ועורך אחראי: אפי אליסי
אינסטגרם: efifofashion
קבוצת האופנה והביוטי שלנו פתוחה לכולם: מגזין אופנה של ישראל

 

תגובות פייסבוק