אלונה שכטר. העצמה ועוצמה

אלונה-שכטר-קוסמטיקה
|

לכבוד יום האישה הבינלאומי: סיפור של כוח רצון חסר פשרות והתמודדות בלתי רגילה: "אני מהאנשים שברגע שקורה להם משהו, קודם כל נשברים ואז נלחמים" סיפורה של אלונה שכטר 


מאת: אפי אליסי Fashion Israel


אלונה-שכטר-אופנה-ויופי
אלונה שכטר. צילום: רון קובי

השנים הראשונות

הסיפור של אלונה שכטר הוא סיפור של כוח רצון חסר פשרות והתמודדות בלתי רגילה. אלונה, כשמה כן היא – חזקה, דומיננטית ובעלת יסודות איתנים, תכונות שהובילו אותה קדימה בסיפורה האישי.
שכטר גדלה ברמת אביב להורים יוצאי שואה. אביה יעקב שניר, יליד פולין, היה מוזיקולוג והמנצח הראשון של האופרה הישראלית, ואמה, ילידת בולגריה, זמרת אופרה. בתור אחת שהתחנכה על ברכי המוזיקה הקלאסית, כבר מגיל קטן ספגה חינוך למצוינות: "כיוונו אותי למוזיקה מגיל שנתיים. אין ילדות, אלא סדר יום ברור של שיעורים. הכל סבב סביב זה". בהמשך, למדה בתלמה ילין, בקונסרבטוריון ובאקדמיה למוזיקה, כאשר התמקדה בפסנתר וניצוח מקהלות.
בגיל 17 גילתה פצע מתחת לבית השחי שלה, וכשהראתה אותו לאמה, היא אמרה לה שגם סבתה של שכטר סבלה מפצעים דומים, מה שלימים יתגלה כמחלת הפסוריאזיס.
את בעלה צביקה הכירה במהלך השירות הצבאי, והשניים החליטו בצעד אידיאליסטי לעבור להתגורר בעיירת פיתוח והגיעו לערד, שם נולדו ילדיהם. 


מחלת הפסוריאזיס

בשלהי שנות השמונים, כשהיא אמא ל-2 ילדים קטנים, התעוררה בוקר אחד עם פריחה אדומה וגסה שכיסתה את רוב חלקי גופה. הפריחה הנוראית אובחנה כפסוריאזיס, מחלה כרונית-אוטואימונית בעלת מרכיבים גנטיים, הפורצת על רקע של מתח נפשי. הפסוריאזיס גרם לכך שכמעט כל פעולה פשוטה שעשתה (כמו להרים את ילדיה) גררה פציעה של העור, שלעיתים החל לדמם. שכטר שהתייעצה עם מומחי עור רבים, התחילה טיפולים אינטנסיביים של קורטיזונים, הקרנות פובה ואף הגיעה לאשפוז ממושך, אולם דבר לא עזר: "עשיתי דיאטות מיוחדות והגעתי ל-45 קילו, הייתי ממש שבר-כלי. בדיאטות האלה היה אסור לי לאכול שום דבר, לא חלב ולא בשר ולא ביצים והייתי מתעלפת". שכטר החליטה שהיא נלחמת בכל הכוח: "אני מהאנשים שברגע שקורה להם משהו, קודם כל נשברים ואז נלחמים, והתחלתי להילחם. ראיתי המון אנשים והלכתי לים מרפאים, אפילו לקלפים וקריאה בקפה, עד שהגעתי לדרמטולוג יהודי-בריטי ידוע שעמד לצאת לפנסיה וקיבל לידיו את הספר של הרמב"ם".
אותו דרמטולוג רקח לה משחות המבוססות על מרכיבים טבעיים בלבד ("האיש לקח עלים ומול העיניים שלי הכין כמו מרק")  מתוך התפיסה כי הריפוי האמיתי גלום בטבע שמסביב, ונמצא בחומר הפעיל שבתוך צמחים, עלים, שורשים, שרפים ועוד.
שכטר הייתה סקפטית בהתחלה: "אני זוכרת שנסעתי כל הדרך לערד ואמרתי לעצמי 'כוסות רוח למת, מה זה יעזור לי?' אבל לא הייתה לי שום אופציה, הייתי חייבת לנסות. בשנים האלה זה היה קטע להסתובב עם דבר ירוק שנראה כמו אבוקדו על כל הגוף כשיש לך ילדים קטנים. בעלי אמר לילדים שלא ייבהלו כי אמא השנה מתחפשת לצפרדע".

מארז-ביוטי-מבית-אלונה-שכטר-הכולל-סבון-גוף-אכילאה,-מור-ולבונה-וקרם-גוף,-229-שקל,-אורי-גרון
מארז ביוטי מבית אלונה שכטר הכולל סבון גוף אכילאה, מור ולבונה וקרם גוף, 229 שקל. צילום: אורי גרון

נקודת המפנה

עד אותו מפגש גורלי הייתה שכטר מסתובבת שנים עם בגדים ארוכים וגרביונים שחורים בקיץ הלוהט של ערד, כדי להסתיר את העור שלה, ומספרת שבאותה תקופה הייתה מנודה חברתית: "החברה נורא אוהבת אותנו יפות, מחייכות, צעירות ובריאות… הסביבה לא כל כך אוהבת אותנו חולות, מדממות ועצובות".
לאחר שהחלה להשתמש במשחות הטבעיות שנתן לה אותו רופא, עם הזמן חל שיפור בעורה והגוף התחיל לרפא את עצמו: "בהתחלה לא קרה כלום, אבל לאט לאט העור התחיל להשיל את עצמו והאדום התבהר". שכטר הייתה להוטה להפיץ את הבשורה ולעזור לאנשים במצבה, והחלה ללמוד את תורת העור, תורת הרמב"ם ואת קסם הריפוי של הצמחים: "מהר מאוד הבנתי שיש בטבע קסם, והקסם הזה נמצא באדמה, הבנתי שאנחנו צריכים רק לקחת ולקטוף". שכטר הבינה שצמחי המרפא שעזרו לה להתמודד עם מחלת הפסוריאזיס, יכולים לעזור גם לבעיות נוספות כמו פיגמנטציה, נפיחות מתחת לעיניים, קמטים ועוד, והחלה מסתובבת עם מוצרים שהייתה מחלקת לנשים בסביבתה הקרובה. 

מארז-פינוק-לעור-זוהר-מבית-אלונה-שכור,-כולל-קרם-לחות-אנטי-אייג'ינג,-שמן-ארומטי,-סבון-פילינג,-קרם-גוף-וקרם-ידיים,-267-שקל.-אורי-גרון
מארז פינוק לעור זוהר מבית אלונה שכור, כולל קרם לחות אנטי אייג'ינג, שמן ארומטי, סבון פילינג, קרם גוף וקרם ידיים, 267 שקל. צילום: אורי גרון

ההצלחה הגדולה

סוף שבוע אחד נסעה עם בעלה וילדיה לחופשה משפחתית באילת, והחליטה לקחת איתה כמה מוצרים: "בעלי צחק עליי ואמר לי 'אלונה כולה יש לנו חיפושית קטנה, איפה את רוצה להכניס שלושה ילדים ומוצרים?', אמרתי לו  שאני אשב עליהם. שמנו צידנית בין הרגליים שלי והרמתי את הרגליים כל הדרך לאילת".
בבית המלון הייתה צריכה להיערך הרצאה בנושא של קוסמטיקה אך המרצה לא הגיעה. בהחלטה של רגע, כשהיא עמוסה במוצרים שהביאה עוד מהבית, התנדבה שכטר להרצות במקום, ומכרה את כל המוצרים שהביאה איתה: "באותו יום מכרתי כמות גדולה שכיסתה לי לא רק את סוף השבוע, אלא עוד שני סופי שבוע, ובאותו רגע הבנתי שבעצם נועדתי לבמה".
ההצלחה האדירה הובילה אותה להמשיך להרצות באופן קבוע ולמכור מוצרים: "הייתי נוסעת להרצות כל יום שישי עם התיק שלי, יום אחד היו מגיעות 100 נשים, ויום אחר היו מגיעות 10 נשים. באחת ההרצאות הגיעה אישה אחת בלבד ונתתי לה הרצאה מלאה. בסוף ההרצאה היא הכירה לי את האמרגן הכי גדול בארץ בזמנו לימי כיף לנשים, והוא ביקש שאעלה על הבמה יומיום… התחלתי לרוץ כל יום לתל אביב לתת הרצאות".
תוך 3 חודשים הרוויחה מיליון שקל, נתון שהיה חסר תקדים בשנות ה-90' המוקדמות.
שכטר מספרת שהייתה עומדת על הבמה ובסוף ההרצאה כל הקהל היה מסתער עליה, עד כדי שהייתה צריכה שומר ראש. ההצלחה הגדולה הביאה מחזרים רבים מהתחום העסקי, ואחרי שהתלבטה בין כמה הצעות עסקיות, בסופו של דבר פנתה לעצמאות וייסדה בשנת 1994 את החברה שלה "אלונה שכטר בע"מ" המשווקת מוצרי טיפוח המבוססים על מרכיבים טבעיים, צמחי מרפא ומינרלים מים המלח.

מוצרי-הטיפוח-מבית-אלונה-שכטר
מוצרי הטיפוח מבית אלונה שכטר. צילום: אורי גרון


אחרי שנה פתחה חברת הפקות עצמאית והמשיכה בהרצאות במקביל לקוסמטיקה. חברת ההפקות שלה חלשה על תחום ימי הכיף לנשים ("הייתי מגיעה ל-90 אירועי נשים בחודש") כשבמהלך ההרצאות נמכרו מוצרי טיפוח.
בתחילת שנות האלפיים החליטה שהיא רוצה להתפתח בתחום נוסף – תחום הפלסטיקה.
חברת "אלונה שכטר" עוסקת בתחום מוצרי הקוסמטיקה והאסתטיקה (ניתוחים פלסטיים, הזרקות, הקפאת שומנים, מילוי קמטים ועוד). מוצרי הטיפוח של החברה כוללים מוצרי אנטי אייג'ינג לעור הפנים, מוצרי הזנה לשיער, מוצרי טיפוח לגוף ועוד. המוצרים מכילים תרכובת עתירת ויטמינים, צמחי מרפא ומינרלים מים המלח המעניקים לעור הזנה ומגבירים את יכולתו להתמודד עם פגעי הטבע והזמן, כאשר מגוון המוצרים מותאמים לסוגי עור שונים וגילאים שונים. מוצרי החברה לא נוסו על בעלי חיים והם בעלי רישיון משרד הבריאות בישראל ו-CPNP  באירופה. החברה משווקת את מוצריה בישראל, באירופה (המוצרים אפילו נמכרו בבית המרקחת של הוותיקן), באסיה ובמרכז ודרום אמריקה. כיום מועדון הלקוחות של החברה מונה מעל 130,000 איש.

אלונה-שכטר-טיפוח-ויופי
אלונה שכטר. צילום: רון קובי

אג'נדה ולייף סטייל

ביתה של שכטר מעוצב בסגנון עתיק ורומנטי – הרבה עץ כהה, רהיטי וינטג' ומוטיב חוזר של פרחים, מה שמאפיין גם את העיצוב הקלאסי של מוצרי החברה ("גם הקליניקה שלנו עתיקה, זו אני… אני לא אוהבת את הלבן ואת הנקי מדי").
שכטר מאמינה גדולה בלעשות מהלימונים לימונדה, ובלהילחם בכל הכוח בקשיים שצצים בדרך להצלחה – היא רואה שליחות בהעצמת נשים ומקדשת את התפיסה כי נשים צריכות להקדיש זמן לעצמן ולטיפוח שלהן: "אישה צריכה לקחת פעם ביום זמן לעצמה… גם כשהיינו במצב כלכלי קשה, הייתי קונה לעצמי קרם פנים, זה עניין של סדר עדיפויות. כשהילד צריך ללכת לגן, אנחנו מוצאות את הכסף, וכשהילד צריך ללכת לאוניברסיטה, אנחנו מוצאות את הכסף, ואנחנו תמיד בסוף. האסתטיקה, הקוסמטיקה והפלסטיקה זה לא האישיו, זה האמצעי להשיג את המטרה, והמטרה אומרת להיות אישה חזקה".

סבון-אכילאה-מבית-אלונה-שכטר
סבון אכילאה מבית אלונה שכטר, 95 שח ל-400 מ״ל. צילום: אורי גרון


על פי שכטר: "העור שלנו הוא תעודת הזהות שלנו", ולאנשים בעלי אסתטיקה גבוהה יש יותר סיכויים להצליח: "העור זה הדבר הראשון שאנשים נפגשים איתו כשהם רואים מישהו, מכיוון שלא משנה כמה הוא יהיה לבוש, הפנים חשופות, וברגע שהעור מקרין משהו לא אסתטי, זה אומר משהו על הבנאדם. החברה דורשת אסתטיקה, כי התרגלנו לאסתטיקה, התרגלנו לניקיון… מי שרוצה להצליח בחברה צריך לעשות את ההשקעה הקטנה הזו ולהראות טוב".
במהלך השבוע היא מקפידה לשחות כל יום (פעילות שהצילה אותה מניתוח בעמוד השדרה אחרי פריצת דיסק) ולעשות פעמיים פילאטיס, ומקפידה לאכול הכל-מהכל אבל באיזון ובכמויות קטנות ("אני לא מגבילה את עצמי בשום דבר, אבל ברור שמשתדלת ללכת על דגנים מלאים, פירות, ירקות ויוגורט").
לנפש היא מתרגלת נשימות, מטיילת בעולם ובעיקר נהנית ממשפחתה ומחמשת נכדיה ("הסוד שלי זה הנכדים שלי, הם הכוח שלי"). 

אלונה שכטר- www.Alonashechter.com


זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה של ישראל
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com

אינסטגרםfashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן


Beauty fashion Fashion israel Fashion Magazine Fashion News hair Makeup photography style Trends zara אופנה אופנה 2021 אופנה ישראלית אופנת גברים אופנת נשים איפור אפי אליסי אתר אופנה אתר אופנה 2021 ביוטי הפקות אופנה זארה חדשות אופנה חדשות האופנה טיפוח טרנדים טרנדים 2021 כתבות אופנה מגזין אופנה מגזין אופנה 2021 מגזין אופנה אונליין מגזין אופנה ויופי מגזין אופנה ישראלי מגזין אופנה לנשים מעצבי אופנה סטייל עיצוב אופנה צילום צילום אופנה קורונה קסטרו שבוע האופנה שיער שמלות כלה

פורסם בקטגוריות אופנה, ביוטי, טיפוח, מגזין אופנה
תגובות פייסבוק