אלחנדרו שטיין

מגזין אמנות, מגזין אופנה, גלריה בן עמי: ״מסיבה אופטית״. תערוכת יחיד ראשונה לאמן אלחנדרו שטיין-1
|

גלריה בן עמי: ״מסיבה אופטית״. תערוכת יחיד ראשונה לאמן אלחנדרו שטיין

אוצר: יוחנן הרסון
פתיחה: 27-10-2016
נעילה: 15-11-2016

 

גלריה בן עמי: ״מסיבה אופטית״. תערוכת יחיד ראשונה לאמן אלחנדרו שטיין-2
״מסיבה אופטית״. אלחנדרו שטיין

אלחנדרו שטיין נולד וגדל בבואנוס איירס, שם סיים תואר בשיווק. אחרי חמש שנות עבודה משרדית מ-9:00 עד 17:00, הוא הבין שהעבודה הזו אינה משאת חייו. הוא עזב את העבודה והחליט לטייל בעולם. בזמן לימודי משחק אצל לי שטרסברג בניו יורק ביוני 2015, אלחנדרו החליט ללכת אחר ליבו ואהבתו לאיילה ועבר איתה לת"א, כאשר בכל אותו הזמן הוא ממשיך את מסעו האמנותי. זוהי תערוכת היחיד הראשונה שלו. ביצירותיו מתמקד אלחנדרו באשליה האופטית, אותה הוא יוצר תוך שימוש במגוון של צורות, תבניות וצבעים, המעניקים לעבודותיו מימד וחוויה רגשית מיוחדת. התערוכה מתמקדת בהיבטים של תפיסות אמנות. תפיסות אלו הן תולדה של האינטראקציה בין צבע, צורה ואשליה של תנועה. הטכניקה הייחודית שלו, הכמעט אובסיסיבית והאנרגיה העוצמתית, ניבטים מבעד למפגש האינטנסיבי שבין המרכיבים השונים שביצירות.

אמנות האופ ארט היא תנועה שראשיתה ב-1960.
מדובר בסגנון ציור העושה שימוש בתבניות גיאומטריות מדויקות, הצבועות בצבעים בוהקים או  בשחור ולבן, ויוצרים  אשליה אופטית של תנועה, אשר מתעתעת בצופה ובתפיסת המימד שלו. העבודות של אלחדרו מבוססות אמנם על תנועת האופ ארט, אך הן משלבות בתוכן גם אלמנטים כמו מנדלות וסגנון הארט-דקו וממפיס, אשר חוברים יחד ליצירות עם חותם אישי וייחודי.
המטרה המרכזית של המנדלה נעוצה בתהליך הרוחני ובשאיפה של הנפש לחבור לעולם זה.
הצופה שמתבונן במנדלה, חווה קשר ישיר והזמנה להכיר את המסע הרוחני של אלחנדרו, דרך האמנות שלו והשילוב בין המבוכים האינסופיים של תבניות וצבעים, שמופיעים ביצירותיו.

 

גלריה בן עמי: ״מסיבה אופטית״. תערוכת יחיד ראשונה לאמן אלחנדרו שטיין-3
״מסיבה אופטית״. אלחנדרו שטיין

הצהרת אמן: אלחנדרו שטיין

״האמנות יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון של גרסאות ונקודות מבט פרספקטיבות. אני מזמין את הצופה להתבונן במבחר של צבעים, צורות ועולם דימויים דינמי ועשיר. עבודותיי ניתנות לפרשנות אינסופית, מחשבה, השתקפות ובחינה עצמית, מתוך השילובים של התבניות, בהן הצופה ואני מקיימים מערכת יחסים. הצופה מתבונן, מבחין ומחדד את ההבנה שלו את האמנות שלי. אני מקבל השראה מסימבולים, ארכיטקטורה, מוזיקה ותבניות שמופיעות בטבע. אני מאד מאמין בתהליך יצירתי אשר נולד בצורה בלתי צפויה, מסתורית, ולעיתים גם מחוץ לגבולות ההסבר ההגיוני.
כאשר אני מנסה לספק הסבר שכזה, אני הולך לאיבוד וחוטא ביומרנות ובשכלתנות יתר. על כן, כל ניסיון להסביר את העבודות מרוקן את העבודות מכל משמעות.
כל העבודות שלי הן עבודת יד, אין שום טכנולוגיה שמעורבת בתהליך היצירה שלי. זו הדרך שבה אני יכול להתמקד כל כולי במה שאני יוצר, חי ונושם את הסביבה, אשר מפרה אותי בתהליך של התבוננות פנימית מעמיקה.
אני מאבד כל חוש של זמן וחלל ושוקע כל כולי בעולם שכולו פלא והפשטה. אני לימדתי את עצמי ויצרתי לעצמי מערכת חוקים ועקרונות שמנחים אותי בתהליך העבודה ומזינים אותי ואת העבודה שלי. היסודות העמוקים שלי עוזרים לי לבנות את הבסיס של המבנה שעליו אני עובד, כשהם מספקים לי בהירות והכוונה כיצד לייצר את האפקט שאני רוצה ליצור. עיקרי העבודה הנוקשים הללו עדיין אינם פוסלים את האפשרות של עשיית טעויות, יתרה מזאת, הם רק מקנים לעבודה שלי יותר אנושיות וכנות. אני סומך אך ורק על האינטואיציה שלי, תחושת הבטן והספוטניות שפועמת בי ועוזרת לי ליצור ולעצב את העבודות. אינטואיציה זו היא הביטוי של הצרכים, הכוונות והמחשבות שלי״.

הכניסה לתערוכה חופשית.

גלריה לאמנות – בן עמי
פייסבוק: https://www.facebook.com/benamigallery/
054-309-1821, רחוב החשמל 12 תל אביב
http://www.bagallery.co.il

 

פורסם בקטגוריה מגזין אופנה
תגובות פייסבוק