אנימוס

אנימוס-1
|

אנימוס: תחתונים פמיניסטיים מכותנה מצרית

רוני רוזנבאום, בוגרת שנקר ויזמית קרן שמש, מדפיסה מסרים פמיניסטיים להעצמת נשים על תחתונים מכותנה מצרית.

אנימוס
צילום: Lucie Sassiat

התחתונים מיוצרים במפעל בגליל, כשחומר הגלם, הכותנה, מגיע ממצרים. רוזנבאום מספרת "ייצור התחתונים הוא בשבילי הגשמת חלום ודרך לחקור מגדר- מה זה אומר להיות גבר או אישה, ומה מאזן הכוחות ביניהם. היה לי חשוב לייצר בישראל מתוך אהבת הארץ, וגם כי פה אני יכולה לראות את היחס לעובדים, אין פה ניצול של בני אדם ככוח עבודה זול. במקביל, חשוב לי לשמור על הסביבה באמצעות הכותנה האורגנית, שלא מזהמת את הסביבה כמו כותנה רגילה".

רוזנבאום בוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר, תמיד חלמה לייצר תחתונים. במהלך התואר הבינה שייצור תחתונים וצורפות לא כל כך שונים- שניהם קשורים בנשיות, בסקס, בהעצמה נשית, במותרות ובעושר. כמו כן, למדה על ערכים של חיבור הרמוני בין חומרים, ועל הקפדה על הפרטים הקטנים. "התחתונים מושפעים מכל האהבות שלי: פילוסופית הוואבי סאבי (תורה יפנית שרואה יופי בפגמים, בחוסר שלמות ובעושר חומרי של הטבע), אמנים כמו ג'קסון פולוק, מרים כבסה, אדוארד מונק, כמו גם כתבים של סימון דה בובואר, נעמי וולף, וג'ון ברגר. ההשראה מגיעה גם מטי שרטס' בצבע אפור וחתולים מפונקים בשמש" ציינה רוזנבאום.

אנימוס-3
צילום: Lucie Sassiat

לדגמים יש שמות שמאתגרים כל מיני עלבונות שמטיחים בפני נשים, כשהן לא עושות את המצופה מהן, כשהן מורדות או לא מתיישרות לפי הקודים החברתיים כמו: "Alpha Bitch", "Ice Queen" ועוד. "המטרה שלי לעשות לביטויים הללו 'ריקליימינג', ולהפוך אותם למחמאות גדולות" אומרת רוזנבאום, ומוסיפה "יש לי גם דגם שנקרא 'I Have A Cock' ומצוירת עליו סוכריית תרנגול גדולה. הרעיון שלו הוא לתת לנשים ביצים תותבות, ובכך להזכיר להן את העוצמות שיש בתוכן".

רוזנבאום הרחיבה וציינה כי "בגלל שתחתונים לא נראים מבחוץ, הם מושלמים למטרה שלי, הם סוג של קמע. אני לא רוצה שאישה תשאב ביטחון מללכת עם לוגו ענק של חברה מסחרית, אלא שתלך זקופה וגאה ורק היא תדע את הסיבה. חיפשתי מראה סקסי, אך מדובר בסקס אחר- התחתונים נוחים, נינוחים, לא מתאמצים ולא מפונפנים ומקושטים, יש בהם משהו ארצי, איכות שנובעת מחומר הגלם, תפירה והדפסה איכותיים". את המסרים היא מדפיסה על התחתונים בעבודת יד, וכל אחד יוצא יחיד ומיוחד.

אנימוס-4
צילום: Lucie Sassiat

אודות קרן שמש: קרן שמש לעידוד יזמים צעירים בישראל הוקמה כארגון ללא כוונת רווח במטרה לעודד יזמים צעירים ומוכשרים להקים עסקים חדשים בישראל. קרן שמש קולטת לשורותיה מידי שנה כ- 300 עסקים חדשים, המלווים על ידי מעל ל- 400 מתנדבים, כולם אנשי עסקים מנוסים. הארגון, הממומן כולו על בסיס פילנתרופי על ידי קרן אדמונד ג' ספרא, הינו חבר ברשת בינלאומית של ארגונים דומים בשם Youth Business International שמרכזו בלונדון.

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק