אני אדרוגינוס

אני אנדרוגינוס-3
|

חשיפה: ליאן גלר גבריאל היא "אנדרוגינוס" (אינטרסקס) שנולדה ללא איבר מין. יש לה שחלה אחת, ללא רחם. ההורמון השלט אצלה הוא ההורמון הנשי. היא אינה יכולה להיכנס להריון, אלא אם ישאבו ביצית מהשחלה האחת ויפרו ברחם של אישה אחרת. היא לא מקבלת מחזור ואת החזה שהיה שטוח, היא הגדילה כשהיתה בת 19. להיניק היא תוכל, אגב

הביא לדפוס: אפי אליסי

"אני ליאן. גדלתי בהוד השרון. אני בת 25, ואני  "אנדרוגינוס" (אינטרסקס). כשאנשים שומעים את המילה הזו הם חושבים שאני טרנסג'נדרית או שאני בעלת שני אברי מין. נולדתי עם אבר מין נשי,  ובגיל 14 ו-16 עברתי תיקון לפתיחת הנרתיק.  תמיד חשבתי שאני טרנסג'נדרית, עד שאמא שלי הסבירה לי שנולדתי שונה ואחרת. כשנולדתי נהגו לנתח תינוקות כמוני ברגע שיצאו לאוויר העולם. הרופאים הם אלה שהיו בוחרים את מין הילוד. לכאן או לכאן. יש בזה סיכון. הם בעצם בוחרים לתינוק את סוג המין איתו ירגיש מזוהה כשיגדל. ואם טעו בבחירה היא עלולה בין השאר לפגוע ביכולת ליהנות מיחסי מין.

 

אני אנדרוגינוס-1
אשה שמחה, מאושרת ומשוחררת. ליאן גלר גבריאל (צילום מתוך הפייסבוק של ליאן

כשהייתי בת 16 התאהבתי בבחור שחזר בשאלה. במקור הוא היה מכפר חב"ד, אמו בריטית ואביו אמריקאי ממיאמי. הגבר הזה היה האהבה הכי גדולה שלי. חיינו יחד שמונה שנים, ונפרדתי ממנו כי הרגשתי שזה לא זה. לאורך השנים הרגשתי שחל בי שינוי עצום.
אני מעריצה את אמא שלי. היא אישה חזקה שהגיעה ממשפחה קשה.  בת יחידה במשפחה של עשרה גברים. בת הזקונים. היא היתה יפה ועסקה בדוגמנות. היא התחתנה בגיל צעיר, הרגישה שהיא חייבת לעזוב את הבית שהיה גברי ותובעני. כלא, כך היא נהגה לכנות אותו. היא אישה חכמה. לא היה לה בחיים דבר, אבל לי היא אפשרה לגדול בשפע ועם המון חום ואהבה.

אני נורא רוצה להראות לעולם שאני שיא הנשיות, והאג'נדה שלי – עד כמה שזה נשמע קיטצ'י – היא "מי שמאמין לא מפחד". אני בחורה חזקה, כזו שאין לה חלומות. יש לי מטרות

זמן קצר לאחר נישואיה, כשהיתה בת 17, החליטה האם לעזוב את הבית. היא עשתה זאת כשגילתה שבעלה בוגד בה עם אישה אחרת. היא היתה עם ילד בן שלוש (יש לי שלושה אחים שניים מהם מאבא אחר מנישואיה הקודמים) וכשהיא בחודש שמיני להריון. היא לקחה איתה תיק בודד ועזבה. היא העדיפה לאכול מהרצפה ולא להישאר איתו. אני מעריצה אותה. היא אשה מדהימה. היא דווקא אומרת שיצאתי דומה לבעלה לשעבר. אני לא ממש רוצה לראות את הדמיון, אני מרגישה שאני דווקא  דומה לה.

כשקים קרדשיאן ואחיותיה התפרסמו – והרי הן לא באמת דוגמניות, אני לא נראית פחות טוב מהן – אזרתי אומץ ופתחתי צוהר לעולם הפרסום. היום אני רוצה שיגלו אותי, שידעו מי אני. היום אני כבר אוהבת את עצמי ואת מה שאני רואה במראה

יום אחד, לפני שנתיים וחצי בערך, ישבה אמא שלי במרפסת של הגינה עם בחור מהעייריה. ואני, חצופה שכמוני, התווכחתי איתם על איך צריך לבנות את האגם המלאכותי בעיר שלנו. היתה לי הרגשה מוזרה בשיחה הזו. הרגשתי שהם יותר קרובים מידידים. ואז היא אמרה לו לספר לי. אני אבא שלך, הוא אמר. גם בלי שהם יספרו לי היתה לי אינטואיציה פנימית שהאיש הזה קרוב אלי.
אמי הלכה. הוא ביקש שאשמע את הסיפור מהצד שלו. מסתבר שאמא שלי לא רצתה שאדע מה באמת קרה שם. הוא סיפר לי שהיה חייל כשהתאהב באמא שהייתה יפיפייה אמיתית. הוא זוכר שנולדתי בשעה שבע בערב. הוא זכר הכול. את כל הפרטים.

אני אנדרוגינוס
"היא לקחה איתה תיק בודד ועזבה". ליאן גלר גבריאל (צילום מתוך הפייסבוק של ליאן)

אני לא כועסת על אמא. אבל כל הסיטואציה היתה מפתיעה עבורי. הרווחתי אבא מבוגר. אבי הביולוגי לא גידל אותי, אבל כל זה קרה כי אמא נעלמה לו.
חשוב לי לשאת את שם המשפחה של אבי. אני רואה למולי גבר נאה. שמו רונן, הוא גר פה בהוד השרון. פתאום יש לי סבא וסבתא שלא ידעתי על קיומם, ובעצם מצאתי שיש לי משפחה חדשה וענקית. השמחה היתה לזמן קצר. גילו שיש לו לוקמיה – סרטן בדם. אנחנו לא ידענו בתחילה ממה הוא סובל  עד שהמצב החמיר והוא הורדם והונשם. אבא שלי, ניצול שואה, היה דמות משמעותית בצה"ל. הוא נפצע 3 פעמים עד שהפך נכה של משרד הביטחון. הוא היה איש חזק מאוד. קשה היה לי לראות אותו במצב הזה. שבר כלי.

היתה לי הרגשה מוזרה בשיחה הזו. הרגשתי שהם יותר קרובים מידידים. ואז היא אמרה לו לספר לי. אני אבא שלך, הוא אמר. גם בלי שהם יספרו לי היתה לי אינטואיציה פנימית שהאיש הזה קרוב אלי

אמא תמיד תמכה בי ועודדה אותי לדגמן. "תהיי מי שאת," זה מה שהיא תמיד אמרה לי. "אין לך ממה לפחד. אם לא מנסים, לא מצליחים." כך היא תמיד נהגה לומר לי.
פחדתי. תמיד קיבלתי הצעות, אבל תמיד היה בי משהו שהיסס. פחדתי לחשוף את עצמי. כשקים קרדשיאן ואחיותיה התפרסמו – והרי הן לא באמת דוגמניות, אני לא נראית פחות טוב מהן – אזרתי אומץ ופתחתי צוהר לעולם הפרסום. היום אני רוצה שיגלו אותי, שידעו מי אני. היום אני כבר אוהבת את עצמי ואת מה שאני רואה במראה.

אני בחורה של בית, מאוד. מעולם לא יוצאת למועדונים, תוכלו למצוא אותי רק בסרטי קולנוע או מטיילת בחיק הטבע. אני דוברת אנגלית ברמה גבוהה ולמדתי ספרדית, ולא – לא מ"קטנטנות" או מ"המורדים". אני נורא רוצה להראות לעולם שאני שיא הנשיות, והאג'נדה שלי – עד כמה שזה נשמע קיטצ'י –  היא "מי שמאמין לא מפחד". אני בחורה חזקה, כזו שאין לה חלומות. יש לי מטרות. תמיד לימדו אותי לא לוותר. היו הרבה מקרים שרציתי לוותר רגע לפני צילומים, למשל. התפתלתי מבכי. אמא שלי לא כעסה. ברכות ובעדינות היא ניסתה לשכנע אותי לנסות. היום החלום שלי הוא להראות לעולם את העולם שלי. אני רוצה להצטלם בלי הפסקה".

ליאן גלר גבריאל השייכת לסוכנות הדוגמנות Sharon Agency, נולדה אנדרוגינוס. זה לא מנע ממנה להפוך לאישה חופשיה, מאושרת ומשוחררת. היא החליטה להיחשף כדי לקבל הכרה ופרסום ולהעלות את הנושא שאינו ידוע לרבים, לסדר היום. היא אישה אמיצה ומיוחדת. היא תשמח אגב, לזוגיות חדשה וטובה.

תוכלו לעקוב אחריה באינסטגרם שלה: LianGellerGavriel
דף הבית של ליאן: Lian Geller Gavriel ליאן גלר גבריאל
ליאן בפייסבוק: Lian Geller Gavriel

פורסם בקטגוריה אופנה
תגובות פייסבוק