אנסמבל פנטסטורי

פנטסטורי-4
|

אנסמבל אימפרו חדש מציג תאטרון אלתור לילדים

אנסמבל פנטסטורי בהצגת ילדים חדשה מאולתרת כולה יחד עם קהל הילדים.  ילדים יכולים להמציא רעיונות מקוריים, משעשעים ומרגשים במיוחד. בהצגה חדשה "פנטסטורי מכונת האגדות הקסומה" הדמיון המפותח של ילדיכם בא לידי ביטוי בעלילה עצמה. ארבעה שחקנים מזמקים ונגן שיוצרים מחזה שלם ומאולתר בעזרת הילדים. חברי ההרכב עומלים מזה שנה על הפקת  תאטרון חגיגית וראשונה מסוגה ומבטיחים להביא תאטרון האלתור לעולם הילדים.

פנטסטורי-1
פנטסטורי צילום יח"צ

"לפני בערך שנה וחצי, הייתי בפסטיבל הפרינג' באדינבורו.  מקום מדהים. ראיתי שם מופע של הרכב אימפרוביזציה מרשים ביותר שמאלתר מחזות זמר" מספרת סיוון טרם. "מופע מטורף שגם מי שנמצאת שנים בתחום האימפרוביזציה תצא ממנו ותגיד אני לא מאמינה שזה מאולתר!  למחרת בצהריים ראינו גם את גרסת מופע הילדים שלהם, סתם משהו שהם עושים מדי פעם, בנוסף. היה שם מנחה שעצר מדי פעם ושאל את הילדים מה הולך לקרות עכשיו, קיבל את ההצעות שלהם בהתלהבות רבה, ומיד זה התגשם על הבמה. הילדים התלהבו בטירוף, וגם אנחנו. באותו רגע התאהבתי. אני זוכרת שהסתכלתי על השחקנים בעיניים גדולות ונוצצות ואמרתי לעצמי אני רוצה לעשות בדיוק את זה, כל יום, כל החיים שלי".
מהרגע שחזרה סיוון לארץ היא החלה את דרכה בהגשמת החזון להקים קבוצת אלתור  שתציג הצגת אימפרו לילדים. "כשחזרתי לארץ לא הפסקתי לחשוב ולתכנן איך אני גורמת לכל הדבר הזה לקרות. בינואר שעבר הצלחתי להקים הרכב של אנשים מוכשרים ומקסימים שחולקים את ההתלהבות שלי ומוכנים להשקיע זמן ומאמצים בחלום תיאורטי לחלוטין. כך שאנחנו בעצם מדברים גם על החלום שלהם. עברנו מאז הרבה טלטלות, אנשים שהגיעו והלכו, קשיים שנתקלנו בהם במהלך הדרך ושינויים שהיה צורך להתרגל אליהם במיידי. אני חושבת שמה שהציל אותנו היא האהבה שלנו לדבר הזה והמון תמיכה. ועכשיו זה באמת קורה"  מוסיפה סיוון.

פנטסטורי-3
פנטסטורי צילום יח"צ

אחרי עבודה של למעלה משנה ההרכב בחר את השם "פנטסטורי"  שם שמסכם עבורם בצורה הטובה ביותר את הקונספט של מחזות זמר מאולתרים לילדים.  הקבוצה מתארת את ההצגה  כקסם שאי אפשר להסביר, השחקנים עולים לבמה וממש כמו הילדים בקהל גם להם אין שום מושג איך תתפתח העלילה ולאן ההצגה  תוביל.

"אני עובדת עם ילדים כבר שנים, אני אוהבת את זה ממש. אבל לא יכולתי שלא לשים לב  לשינוי שעצוב לי. יש יותר מסכים ופחות אינטראקציה.  עולם הדמיון של "בואו נעמיד פנים ש.." הולך ונעלם. אנחנו, ב"פנטסטורי", רוצים להחזיר את הקסם.  לראות חפץ דומם ולדמיין שזה משהו אחר, משהו חי. לשים סיר על הראש ומקל ביד ולצאת להילחם, ואז לחזור לטירה שבנינו משמיכות. במופע שלנו כל זה קורה. הכל יכול לקרות. זה הכי כיף בעולם.

המופע שלנו מתחיל במקום דמיוני וקסום שהילדים מחליטים עליו.  מתחילה עלילת הסיפור, כשמדי פעם המנחה של המופע עוצר הכל כדי לשאול את הילדים שבקהל מה הם היו רוצים שיקרה- לאן הגיבור הולך, מה הוא רוצה, את מי הוא פוגש? ואנחנו מאלתרים את הסצנות והשירים בהתאם. הילדים יכולים לעשות את הקולות של החיות ביער ואפילו לעלות לבמה ולהילחם איתנו במפלצות. קרטונים פשוטים משמשים כתפאורה. כך אנו יכולים להחליט יחד שהם השביל לטירה, החרטום של הספינה, או העצים שבחורשה.

פנטסטורי-2
פנטסטורי צילום יחצ

כל כך כיף לנו לתת לילדים להחליט לאן המופע הולך, כי זה תמיד מקורי, חדש ומפתיע גם אותנו. לפעמים נראה לי שאנחנו נהנים יותר מהם. הם נותנים לנו מתנה גדולה- כולנו זוכים להרגיש בכל פעם מחדש שאנחנו חוזרים להיות ילדים בעצמנו.  גם ההורים בקהל זוכים לחוות את ההתרגשות הזאת, כפי שאני וחבריי שהלכנו לראות את המופע בסקוטלנד ישבנו מאחור, ללא ילדים, ועשינו יחד עם השחקנים את הקולות והתנועות בהתלהבות רבה. וכמובן שהשחקנים שולחים לא מעט בדיחות וקריצות להורים במהלך ההופעות." מספרת סיוון

"כדי שנצליח להפוך את המופע מרעיון לתוצר, מהפקה עצמאית דלה להצגת ילדים נמכרת, פתחנו פרויקט הדסטארט- מימון המונים. כבר יותר משנה שאנחנו מצליחים לעבוד על המופע כל שבוע בלי להרוויח שקל, ועכשיו מגיעות ההוצאות הגדולות- צילומים, הקלטות, שיווק, יחצנות, תפאורה, צילום, עריכה, חללי חזרות, אולמות, ועוד…

בזכות ההדסטארט יש לנו הזדמנות לחלוק עם אנשים את החלום ולתת להם לקחת בו חלק. כל מי שמאמין בפרויקט הזה יכול להיות שותף לו. זה לא פשוט בכלל להביא משהו חדש לתודעה רחבה, אבל אנחנו כל כך מאמינים ב"פנטסטורי" שאנחנו יודעים שזה יקרה ושזה יצליח."
ההצגות הקרובות מיועדות לגילאי 5-10 ויתקיימו בתאריכים 27.4.16 ביום רביעי בשעה 15:30 בבית היוצר תל אביב.  וב30.4.16 יום שבת  בשעה 11:00 במוזיאון תל אביב.  

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק