אסתר שניידר

אסתר שניידר- "פרח טווס הירח
|

חוטים, שערות, חבלים, גדילים, נוצות ומקלעות של ממש משמשים בעבודות התלת-מימדיות שאסתר שניידר עושה בשנים האחרונות

אסתר שניידר

חוטים, שערות, חבלים, גדילים, נוצות ומקלעות של ממש משמשים בעבודות התלת-מימדיות  שאסתר שניידר עושה בשנים האחרונות. בתערוכה זו יוצגו פסלים המורכבים מחומרי התקשטות, טוויה ושזירה וציורים. חלק מפיסול זה מיוצב- מעצמו, חלקו תלוי על הקיר: כתבליטים ופסיפסים, כפרסקאות או כ׳גראפיטי׳.

אסתר שניידר- "פרח טווס הירח"-01
עבודה של אסתר שניידר

נוצות הטווס

העבודות של אסתר שניידר הן כסיפורן וציורן מחדש של מטמורפוזות:  בפעם אחת פניו של דמות הרבי הופכות לגוף המגדל נוצות טווס. בפעם אחרת, גבר הופך לאישה- או להפך. כד התהפך ותכולתו מתרוקנת בכדי שחמוקיו ייעשו לתווי פניו של איש המזוקן כהרמס-אפרודיטה, כישו הנראה כדמות נשית.

נוצות הטווס נוספות כאיתות של טרזון גברי, כסמל הנוצרי של הנצח או כאמצעי של ריפוי שאמניסטי – צומחות מתוך כד ובמקום פרחים. הן גדלות ומתפתלות כנחש שאישונו האפל מומר בצורת העין אשר בקצה הנוצה.

אסתר שניידר- "פרח טווס הירח"
עבודה של אסתר שניידר

״קוביה לבנה״

האריגים מעוצבים לעיתים כחופות והינומות ססגוניות לראש ולגוף גדלות בתערוכה זו והופכות למחיצות ולקירות אדריכליים. שניידר אומרת כי מקלעות החוטים והיריעות הארוגות משיער מתבקשות , מבחינתה  להחליף את ה״קוביה הלבנה״ של חלל התצוגה המודרניסטי.

היא משתמשת בהן כקירות  לתליית ציוריה וככתלים הקרויים בחלונות ופתחים. הרכות של השערות והבדים, העיקרון החוטי שלהם, עדינותו, שבריריותו, היפרמותו, התבדרותו ברוח מפיכים רוח חיים חדשה בחלל הגנרי והחנוק של האמנות העכשווית.

אסתר שניידר

אסתר שניידר ילידת מוסקבה, בוגרת המדרשה לאמנות והתוכנית לתואר שני של בצלאל, הציגה תערוכת יחיד בגלריה עינגע, תל אביב  ובתערוכות קבוצתיות רבות, ביניהן במוזיאון פתח תקווה, מוזיאון הרצליה, גלריה נגה, הגלריה האוניברסיטאית ועוד.

זוכת פרס האמן הצעיר לשנת 2011, ופרס ע"ש שמואל גבעון מגלריה גבעון ומוזיאון תל אביב 2012. עבודותיה נמצאות באוספים פרטיים בישראל ובעולם.

אוצרת:שרית שפירא
בית האמנים ע"ש זריצקי ,תל אביב, אלחריזי 9
נעילה: 11.8.2015

זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה של ישראל
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com

אינסטגרםfashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

Beauty fashion Fashion israel Fashion Magazine Fashion News hair Makeup photography style Trends zara אופנה אופנה 2021 אופנה ישראלית אופנת גברים אופנת נשים איפור אפי אליסי אתר אופנה אתר אופנה 2021 ביוטי הפקות אופנה זארה חדשות אופנה חדשות האופנה טיפוח טרנדים טרנדים 2021 כתבות אופנה מגזין אופנה מגזין אופנה 2021 מגזין אופנה אונליין מגזין אופנה ויופי מגזין אופנה ישראלי מגזין אופנה לנשים מעצבי אופנה סטייל עיצוב אופנה צילום צילום אופנה קורונה קסטרו שבוע האופנה שיער שמלות כלה

תגובות פייסבוק