אריק יודקוביץ. ילדות כאוטית

צילום: אריק יודקוביץ' -205
|

תערוכה שבה האישי הוא פוליטי והפוליטי הוא אישי, תערוכה שבין האינטימי לאנונימי. הוא מצלם את משפחתו ומנסה לחוות תיקון, אבל המוות ותחושת האובדן נוכחים גם בתמונות של אשתו וילדיו 

 

צילום אריק יודקוביץ' - 5
צילום: אריק יודקוביץ'

מערכת Fashion Israel

האוצרת, תמר סצמסקי: יצחק-פסח הוא שמו העברי של אריק. זה השם שנתנו לו בברית, כך כינו אותו בבר-המצווה וכך הוא חתם על הכתובה בחתונה. שם שמכיל היסטוריה של עם, מעקדת יצחק בידי אברהם אביו ועד החג שמסמל את יציאת העברים מעבדות לחירות מצד אחד, ואת מכת הבכורות שלקו המצרים מצד שני. למרות שהוא מעיד שהשם יצחק-פסח כבר הולך ומתרחק ממנו, הוא עדיין טעון בתהיות על המשמעות של האירועים הללו ביחס לימינו, הן בהקשר המשפחתי והאישי, והן בהקשר הפוליטי וההיסטורי.

 

צילום: אריק יודקוביץ' -5
צילום: אריק יודקוביץ'

ההתבוננות של אריק צמחה מתוך ילדות כאוטית, אותה הוא מבטא באמצעות מדיות שונות: ציור, צילום ופיסול. כבר שנים רבות שהוא מפלרטט עם המוות; תחילה כבן ועכשיו כאב, שמסתכל בכאב ובדאגה על הרג ילדים, שיכלו להיות ילדיו.
טווח הרגשות הזה עולה מן התערוכה שבה האישי הוא פוליטי והפוליטי הוא אישי, תערוכה שבין האינטימי לאנונימי. אריק מצלם את משפחתו ומנסה לחוות תיקון, אבל המוות ותחושת האובדן נוכחים גם בתמונות של אשתו וילדיו האהובים. בעבודות האלה אין מי שמביט למצלמה, חוקי המדיה החברתית מכתיבים ריחוק ומחייבים את המצולמים להישאר אלמוניים. והריחוק – הוא מורגש גם בעבודת השכבות, בחומרים השונים, המהווים מסכים שמפריעים להתבונן בהתרחשות".

 

צילום: אריק יודקוביץ' -555
צילום: אריק יודקוביץ'

 

צילום אריק יודקוביץ' - 5
צילום: אריק יודקוביץ'

 

אריק יודקוביץ' - 4
צילום: אריק יודקוביץ'

 

צילום אריק יודקוביץ' - 1
צילום: אריק יודקוביץ'

אריק יודקוביץ' הוא בוגר המחלקה לצילום במרכז האקדמי ויצו חיפה. הציג בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות. נשוי + 2. מורה ומרצה לצילום במגוון מסגרות.

 

יצחק – פסח
אריק יודקוביץ'
21.11.18 – 20.12.18

הגלריה ע"ש מורל דרפלר
המחלקה לצילום, המרכז האקדמי ויצו חיפה
רח' הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה. טל. 04/8562539
א' -ה'  12:00-18.00
אוצרת: תמר סצמסקי

 

מגזין אופנה ישראלי מקדם אנג׳נדות חברתיות

פורסם בקטגוריות אופנה, מגזין אופנה, צילום
תגובות פייסבוק