אשה, רומנטיקה, דיגיטציה

מגזין אמנות, תערוכת יחיד לאמן ישראל מצגר -4
|

מגזין אמנות

תערוכת יחיד לאמן ישראל מצגר

אוצר התערוכה: שוקי קוק

תערוכת יחיד לאמן ישראל מצגר
עבודה של ישראל מצגר

כישרון רישום מולד מנחה את מסלול חייו של ישראל מצגר המתנהלים בתחומי היצירה, במנעד בין איור ספרים, עיצוב גרפי, ציור בשמן ואקריליק. רישום קווי ופשוט מהווה תמיד את בסיס הציור. אביו, אלטר מצגר, ניצול שואה, עסק בגרפיקה, ובבגרותו הירבה לצייר.
בסדרת העבודות המוצגת בתערוכה, נעזר ישראל מצגר בדימויי נשים, רשומות קו, אליו מתווספים כתמי צבע, פרטים,תחושות וחוויות אסוציאטיביות, אותן מעביר אלינו היוצר בעזרת תכנות מחשב שונות על פי צרכיו.

תערוכת יחיד לאמן ישראל מצגר -1
עבודה של ישראל מצגר

בציורים שנבחרו, מתנהל דיאלוג עם טולוז לוטרק, פוסט אימפרסיוניסט צרפתי, שתעד את אנשי מונמרטר, קווי המתאר שלו החמיאו לנערות בתי הבושת, שהוצגו בצבעים רכים ורומנטיים.
הנשים של ישראל, מגיעות ממקורות שונים ומשונים, "מעובדות" אל שפתו הגראפית היחודית, במסע המנתק אותן מאלמוניותן הפרטית לכדי דימוי אמנותי,חשוף לעולם, המנהל שיח אישי אודות נשיות ורומנטיקה עם כל אחד מאיתנו. ישראל לא למד מעודו אמנות. יצירתו, במהלך חייו, הינה תוצאה של נפש רגישה, החוברת אל יכולת התבוננות מעמיקה, כשרון מולד, ואמביציה פנימית, להוכיח שביכולתו לטפס על ההר הבא בדרכו, ולכבוש את הפסגה הדמיונית שיצר.

תערוכת יחיד לאמן ישראל מצגר -2
עבודה של ישראל מצגר

לדברי שוקי קוק האוצר: "המפגש עם ישראל, אוטודידקט כמוני, המאתגר עצמו לדעת, היווה עבורי חוויה מעניינת ומיוחדת, החקר של דמויות הנשים בציוריו, דיבר איתי במקומות מהן יצאו הטקסטים הרגישים של שירי. רכותן של הנשים שצייר וגם עוצמתן, נוכחותן ,המוצבת בחלל הקומפוזיציה, חוויות ויזואליות הפועלות עם תת המודע של המתבונן, צבעוניות מיוחדת וחלומות פנימיים אודות מהותה של האשה בחיי…חוויות אישיות שלי, מדוברות, בדימוי וצבע".

תערוכת יחיד לאמן ישראל מצגר -3
עבודה של ישראל מצגר

סטודיו שוקי קוק
רח' רוחמה 11, מתחם נגה
שעות ביקור בתערוכה: ימים א'-ה' 10:00-17:00
מייל האמן: Metzgeris2@gmail.com
אתר האמן: http://jonathanmetzger6.wixsite.com/israel-metzger
אתר סטודיו שוקי קוק: http://www.kook.co.il/
נעילה: 20.12.2016

פורסם בקטגוריה אופנה
תגובות פייסבוק