אתה נמצא כאן#2

אתה נמצא כאן#2-5
|

אתה נמצא כאן #2- מגזין מסעות

אתה נמצא כאן – פרויקט כתיבה, איור וצילום בנושא חו״ל, תיירות ומסעות – הוא מגזין פרינט בעריכת יובל סער (פורטפוליו)  וגיא חג׳ג׳ (עונג שבת), שעוסק בדברים שקורים לנו כשאנו נפרדים לזמן מה מהשיגרה, ומבקרים במקום זר. המגזין החל כפרויקט חד פעמי וראה אור במרץ 2015, לאחר קמפיין הדסטארט שהשיג את יעד הגיוס (15,000 ש״ח) כבר ביום הראשון של הקמפיין. הגיליון הראשון זכה ל-2,000 תומכים, בקמפיין שגייס 70,000 שקל והודפס ב-2,500 עותקים. לאור ההצלחה הופך השנה המגזין למסורת, וגיליון שני יושק ביום (ראשון, 7.2) בקמפיין הדסטארט חדש.

אתה נמצא כאן#2-3
אתה נמצא כאן #2איור לירן הרוש

הגיליון הראשון של ״אתה נמצא כאן״ הציג סיפורי מסעות שעסקו בעיקר ביעד. ״אתה נמצא כאן #2״ עוסק בחלק המרגש והנסתר של המסע – הדרך – כשהיעד הוא עניין משני, ולפעמים אפילו לא קיים. הסיפורים מתרחשים בשמיים, בשדה התעופה, באוטובוס בוונצואלה, במטוסים, ברחובות, בשבילי אופניים, בקיצורי דרך בהודו, בבתי חולים בנפאל, במצעד בירושלים, במוניות או באוטו שכור. גם הטקסטים ב״אתה נמצא כאן״ הם לא בהכרח טקסטים רגילים, שמורכבים מפסקאות: לצד טקסטים מגזיניים קלאסיים נכללים במגזין יומני מסע מצולמים, קומיקס, קטעי יומן, סיפורים קצרים, זיכרונות אמיתיים וזיכרונות מומצאים.

אתה נמצא כאן#2-4
אתה נמצא כאן #2-צילום רן בן עזרא

יובל סער וגיא חג׳ג: ״למרות שבשנה שעברה הבטחנו פרויקט חד פעמי, השתכנענו לבסוף שעדיף להפר הבטחות מאשר לא להוציא המשך לדבר שריגש ועדיין מרגש אותנו, את המשתתפים ואת הקוראים. הפעם, בנוסף לכותבים ואמנים שהזמנו במיוחד, הוצאנו גם קול קורא במטרה להיות מופתעים, ואכן הופתענו. כתוצאה מכך קיבלנו טקסטים שעוסקים במשמעויות וברבדים אחרים של מושג הדרך, ואנחנו ממש מתרגשים לפרסם בגיליון החדש כמה כותבות וכותבים, מאיירות וצלמים מוכשרים שלא הכרנו קודם, לצד כותבים ואמנים מוערכים ומוכרים״.

אתה נמצא כאן#2-2
אתה נמצא כאן #2-איור השער נדב יהל

בין דפי המגזין משתפים הכותבים והאמנים את הקוראים בדרך הביתה של אם יחידה שחוזרת עם בנה מעמק הסיליקון לישראל בעקבות חלום הרילוקיישן שנשבר; ברסיסים מיומן מסע חסר מנוחה בדרום אמריקה; בדרך רפטטיבית של נערה שנוסעת בקו אוטובוס רק בגלל שזה הקו שלקח הביתה את הנער שבו התאהבה; במסע מלא מתח של חבורת ישראלים לבוקרשט, והמפגש שלהם עם החשפניות שרוצות, יותר מכל, שהם יזמינו שמפניה; בפיסה ממסע אופניים באירופה; במחשבות על שייכות ותלישות, בעקבות נסיעה לקנדה לבקר את סבא ולקבור את סבתא; במסע של רופא ישראלי צעיר שנוסע להתנדב ולטפל בחולים בנפאל; בסיפור מתעתע על נסיעת הניסיון של זוג ישראלי להציל את שארית הנישואין שלהם בחופשה בעקבה; בנסיעה של יוצר קומיקס צעיר להרצות על עבודותיו בהאג, הולנד, ועל איך זה להיות מאייר צעיר שנלחץ ב״נסיעת העסקים״ הראשונה שלו; בכרוניקה של מצעד הגאווה האחרון בירושלים, מפי האיש שאירגן אותו; בחיפוש אחר חלום הרוקנ׳רול בניו יורק של לפני עשור; ובסימן משמיים שמופיע מעל דרך השמש באיטליה, בדיוק ברגע שבו חלומות הנעורים צריכים להחליט סופית אם להתגשם או להישבר.

אתה נמצא כאן#2-1
אתה נמצא כאן#2-איור איתן אלוא

״אתה נמצא כאן״ יוצע למכירה ברשת בלבד, רק בהדסטארט, ורק בחודש פברואר. 500 הגליונות הראשונים ימכרו ב-25 ₪ ולאחר מכן מחיר הגליון יעלה ל-35 ₪. במסגרת הקמפיין יוצעו למכירה גם 100 גיליונות אחרונים שנותרו ממגזין ״אתה נמצא כאן״ הראשון.
כותבים: אסף סעדון, דייב אגרס, דנה פרנק, דניאל לוי, גארי הותם (בתרגום דרור בורשטיין), דניאל לוי, טל סופיה, יונתן גופר, ליאת אלקיים, עדי סברן, עובדיה בנישו, עלמה איגרא, ערן גלובוס, רוני פלומן, שירי שפירא, שרון קנטור, תומר קמרלינג. אמנים: אבי נעים, אברהם קורנפלד, איציק רנרט, איתן אלוא, אלירן הרוש, אלעד אלחרר, גילי שחק, דידי כפיר, חן וינר, יוניל, יערה הירש, ירון שין (Jewboy), כנרת גילדר, לירון כהן, מורן יוגב, נדב יהל, נועה שפינט, קובי אדרי, קרן כ״ץ, רן בן עזרא, תמר דברת. לוגו: חן מכבי | שער: נדב יהל | וידאו: בנימין אסתרליס
***

״אתה נמצא כאן״ יוצא לאור במקביל לציון 11 שנות פעילות לפורטפוליו ולעונג שבת. מגזין פורטפוליו, שעורך יובל סער בשיתוף עם העיתונאית חגית פלג רותם, הוא אתר עצמאי המפרסם מידי יום ראיונות, מאמרים, טורי דיעה וחדשות בתחומי התרבות החזותית ככלל והעיצוב ואמנות בפרט. במשך כעשור עוסק סער בהיבטים השונים של התרבות החזותית ושל התרבות הדיגיטלית תוך שימוש באתר כפלטפורמת תוכן לתערוכות, מפגשים ויוזמות שונות ברחבי הארץ, כמו סדרת המפגשים פורטפוליו לייב, שבוע האיור וכן הלאה.
עונג שבת הוא בלוג התרבות של גיא חג׳ג׳, המפרסם מדי שבוע אסופה מושקעת מהלינקים המעניינים ביותר של השבוע. חג׳ג׳ כותב על מוזיקה ועל צדדים שונים של תרבות דיגיטלית ועצמאית. מחוץ לבלוג הוא כותב את מדור הלינקים היומי של מגזין אלכסון, כותב על מוזיקה בבלייזר וב-Ynet, מתקלט ליין מסיבות ניינטיז ומשדר עם יוסי בבליקי ברדיו מהות החיים. האוסף ״שירים משומשים – פרשנויות בעברית לשירי טום ווייטס״ הופק על ידי חג׳ג׳ ויצא לאור דרך הבלוג.

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק