בין המימדים

בין המימדים
|

"בין המימדים"- ציור ופיסול אנושי מאת תמר פוזיילוב. פתיחה: 2 בספטמבר 2015 בשעה 18:00. נעילה: 20 באוקטובר 2015 – כניסה חופשית

עד 120
רקדנית. תמר פוזיילוב. קרדיט: עד 120

האמנית תמר פוזיילוב מסכמת 50 שנות יצירה בתערוכה חדשה- "בין המימדים", המציגה יצירות פיסול וציור המושפעות מעולם הריקוד, המחול והתנועה.
התערוכה נעה בין שני הממדים האומנותיים מהם בנוי עולמה של היוצרת –  ציור ופיסול. בתערוכה מוצג  מבחר מיצירותיה במהלך 50 השנים האחרונות, עבודות המבטאות עולם פנימי גדוש ועשיר, המציג את דימוייה וזיכרונותיה, לצד תכנים ודימויים מעולם התנ"ך.
הפסלים של פוזיילוב מבטאים בצורה ישירה, רגשית ואקספרסיבית, את הדמויות אותן בחרה לפסל. השפעתה של אומנות המחול, בה עסקה האמנית בעברה, מובהקת: העמדה של הדמויות, התנועה וההבעה, תפיסה של כוריאוגרפיה קלאסית המכתיבה את שפת הפיסול. שליטתה בסגנונות פיסול שונים ניכרת לעין, היא מפסלת בסגנון קלאסי, ריאליסטי וקוביסטי, מלא חיים והבעה, דמויותיה נמצאות בתנועה מתמדת. לצד הרקדניות בולטים בתערוכה פסלי הנשים, במגוון סיטואציות. נדבך נוסף בתערוכה היא סדרת עבודות  מעולם המסורת, עם נגיעה בחסידות וביהדות. גם כאן, בולט החופש היצירתי לצד האיפוק והדיוק בפרטים.
הציורים המוצגים בתערוכה שייכים לתקופה מוקדמת יותר בעולמות יצירתה, נוגעים במנעד רחב של נושאים: טבע, דומם, פורטרטים ודמויות מיתולוגיות. החופש אומנותי והביטחון בו היא יוצרת ניכר לעין. מלבד עיסוקה בציור ופיסול תמר עוסקת בעיטור רהיטים וויטראז'ים.
עד היום הציגה תמר פוזיילוב ביותר מ- 30 תערוכות, בישראל וברחבי העולם. פסליה מוצגים במוזיאונים, בתי מלון ובאוספים פרטיים רבים, ביניהם אוסף אמנות המוצג בבית הנשיא.
התערוכה תתקיים בכל ימות השבוע (כולל שישי ושבת) בין השעות 10:00-19:00
בית הדיור המוגן "עד 120" (גלריית "ספיר") רחוב ראול ולנברג 32, רמת החייל
חנייה זמינה במקום בחניון "ויתניה"

פורסם בקטגוריות אופנה, מגזין אופנה
תגובות פייסבוק