דוקאביב בשכונת התקווה

פסטיבל דוקאביב בבית דני EFIFO מגזין אמנות.-4
|

EFIFO מגזין אמנות

סרטים, הופעות, מפגשים עם יוצרים ופעילויות לכל המשפחה וגם: חגיגת מוזיקה ומחול מטהרן ואיראן

 ימי חמישי במהלך דצמבר בבית דני, שכונת התקווה. הכניסה חופשית

 

בימי חמישי במהלך דצמבר הקרוב, תקיים לראשונה עמותת דוקאביב בשיתוף עיריית תל אביב-יפו ובתמיכת המשרד לפיתוח הנגב הגליל והפריפריה, סדרת אירועים ייחודית בבית דני שבשכונת התקווה בתל אביב. פרויקט זה – קולנוע דוקאביב – הוא יריית הפתיחה לפעילות העמותה במרחב הגיאוגרפי והקהילתי של דרום תל אביב-יפו. הכניסה לכל האירועים חופשית. במסגרת האירועים יוקרנו סרטים דוקומנטריים זוכי פרסים, מוזיקה חיה, מפגשים עם יוצרי הסרטים ופעילויות והקרנות לילדים ולכל המשפחה בחנוכה.

פסטיבל דוקאביב בבית דני EFIFO מגזין אמנות.-5
EFIFO מגזין אמנות. אלבומי משפחה אליס סרגה. Photo by alice saraga

הסרטים שיוקרנו:
Raving Iran.
שני די ג'ייז מטהרן נאבקים להשמיע את המוזיקה שהם אוהבים למרות התנגדות המשטר. הסיפור מאחורי סצנת המסיבות המחתרתית באיראן. הקרנת טרום בכורה חגיגית!

דימונה טוויסט.
המספר את סיפורן של שבע נשים שעלו לארץ בשנות החמישים והשישים והובלו ישר לדימונה מספרות בהומור, עצב ופיכחון על חלקן בבנייתה של עיר חדשה במדבר.

מי יאהב אותי עכשיו?
18 שנה לאחר שעזב את ישראל מחפש גיבור הסרט את הדרך חזרה הביתה. זוכה פרס הקהל של פסטיבל ברלין.

פסטיבל דוקאביב בבית דני EFIFO מגזין אמנות.-2
EFIFO מגזין אמנות. The Happy Film. Photo by Ben Wolf

גולה סנגם.
פרח האבן מנקודת מבטה הייחודית בוחנת הבמאית את החיים הזוגיים של שתי קשישות פרסיות משכונת התקווה, שחותנו בשידוך בילדותן וכיום מנסות למצוא מקום לרצונות וחלומות משלהן.

החולמים מבבילון.
סיפורה של להקת רקדנים צעירים משכונה קשה באשדוד, אשר רודפים אחרי החלום לזכות באליפות העולם בברייקדאנס.

בדרך לבית הספר.
הם צריכים לחמוק מחיות טרף, לחצות ביצות והרים ולעבור עשרות קילומטרים ברגל, כל זה רק כדי להגיע לבית הספר.

מדיטציה.
טיפול פסיכולוגי ותרופות פסיכיאטריות הם חלק מניסיונותיו של המעצב סטפן סגמייסטר לעצב את חייו מחדש. סרט יצירתי ואופטימי על החיים ועל המוות.

פסטיבל דוקאביב בבית דני EFIFO מגזין אמנות.-3
EFIFO מגזין אמנות. רומן שומונוב. Photo by Roman Shumunov

בין האירועים: מופע מיוחד וחגיגי של הרכב הא-קפלה החברתי של שכונת התקווה vokatikva. הופעת קטעי מחול פרסי מתוך המופע "מאחורי הרעלה". הופעה של מורין נהדר עם מוסיקה פרסית המשלבת בין פיוט קלאסי וטקסטים מסורתיים לבין לחנים חדשים. פעילות חווייתית לילדים ולכל המשפחה של מציאות משולבת – VORTEX –  טכנולוגיה חדשנית המשלבת מציאות מדומה ומציאות וירטואלית. D.J הדר שריר בתקלוט מוזיקה מהמפרץ הפרסי ו-DJ אורי בנקהלטר בסט שמח במיוחד לפני ואחרי הסרטים.
לאורך תקופת הפעילות מתקיימות שתי סדנאות מעשיות לקולנוע דוקומנטרי בהשתתפות בני נוער מתנועת מנ"ש בית דני וקבוצת נשים מוותיקות השכונה בהנחיית הבמאים רובי אלמליך ושרית חיימיאן. תוצרי הסדנאות יוקרנו בהקרנות בכורה חגיגיות בנוכחות המשתתפים, המשפחות והקהל הרחב.

פסטיבל דוקאביב בבית דני EFIFO מגזין אמנות.-1
EFIFO מגזין אמנות. Vortex

עמותת דוקאביב מקיימת שלושה פסטיבלי קולנוע דוקומנטרי בישראל לאורך השנה: פסטיבל דוקאביב בתל אביב, פסטיבל דוקאביב גליל במעלות תרשיחא ופסטיבל דוקאביב נגב בירוחם והסביבה. לאורך השנה מקיימת העמותה עשרות הקרנות סרטים בכל רחבי הארץ, מפגשים עם יוצרים וסדנאות מעשיות לקולנוע דוקומנטרי לבני נוער ומבוגרים בהנחיית יוצרים דוקומנטריים מובילים.

 

פסטיבל קולנוע דוקאביב
1-29 בדצמבר בבית דני בשכונת התקווה בתל אביב
כל הפרטים באתר: docaviv.co.il
טל' בבית דני: 03-6878277
הכניסה חופשית.
http://www.docaviv.co.il/org/screenings

 

פורסם בקטגוריה אופנה
תגובות פייסבוק