דורון אשכנזי לטובת פגועי נפש

דורון אשכנזי. צילום: דרור כץ -3
|

מעצב האופנה דורון אשכנזי עיצב (בהתנדבות) קולקציית בגדים בהשראת עולם הספורט. הבגדים החדשים יהפכו לבגדי היומיום והפנאי הרשמיים של מטופלי אברבנאל

עמותת הידידים "ידידי נפש אברבנאל" בשיתוף עם הנהלת המרכז הרפואי לבריאות נפש אברבנאל, החליטו ליזום מהלך של עיצוב מחדש לבגדי הפנאי של המטופלים. הם פנו אל דורון אשכנזי, מבכירי מעצבי בגדי העלית לגברים בישראל, שנענה לבקשתם ועיצב בהתנדבות קולקציה של בגדי פנאי. הבגדים החדשים יהפכו למעשה לבגדי היומיום והפנאי הרשמיים של מטופלי אברבנאל. הקולקציה שעוצבה בהשראת עולם הספורט, עם קריצה לעולם האופנה, תהווה שינוי עיצובי משמעותי עבור מטופלי אברבנאל, שייהנו מבגדי פנאי מעוצבים באיכות גבוהה. במהלך העבודה על הקולקציה ביקר אשכנזי באברבנאל מספר פעמים, ונפגש עם אנשי הצוות הרפואי והמטפלים. 

בגדי הפנאי החדשים למטופלי אברבנאל בעיצוב דורון אשכנזי. צילום: דרור כץ-6
בגדי הפנאי החדשים למטופלי אברבנאל בעיצוב דורון אשכנזי. צילום: דרור כץ

המעצב דורון אשכנזי: "ביקרתי באברבנאל כי רציתי להכיר את הדמויות עבורם אני מעצב, חשוב לי להיכנס לעומק  ולדעת מי הלקוח הסופי, כדי ליצור עבורם את העיצוב, שיהיה גם אופנתי וגם יענה על הצרכים. נפגשתי עם המנהל האדמינסטרטיבי של בית החולים מר זיו עייני ועם הצוות כדי לקבל אינפורמציה לגבי הצרכים, המגבלות, והייחודיות של אוכלוסיית בית החולים, נפגשתי עם אבי כהן,  מנהל המכבסה של אברבנאל  ולקחתי בחשבון פרמטרים שונים ובחנתי אילו בדים יתאימו.

אני מאוד אוהב שיתופי פעולה עם גופים שונים ומצאתי אתגר רב בעיצוב של תחום שהוא בדרך כלל מאוד סטיגמטי  -"בגדי בית חולים. הדגש היה על יצירת קולקציה שלא תהיה מגדרית ותתאים גם למבוגרים וגם לנוער המאושפז.   כל הדגמים -העיצוב, הפרינטים וכו' לקוחים מעולם הספורט עם קריצה לעולם האופנה מבחינת הגזרות הנפחים הצללית וכו.  הפרינטים למשל, הודפסו במקומות לא מקובלים על הבגד, לקחתי את הלוגו של אברבנאל ושכפלתי אותו במקומות מסוימים על הבגד ובגדלים שונים.  היה לי מאוד חשוב לקחת את העיצוב לעולם האופנה לצד הפרמטר הראשי והמרכזי של בגדים פונקציונליים שיעבדו טוב בכל טווח המידות”.

בגדי הפנאי החדשים למטופלי אברבנאל בעיצוב דורון אשכנזי. צילום: דרור כץ -3
בגדי הפנאי החדשים למטופלי אברבנאל בעיצוב דורון אשכנזי. צילום: דרור כץ

פרופ' יובל מלמד מנהל המרכז הרפואי לבריאות הנפש אברבנאל: "אנו שמחים על כל מהלך המקדם את הליך החזרה לקהילה של המטופלים, והלבוש הלא מוסדי הוא צעד חשוב בכיוון זה. אנו מודים לדורון אשכנזי אשר התגייס לנושא והביא את כל המרץ שלו והיוזמה המרעננת למען המטופלים. תודה לעמותת הידידים של המרכז הרפואי על לגיוס המתנדבים הרבים למען הליך הטיפול והשיקום של המטופלים".

דורון אשכנזי. צילום: דרור כץ -
דורון אשכנזי. צילום: דרור כץ

זיו עיני המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז  הרפואי לבריאות הנפש אברבנאל: "חווית המטופל עומדת למול עייני המרכז הרפואי, הרצון לייצר סביבה מלונאית וסביבה תומכת, מחייבת אותנו לחשוב על סביבת המטופל ומה ניתן לשפר כדי שיקבל טיפול ותנאים טובים יותר. ביגוד הפנאי הוא הוכחה לחשיבה זו, הביגוד מכבד יותר, איכותי יותר ומאפשר למטופלים להרגיש טוב יותר ולא להיות ב"פיג'מה". תודה לעמותת הידידים שדחפה את הרעיון ולדורון שנרתם להגשים את החלום". 

בגדי הפנאי החדשים למטופלי אברבנאל בעיצוב דורון אשכנזי. צילום: דרור כץ -1
בגדי הפנאי החדשים למטופלי אברבנאל בעיצוב דורון אשכנזי. צילום: דרור כץ

דפנה נחושתן יו"ר אגודת ידידי נפש אברבנאל: "עיצוב בגדים אופנתיים למטופלים הוא הגשמת חלום. הידיעה שכל אחת ואחד מהמאושפזים לובש.ת בגדים יפים נוחים ומגוונים היא חלק מתפיסת העולם שלנו. "ידידי נפש אברבנאל" רואה את המטופל במרכז ודואגת לכבודו ולרווחתו. אין מילים לתאר את פעילותו של דורון אשכנזי, הנכונות, המקצועיות הבלתי מתפשרת, הלב הרחב, המעורבות  והשותפות האמיתית. בימים אלה לפגוש איש אמיתי ׳מאנטש׳ כמו דורון ממלאים את הלב. וכל מילות התודה לא מספיקות".

זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

Chief editor & art director: Effie Elisie
Email: fashionisrael.mag@gmail.com
Instagram: fashion_israel.mag
site: https://www.fashion-israel.co.il
Facebook business page: Fashion Israel

פורסם בקטגוריות אופנה, אופנת גברים, אופנת נשים
תגובות פייסבוק