דוריס אוליך

דוריס אוליך-3
|

דוריס אוליך, אחת הרקדניות המוכרות באירופה כיום, במיוחד בשל היותה רקדנית רחבת היקפים המדגישה בעבודתה את הרצון לשלמות וביטחון עם הגוף הנשי הטבעי, מגיעה למופע ראשון בישראל

דוריס אוליך-4
דוריס אוליך. צילום: Andrea Salzmann

בימים אלו מתקיים פרויקט וינה בת ים 2015, פרויקט רחב בתמיכת הפורום האוסטרי לתרבות בתל אביב. במסגרתו יתקיימו חילופי אמנים בין ישראל לאוסטריה. במסגרת פרויקט זה, דוריס אוליך, כוראוגרפית אוסטרית בולטת בסצינת המחול האירופי, הוזמנה לארץ לראשונה ע"י מרכז כלים למחול עכשווי בבת ים.
דוריס אוליך היא אחת מיוצרות המחול המצליחות והמבוקשות בסצינת המחול העכשווי באירופה. היא עוסקת רבות בגוף וביחס החברה אליו, ולא מעט מעבודותיה מציגות בעירום מלא. רק השנה היא הציגה את עבודתה כמופע הפתיחה של פסטיבל המחול הנודע ImpulsTanz שבוינה.
הדואט "MORE THAN ENOUGH"  של הכוראוגפית החתרנית דוריס אוליך יציג לראשונה בארץ, ביום שבת 17 אוקטובר בשעה 20:30 במרכז כלים.

דוריס אוליך-2
דוריס אוליך. צילום: Andrea Salzmann

MORE THAN ENOUGH – מופע דואט מאת דוריס אוליך

ב-'more than enough' דוריס אוליך שואלת את עצמה ואת הקהל האם ואיך הגוף יכול להפוך למותג, ומה המשמעות של זה. אוליך, הנקראת פעמים רבות בביקורות 'הרקדנית השמנה', מטילה ספק בחשיבות המעטה החיצוני והבשר שמתחת לעור. עד כמה חשוב ודומיננטי הדימוי החיצוני של הגוף להבנה והכלה של מופע מחול? האם יש גוף מושלם למחול? ובעיקר, מי נחשב יפה ומי לא? מה היא בכלל המשמעות של 'יפה'?
במופע, עורכת אוליך ראיונות חיים בטלפון עם אנשים שגופם אינו נושק לסטנדרט היופי המקובל, ולכן הפך למותג. האם אנשים אלו מייצרים את המותג בעצמם או האם הוא נוצר בשבילם על ידי אחרים? לאילו תופעות מוזרות/ייחודיות אנחנו נחשפים בימנו כאשר כל אחד שואף להיות מיוחד ואף אחד לא מעז לצאת מהשורה?
תקופת הבארוק, השואפת לעודפות, מהווה את הבסיס לדיון טקסטואלי וגופני על בשר ושפע ומשתקפת בפעילות  הגוף בעבודות קודמות של אוליך.
כוריאוגרפיה דוריס אוליך/ בהשתתפות דוריס אוליך ווריג'ין רוי/ דרמטורגיה אנדראה זלסמן וג'ודית' סטאודינגר/הפקה כריסטין סבשינג/ אורך המופע:  60 דקות

לאחר המופע תתקיים שיחת אמן  עם היוצרת.
מחיר כרטיס: 90 שקל / מרכז כלים לכוריאוגרפיה – יצחק נפחא 2, פינת הקוממיות, בת ים. להזמנת כרטיסים:  kelimgraphy@gmail.com

דוריס אוליך
דוריס אוליך. צילום: Andrea Salzmann

דוריס אוליך

ילידת 1977, אוסטריה. בעלת תואר בפדגוגיה למחול עכשווי – קונסרבטוריום של וינה. חברה ב theatercombinat  בין 2002-2009.  מ-2006 מופיעה עם עבודותיה האישיות. זוכת פרס "Remarkable Emerging Choreographer“ 2008 של
ה- Ballettanz; "Dancer Of The Year" in the journal "tanz" 2011; "award outstanding artist 2013" in the category performing arts of bm:ukk (ministry of education, art and culture)
מרכז כלים לכוריאוגרפיה

מרכז לכוריאוגרפיה 'כלים', הוא מקום למחשבה, נסיינות, יזמות ואימון בכוריאוגרפיה. כלים מונע מתוך עניין לחקור את הקשרים בין יוצר, יצירה, קהל וקהילה, מתוך תפיסת הכוריאוגרפיה כפרטיקה המתרחבת לתחומים נוספים מעבר למחול. כלים מזמין לפגוש את הגוף דרך כוריאוגרפיה, מחקר וצמיחה של מתודות עבודה עכשוויות, באמצעות תכנית דו שנתית לכוריאוגרפיה, סדנאות, תכנית שהות אמן [רזידנסי], הפקות מקור, פסטיבלים ומופעים. כלים מעודד ומקדם דיאלוג ושיתופי פעולה עם כוריאוגרפים, אמנים ותיאורטיקנים מהארץ ומחו"ל במטרה לחלוק ולהרחיב את התכנים, העשייה והצמיחה המתרחשת במרכז ובסביבתו. במסגרת חילופי האמנים בפרויקט וינה בת ים 2015, הוזמנו מנהלי המרכז והרקדנים הנבחרים, ענת דניאלי,תמי ליבוביץ', שירה אבייתר, ומשה שכטר אבשלום לסדנאות ודיאלוג אמנותי במרכז המחול הוינאי – IM_Flieger.

תגובות פייסבוק