דיאנה קשתי

מגזין יום כיפור תשע״ז. ראיון עם הדוגמנית ומעצבת התכשיטים דיאנה קשתי-1
|

מגזין יום כיפור תשע״ז

ראיון עם הדוגמנית ומעצבת התכשיטים דיאנה קשתי

דיאנה קשתי על האבא שאינו עוד: ״זה פיתח אצלי את הפחד שלא היה לי לפני, חרדות מאובדן של האנשים היקרים לי מכל״, על האח המפורסם טום: ״טומוש חיים שלי. הוא כמו קרן שמש לכל סובביו. מלך הבידור, הוא קסם וההצלחה שלו היא הצלחה שלנו״, ועל חלום הדוגמנות: ״אני מדגמנת להורים שלי מהיום שנולדתי. אני וכל שאר האחים שלי. זה נשמע הזוי אבל אמיתי לגמרי״. אה כן, דיאנה בוכה מכל דבר

 

מגזין יום כיפור תשע״ז. ראיון עם הדוגמנית ומעצבת התכשיטים דיאנה קשתי-3
״אני מדגמנת להורים שלי מהיום שנולדתי״. דיאנה קשתי. צילום: דניס גרצקיס

 

מאת: אפי אליסי צילום: דניס גרצקיס

 

הג׳וק שלי.
״אני חושבת שהג'וק התחיל כשהייתי בערך בת חמש. כשאמא מצאה אותי בחדר הארונות שלה עם ז'קט אלגנטי של דולצ'ה גבאנה ונועלת את נעלי העקב שלה. עכשיו תדמיין ילדה עם ז'קט שנראה כמו שמלה עצומה ועקבים שגדולים עליה ב-10 מידות. למען האמת עד היום אני חיה, נושמת ומתעסקת באופנה.
מזה עשר שנים אני מעצבת תכשיטים. המותג שלי נקרא DM. אני מנהלת את מחלקת הסיטונאות של מותג הגברים TK, של אחי טום. ושותפה במותג האופנה לנשים KAMIKAZ.

 

אני מדגמנת להורים שלי מהיום שנולדתי. אני וכל שאר האחים שלי. זה נשמע הזוי, אבל אמיתי לגמרי. גדלתי בבית שכל הקירות בו היו מקושטים בתמונות שלנו. אלו לא היו תמונות רגילות, אלא תמונות מוגדלות, ענקיות, בגובה מטר וחצי

 

מגזין יום כיפור תשע״ז. ראיון עם הדוגמנית ומעצבת התכשיטים דיאנה קשתי-9
״לא הייתי מהנערות שממלאות את החדר בפוסטרים״. צילום: דניס גרצקיס

 

להיות דוגמנית.
״אני מדגמנת להורים שלי מהיום שנולדתי. אני וכל שאר האחים שלי. זה נשמע הזוי, אבל אמיתי לגמרי. גדלתי בבית שכל הקירות בו היו מקושטים בתמונות שלנו. אלו לא היו תמונות רגילות, אלא תמונות מוגדלות, ענקיות, בגובה מטר וחצי. לעתים היה נדמה שאין בבית קירות, הכל היה מכוסה בתמונות. תמיד היתה לנו את המצלמה הכי עדכנית והכי חדשה בבית. לגדול בבית עם אבא שכל כך אוהב לתעד הכל, ומבחינתו הילדים עושים לו אור בעיניים וכיף לו לראות תמונות שלנו פזורות בכל רחבי הבית, אז התאהבתי במצלמה. להיות דוגמנית במקצועי, זה תמיד היה שם, סוג של חלום לא ממומש. הרגשתי שאני לא רזה מדיי כדי להיות דוגמנית. אבל גם לא מלאה מדי למידות הגדולות. כך שאני לא כאן ולא לשם.

 

להתמודד זו מילה לא נכונה. כי לא מתמודדים. החיים מלמדים אותך לחיות עם חלל עצום שאף אחד בעולם לא יוכל למלא אותו. האובדן שלו פיתח אצלי את הפחד שלא היה לי לפני, חרדות לאבד את האנשים היקרים לי מכל

 

מגזין יום כיפור תשע״ז. ראיון עם הדוגמנית ומעצבת התכשיטים דיאנה קשתי-8
״טומוש חיים שלי הוא כמו קרן שמש לכל סובביו. מלך הבידור, הוא קסם וההצלחה שלו היא הצלחה שלנו״. צילום: דניס גרצקיס

 

איך זה מרגיש להיות חלק ממשפחת קשתי?
״אני עוברת שוב ושוב ושוב על השאלה הזו, וכל פעם החיוך מתרחב יותר. זו המשפחה שלי. האני מאמין שלי. כל אחד מבני המשפחה חי את מורשת אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד. אנחנו 8 אחים ואחיות. ארבעה בנים וארבע בנות: אלימלך, נטלי, אני, טום, שון, ריי, ג'ניפר ומייסי. נולדתי שנה אחת אחרי צמד תאומים, כך שהרגשנו כמו שלישייה של בכורים. איך לגדול בבית כזה? יש כל כך הרבה מילים לומר. בגדול, בראש ובראשונה המון אהבה. הרבה כלי נגינה ושירה. כולם שרים אצלינו בבית, הרבה צחוקים ובטחון, כי תמיד יש לך את האחים שלך, אתה אף פעם לא לבד. הרבה ערבי קריוקי, מסיבות, הרבה אוכל טוב של האמא השפית שלי. זה בית שבו כולם גדלים. ההורים שלי היו הורים לכל כך הרבה ילדים״.

 

אני זוכרת את אבא כשהיה חולה, הוא היה מטייל עם טום והרבה ילדים היו קופצים עליו כדי להצטלם איתו. אבא היה מתרגש כאילו הוא הסלב ומצטרף לתמונות של טום עם הילדים״.

 

 

 

מגזין יום כיפור תשע״ז. ראיון עם הדוגמנית ומעצבת התכשיטים דיאנה קשתי-2
״החיים מלמדים אותך לחיות עם חלל עצום שאף אחד בעולם לא יוכל למלא אותו״.  צילום: דניס גרצקיס

 

טום קשתי.
״טומוש חיים שלי. הוא כמו קרן שמש לכל סובביו. מלך הבידור, הוא קסם וההצלחה שלו היא הצלחה שלנו. אני זוכרת את אבא כשהוא היה חולה הוא היה מטייל עם טום והרבה ילדים היו קופצים עליו כדי להצטלם איתו. אבא היה מתרגש כאילו הוא הסלב ומצטרף לתמונות של טום עם הילדים״.

בלי אבא.
״להתמודד זו מילה לא נכונה. כי לא מתמודדים. החיים מלמדים אותך לחיות עם חלל עצום שאף אחד בעולם לא יוכל למלא אותו. האובדן שלו פיתח אצלי את הפחד שלא היה לי לפני, חרדות לאבד את האנשים היקרים לי מכל״.

 

סתם שתדעו שאמא קוראת לי כפתור. כי כמו השניה שמספיקה כדי ללחוץ על כפתור, זו בדיוק השניה שבה אני מתחילה לבכות. אני סופר רגישה. אני שומעת שיר טוב ובוכה. בוכה מסרטים, מאנשים, מסיפורים של אחרים

 

מגזין יום כיפור תשע״ז. ראיון עם הדוגמנית ומעצבת התכשיטים דיאנה קשתי-6
״אמא קוראת לי כפתור״.  צילום: דניס גרצקיס

 

תרגשי אותי.
״אמא, אבא, אחים שלי, בעלי,קוקו ושאנל הכלבות שלי, שוקולד ומרשלמו״.

כוכבים יש בשמים.
״לא היו לי כאלה. לא הייתי מהנערות שממלאות את החדר בפוסטרים. אהבתי זמרות מיינסטרים טובות כמו, מריה קארי, וויטני יוסטון ז"ל, וכריסטינה אגילרה. אהבתי את הכשרון שלהן, את המנעד הגבוה שיש להן, את ההצלחה המסחררת הזו״.

כוח עזר.
״חד משמעית ההורים שלי. מאמא אני שואבת את האנרגיות הטובות, הטוהר, הסבלנות, האופטימיות, האכפתיות, הלב הרגיש והנתינה ללא גבול. אבא הוא הכוח שלי, הדמות שהערצתי, ממנו למדתי אסרטיביות מהי, כוח רצון להגשים כל יעד, קריירה, ערכיות המשפחה והכרת תודה על כל דבר טוב או פחות טוב שקורה בחיים״.

אני רוצה כזה.
״עם כל החלום הגדול שלי להיות דוגמנית מצליחה, לפני החלום הזה יש לי פנטזיה להיות דיווה פנומנלית, זמרת נשמה גדולה כמו סלין דיון, ועוד רבות וטובות שהכישרון שלהן חודר לכל כך הרבה לבבות בעולם״.

 

להיות דוגמנית במקצועי, זה תמיד היה שם, סוג של חלום לא ממומש. הרגשתי שאני לא רזה מדיי כדי להיות דוגמנית. אבל גם לא מלאה מדי למידות הגדולות. כך שאני לא כאן ולא לשם.

 

מגזין יום כיפור תשע״ז. ראיון עם הדוגמנית ומעצבת התכשיטים דיאנה קשתי-10
״אני סופר רגישה״. צילום: דניס גרצקיס

 

נעים עכשיו.
״הרגעים הקטנים של החיים. טיול אופניים בשבת עם בעלי אייל, קידוש עם המשפחה שלי, לטייל בפארק עם הכלבות, להשתטות עם אחיינים שלי, חופשות בארץ ובחו"ל, קניות ולצאת לבלות ולראות באקראי בחורות עונדות תכשיטים שלי״.

סיפורי סבתא, אבל על אמת.
״סתם שתדעו שאמא קוראת לי כפתור. כי כמו השניה שמספיקה כדי ללחוץ על כפתור, זו בדיוק השניה שבה אני מתחילה לבכות. אני סופר רגישה. אני שומעת שיר טוב ובוכה. בוכה מסרטים, מאנשים, מסיפורים של אחרים. חוויה אחת שמאוד ריגשה אותי ברמה האישית היתה כשהכלבה הקטנה שלי קוקו ששוקלת 2 קילו ננשכה לפני שנתיים על ידי כלב דוברמן. היא נשארה בחיים אבל עם שבר בגב. הרופאים אמרו לי שהיא תצטרך לחיות לנצח עם גלגלים או שלא תשלוט בצרכים, שחייבים לעשות ניתוח קשה. קיצר, סרטים קשים. בסופו של דבר העברנו אותה לשיקום שכלל דיקור (מי בכלל ידע שקיים דיקור לבעלי חיים), והיום פרט לפחדים שלה מבעלי חיים אחרים, הכלבה רצה משחקת ומשתוללת. אין יותר מרגש מלראות אותה נעמדת על הרגליים וחוזרת לעצמה״.

 

להיצמד למה שהולם אותך ומחמיא לגוף שלך, ולא בהכרח לקו אופנה עכשווי שלא מתאים לך. לדעת לשלב נכון מותג עלית עם פיס היסטרי מחנות אקראית ברחוב ולקבל אינסוף מחמאות

 

מגזין יום כיפור תשע״ז. ראיון עם הדוגמנית ומעצבת התכשיטים דיאנה קשתי-4
״פנטזיה להיות דיווה פנומנלית״. צילום: דניס גרצקיס

 

וי.
לסמן מטרות ולהגיע ליעדן. כמובן, עם כל מטרה שנכבשה, חוויתי את תחושת ההצלחה.

לא טוב לי.
״מאכזב אותי לראות מעגל של ילדים קטנים, כשכל אחד מהם עם עצמו בפלאפון. אנשים מאבדים את התקשורת הבינאישית״.

זה מה שאני רוצה.
״לקנות לבעלי פרארי. בריאות ואושר״.

אני והחבר׳ה.
״יש לי חברות וחברים מאוד טובים של שנים. חברי ילדות שהם מבחינתי משפחה לכל דבר״.

 

אבא הוא הכוח שלי, הדמות שהערצתי, ממנו למדתי אסרטיביות מהי, כוח רצון להגשים כל יעד, קריירה, ערכיות המשפחה והכרת תודה על כל דבר טוב או פחות טוב שקורה בחיים

 

מגזין יום כיפור תשע״ז. ראיון עם הדוגמנית ומעצבת התכשיטים דיאנה קשתי-5
״הקדוש ברוך הוא מכוון אותי״. צילום: דניס גרצקיס

 

פאשניסטה.
״להיצמד למה שהולם אותך ומחמיא לגוף שלך, ולא בהכרח לקו אופנה עכשווי שלא מתאים לך. לדעת לשלב נכון מותג עלית עם פיס היסטרי מחנות אקראית ברחוב ולקבל אינסוף מחמאות, כי זה הכי מדוייק שיש. ביום יום אני אוהבת להתלבש מאוד נוח, ג'ינס וטי שירט או גופיה. לאירועים, שמלות ערב או חליפות״.

הכל זה מלמעלה.
״הקדוש ברוך הוא מכוון אותי״.

שטרות.
״אחלה דרך להשיג את המטרות בחיים״.

לבד על אי.
״מפרשית ומצפן שיחזירו אותי הביתה. משעמם באי לבד״.

 

הרגעים הקטנים של החיים. טיול אופניים בשבת עם בעלי אייל, קידוש עם המשפחה שלי, לטייל בפארק עם הכלבות, להשתטות עם אחיינים שלי, חופשות בארץ ובחו"ל, קניות ולצאת לבלות ולראות באקראי בחורות עונדות תכשיטים שלי

 

מגזין יום כיפור תשע״ז. ראיון עם הדוגמנית ומעצבת התכשיטים דיאנה קשתי-7
״אנחנו משפחה מאוד מגובשת״. צילום: דניס גרצקיס

 

מי שמאמין.
״אם אין אמונה אין אנרגיה לעשות כלום בחיים. כמובן שאני מאמינה בעצמי. אני מודעת. מכירה את היתרונות והחסרונות שלי״.

ממש לא לעניין.
״עושה לי רע ללכת ברחוב ולראות שיש הומלסים במדינה. עושה לי רע מאוד להריץ את הפיד בפייסבוק כשקופצים לי סרטונים של התעללות בבעלי חיים. סרטי אימה, ג'וקים ורכבות הרים!״.

משפחה וזה.
"ברוך השם אנחנו משפחה מאוד מגובשת. מאוד מתלהבים ומפרגנים. הם מאמינים בי וזה נותן תחושת בטחון. משפחה תומכת אצלי זה כולל את כל המעגל שלי, המשפחה הפרטית שלי והמורחבת, את החברות הטובות, את ההורים של אייל ואת גיסותיי שהן ממש כמו אחיותיי היום. הם שותפים לכל פרוייקט שאני לוקחת על עצמי, לכל חלום חדש שבא לי להגשים, וזו זכות שלי להיות מוקפת בסביבה שכזו".

 

צילום: דניס גרצקיס
עיצוב שיער: אביאל אמיר
איפור: ליטל אטיאס בנימין
דוגמנית: דיאנה קשתי לסוכנות Say Talent

 

על מותג התכשיטים של דיאנה

״אני מעצבת תכשיטים כ-10 שנים. תכשיטים הנעשים בעבודת יד, בציפוי זהב וכסף, בגולדפילד וכסף אמיתי. מכיוון שאני משווקת קולקציות לחנויות בוטיק של מעצבים, יש לי כל שבוע דגמים חדשים שיוצאים. מעצבת דגמים ליום יום, לערב, לכלות ותכשיטים פרסונלים עם חריטות אישיות״.

דיאנה קשתי עם התכשיטים שהיא מעצבת
דיאנה קשתי עם התכשיטים שהיא מעצבת. צילומים: סלע גבאי

לעמוד העסקי של דיאנה קשתי: D&M – Jewerly Design
דיאנה קשתי באניסטגרם: dm_jewelry_design
האיסטגרם האישי של דיאנה: dayana_kashty
לאתר המכירה של דיאנה קשתי: www.shopylina.com

 

פורסם בקטגוריה מעצבי אופנה
תגובות פייסבוק