קסטרו באנר קוביה לבן

דנה סטרלינג

דנה סטרלינג-3
|

מתוך משברים אספה דנה סטרלינג, צלמת ואמנית החיה בניו יורק את מכתבי הדחיה שקיבלה במהלך השנים ושמה אותם במרכז פרויקט האמנות שלה

דנה סטרלינג

מאת דנה סטרלינג

"במשך השנים האחרונות הצגתי את עבודות הצילום שלי והגשתי מועמדויות ל-300 אתרים, תחרויות, בלוגים, מלגות, תערוכות ועוד מיזמים אמנותיים רבים.
למרות שנהניתי מכל צעד שלקחתי ואני מלאת הוקרה על כל אחת מההצלחות שנקרו בדרכי, חוויתי גם מספר גדול של דחיות. לאורך הזמן אספתי את כל מכתבי הדחייה השונים שקיבלתי ותיעדתי גם מקומות שמעולם לא טרחו לענות בחזרה.

לאחר תקופה קצרה שבה מספר הדחיות שקיבלתי גדל , התחלתי לפקפק בעבודה שלי. הרגשתי שהיא נכשלת, שהיא איננה מצליחה לעבור את הסינון והיא מתפספסת.
מתוך המשבר החלטתי לקחת את כל מכתבי הדחייה ולשים אותם במרכז הפרויקט הבא שלי. אחרי לבטים רבים החלטתי לבחור בפורמט של ספר, שעבורי הוא המודל האידיאלי.

דנה סטרלינג-1
Dear artist-we regret to tell you

אספתי את מכתבי הדחייה ובחרתי 13 מתוכם. כל מכתב נצרב בעזרת מכשיר לייזר על דף של דגימת צבע מהום דיפו וחוברו יחדיו כמניפה. הרגשתי כי מבנה של ספר סטנדרטי לא התאים לפרויקט. מניפת דוגמיות הצבעים הסטנדרטית מחנויות ה"עשה זאת בעצמך" דיברה אליי הרבה יותר. מכתבי הדחייה, כמו דוגמיות הצבע, מנסים להיות ייחודיים ויוצאי דופן אך בסופו של דבר כולם נובעים מתבנית מוכרת מראש. המניפה מאפשרת להתבונן בכמות ובתוכן, ליצור השוואה ולראות את כל הגוונים במקביל או כבודדים.

לאחר שסיימתי את הפקת הספר, שלחתי מייל חוזר לאנשים שהשתמשתי במכתב דחייה שלהם (Forward לאימייל דחייה המקורי שלהם). חלק מהאנשים ענו והגיבו בחיוב כלפי הפרויקט, אחרים התעלמו. אתר הצילום הפופולרי והנחשב FeatureShoot הרים את הכפפה ופירסם כתבה על הספר ובעקבותיו אתרים נוספים כמו PetaPixel , Hyperallergic, S-Moda, ועוד.

המטרה מאחורי הספר הייתה להפיק תועלת ממכתבי הדחייה שישבו כאבן שאין לה הופכין ולחשוף את מצג השווא של האמן המצליח. כולנו רוצים להצטייר כמוצלחים בעולם שבו אנחנו מיוצגים על ידי פרופילים ברשתות החברתיות, פרופילים שמעודדים אידיאלים לא מציאותיים. רציתי שכולם ידעו שלצד ההצלחה יש את ההתמודדות עם הדחייה והכישלון והם חלק מהדבר הזה שנקרא להיות אמן וחלק בלתי נפרד מהחיים.

דנה סטרלינג-5
Dear artist-we regret to tell you

הספר הפך לויראלי ושותף אלפי פעמים ברשתות החברתיות. לשמחתי, קיבלתי תגובות מרגשות מאנשים שסיפרו שבאמצעותו או בגללו קיבלו רוח גבית להמשיך ולנסות למרות הקושי וחשפתי בפניהם את העובדה שהדחייה אינה רק מנת חלקם, אלא מחברת בין כולנו.

הספר מודפס במהדורה מוגבלת וממוספרת של 150 עותקים בעבודת יד. עד כה הספר הגיע אל קנדה, אבו דאבי, סלובניה, דנמרק ונרכש על ידי הספריות של Yale University, Massachusetts College of art and design, Savannah College of art and desig ועל ידי אנשים חשובים וטובים ואנשים שזה נתן להם השראה.

כעת אני מביאה את הספר לישראל, המקום שבו התחלתי את הקריירה שלי כאמנית וצלמת ומקום שיקר לליבי. חשוב לי לשתף את הספר עם אמנים ישראליים נוספים".

* הכותבת היא צלמת, אמנית וסטודנטית ישראלית הלומדת תואר שני לצילום בניו יורק

זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה של ישראל
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com

אינסטגרםfashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

Beauty fashion Fashion israel Fashion Magazine Fashion News hair Makeup photography style Trends zara אופנה אופנה 2021 אופנה ישראלית אופנת גברים אופנת נשים איפור אפי אליסי אתר אופנה אתר אופנה 2021 ביוטי הפקות אופנה זארה חדשות אופנה חדשות האופנה טיפוח טרנדים טרנדים 2021 כתבות אופנה מגזין אופנה מגזין אופנה 2021 מגזין אופנה אונליין מגזין אופנה ויופי מגזין אופנה ישראלי מגזין אופנה לנשים מעצבי אופנה סטייל עיצוב אופנה צילום צילום אופנה קורונה קסטרו שבוע האופנה שיער שמלות כלה

באנר נשים קסטרו 300
תגובות פייסבוק