דרור ליברמן

דרור ליברמן-8
|

"לא רך ולא קליל" יצירתו של דרור ליברמן

"לא רך ולא קליל" מאת אמן הפרפורמנס הרב תחומי וחבר קבוצת קליפה דרור ליברמן, הוא  מופע חושפני דרך תחנות חייו של האמן המשתקפות בתהליך היצירה: בן למשפחה מרובת ילדים, תלמיד ישיבה בדרום הר חברון, חייל קרבי, ולבסוף רקדן.

זוהי עבודה הבימתית הראשונה של ליברמן מאז "הכי נמוך בתל אביב" סיור פרפורמטיבי אל התחנה המרכזית הישנה ומדרחוב נווה שאנן, ב"לא רך ולא קליל" ליברמן ממשיך בקו המאפיין את יצירותיו- מהביוגרפי אל המיתולוגי ובחזרה באמצעות הטרנספורמציה של ליברמן דרך שלל זהויות אותן הוא עוטה עליו כתלבושות מתחלפות, ותוך שימוש באמצעי ביטוי מילוליים וחזותיים מגוונים, המופע מייצר דיאלוג טעון לגבי תהליך כינון הזהות של הסובייקט בישראל בת ימינו.
"המחול אותו אני יוצר נובע מהביוגרפיה שלי" אומר ליברמן "כמי שגדל בחינוך דתי ובחר בדרך שונה, כמי ששירת כחייל קרבי וכיום מאמין שיש דרך אחרת, ואולי פשוט כבן למשפחה המונה אחד-עשר ילדים, אני בוחר שוב ושוב בעמדת האופוזיציה, אני נמשך אל המשעולים הפתלתלים, אל הדרכים שאינן סלולות. אני פונה אל המחול, בין השאר, מתוך בקשה להירפא דרכו, לנער ממני כאבים ישנים, לנייד את הווייתי אל הקשר מחודש, לממש את החופש ולהרבות את האמון".

 

דרור ליברמן-7
צילום: דין אהרוני
דרור ליברמן-5
צילום: דין אהרוני
דרור ליברמן-4
צילום: דין אהרוני
דרור ליברמן-3
צילום: דין אהרוני
דרור ליברמן-1
צילום: דין אהרוני
דרור ליברמן
צילום: דין אהרוני
דרור ליברמן-81
צילום: דין אהרוני
פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק