האפור החדש

ירין שחף: חמישים גוונים של אפור -3
|

ירין שחף: חמישים גוונים של אפור

אחרי שנים, בהן הורגלנו להתאפר בגוונים בהירים בקיץ וכהים  בחורף – קבלו מהפך: הצבע האפור הפך לכוכב קיץ 2016. לא עוד אפור מדכדך, אלא אפור מתוחכם, חי ובועט כזה, שמתיישב בטבעיות בין הלבן של העיניים לגבות. הקיץ מעולם לא נראה כל כך נוכח ואלגנטי. כך תתאפרי באפור:

ירין שחף: חמישים גוונים של אפור -2
מראה האיפור לאביב ירין שחף 2016. צילום הילה אלקיים

שבועות האופנה בפריז, לונדון, מילאנו וניו יורק כבר ננעלו ואיתם גם התצוגות הגדולות של בתי האופנה. לצד אופנת הקיץ המינימאלית של 2016, בלטו גוונים של אפור על פני הדוגמניות. מראה האיפור לעונת האביב מציג קוד נשי, המדלג בין עוצמה לרגישות עם הדגשי איפור חד-משמעיים.  ירין שחף, מורה ומנהל בית ספר למקצועות  האיפור היופי, מסביר: "הבשורה האופנתית מתאפיינת בגוונים אפרפרים שמשתלבים בין הלבן של העיניים ומסגרת הריסים. המרקם נע בין מטאלי למט. משב הרוח הקיצי חוגג מסתורין ואלגנטיות. הצבע  האפור שכל כך מזוהה עם דכדוך נטול חיים, יוצא מהארון ומתורגם בהצלחה לאלגנטי וממוקד. הוא הופך לכזה בזכות נגיעות קלות של צבעי האישונים: חומים, כחולים וירקרקים. כלומר, לא עוד אפור חיוור ואפלולי אלא אפור אוורירי, חי ובועט."

בין חורף לקיץ

בניגוד לעונת החורף, מרקם המייק-אפ קליל, הסומק והשפתיים מפנים את הבמה לטובת עיניים מודגשות בגוונים דרמטיים של שחור, לבן, אפור, וכסף. סקאלת האפורים החדשה חולשת בעיקר על אזור העיניים. הצלליות חוצות את גבולות העפעף ונמשכות מעלה. עצם הגבה מאופרת בצללית לבנה, להדגשה מקסימלית של הצלליות מתחתיה. האייליינר של החורף מפנה מקום לטובת קו ריסים ממוסגר בעיפרון לבן. התוספת שתופסת היא ערכת ריסים מלאכותיים מעצימה. הסומק בגוון "ניוד" ואילו השפתיים מתנתקות מהליפסטיק האדום לטובת שפתון  בגוון טבעי במרקם אולטרה.

בין יום ללילה

ממלכת הגוונים האפורים מתאימה לכל שעות היום. ההבדל הוא בטונים ובמרקם. בתחילתו של יום, יתאימו האפורים הקרים והבהירים במרקם מאט, דרך  תוספת של חומים והתכולים. בשעות הערב, ניתן להדגיש את הטונים, להעמיק את הקונטרסט עם עיפרון עיניים לבן, נגיעות מטאליות  בצבעי האישון על רקע אפור מתכתי. חובבות המסיבות ומראה ה'גלאם' יתהדרו בערכת ריסים מלאכותיים,  שלא תשאיר בסביבה אף זכר אדיש.

ירין שחף: חמישים גוונים של אפור -1
ירין שחף בפעולה., צילום הילה אלקיים

ירין שחף עם טיפים באיפור לעונת האביב והקיץ

בחילופי עונות בפרט, יש להניח קרם לחות לפני פעולת האיפור.
עברי לשימוש במייק-אפ נוזלי על בסיס מים (המייק-אפ השמנוני מתאים יותר לעונת החורף ובעונה החמימה הוא נוטה "להכביד" על העור).
העדיפי בסיס איפור (מייק-אפ) המכיל מסנן קרינה.
אזור העפעפיים נוטה להזיע ולהפוך לשומני במזג אויר חמים. טרם הנחת הצללית, מניחים מעט טלק על העפעף. הטלק יספח את השומנים והצללית תקובע.
לפני מריחת השפתון, יש להזין את השפתיים במשחת לחות מרגיעה כדי  למנוע יובש וסדקים.

חום וקרינת שמש – חשיפה  מוצרי איפור לחום או לקרינת השמש עלולה לפגוע בחומרי השימור שלהם ולעודד התפתחות חיידקים, בייחוד במוצרים שאינם אבקתיים. לפיכך, אין להשאיר מוצרי איפור ברכב (בפרט לא בתא הכפפות) או בארון באמבטיה. ככלל, מומלץ לאחסן מוצרי איפור במקום קריר ויבש.
עיניים אדומות – כאשר יש 'עיניים אדומות' (מגורות) או דלקתיות אסור להתאפר. עם חלוף הדלקת כדאי להחליף את החומרים בהם השתמשתם בעת גילוי הדלקת ולחטא את המברשות.
ותרו על מוצרים עמידים למים – מומלץ להמעיט בשימוש או לא להשתמש כלל במוצרי איפור עמידים למים, כי לצורך הסרתם יש להשתמש בממיסים שיסירו גם את השומן הטבעי של העור וייבשו אותו.

שפתון שקוף מבריק עלול להעצים את הקרינה האולטרא-סגולה שמגיעה לשפתיים .לא זו בלבד שהשפתון השקוף-מבריק אינו מציע הגנה לשפתיים מקרני השמש, הוא אף עלול להעצים את הקרינה. מראה רטוב יכול להתקבל על ידי מריחת שפתון אטום ומעליו שכבה שקופה מבריקה. לשם הגנה מיובש, כדאי להשתמש בשפתון בעל מקדם הגנה 30 ומעלה.

צילום: הילה אלקיים
איפור: ירין שחף

www.yarin-shahaf.co.il

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק