הורים במשרה מלאה. הורים, ילדים, משפחה. פורטל ״אמאבא״

ליאת גולדשטיין מהפורטל ״אמאבא״. צילום: יח״צ
|

הורות. אחד הנושאים המעסיקים את ההורים הטריים והוותיקים בכל רגע נתון. בכל פעם שנולד תינוק, ילד חולה, או כשאנו מחפשים פעילות לשבת, אנחנו נכנסים לרשת ומחפשים אחר המידע. פורטל ההורות 'אמאבא' הוא מהפורטלים הגדולים בארץ המרכז עבור ההורים את כל מה המידע על להריון, לידה וגידול ילדים

 

בצילום: ליאת גולדשטיין מהפורטל ״אמאבא״. צילום: יח״צ
״אמאבא״. ליאת גולדשטיין

מאת: חן קרופניק

את האתר הקימה ליאת גולדשטיין, נשואה ואמא לשלושה ילדים. "כשנולד בני הבכור כל חיי עברו טלטלה גדולה. אמנם מאוד רציתי ילד, ובכל זאת, כשהוא הגיע לאוויר העולם, הרגשתי לחלוטין לא מוכנה להיות אמא. בדיעבד אני יודעת שסבלתי מדיכאון שלאחר לידה. בזמן אמת לא ידעתי את זה. לכן לא ידעתי מה לעשות וכיצד להתמודד.  חיפשתי מידע באינטרנט ובפורומים שונים, ולא מצאתי תשובות לשאלות. רוב המאמרים שמצאתי היו פרסומים שונים במסווה של תוכן איכותי ורלוונטי. התחלתי לנהל פורום להורים חדשים. בהמשך, האתר בו היה הפורום שלי נסגר, וכיוון שבאותה עת עסקתי בהקמת אתרי אינטרנט, החלטתי להקים בעצמי אתר שבו אוכל לנהל את הפורום שלי." זו היתה ההתחלה של הפורטל שלה.

ליאת גולדשטיין, הנדסאית תוכנה בהכשרתה, עבדה כמתכנתת בתחום ההייטק עד שהפכה להיות עצמאית בתחום הקמת אתרי אינטרנט, מה שהביא אותה להקים את האתר שלה ולקדם אותו. היא לא הסתפקה רק בלהזין תוכן לאתר, היא למדה קורס קידום אתרים SEO, אותו סיימה בהצטיינות ואת כל הידע שצברה בלימודיה היא מיישמת באמאבא'.

 

ליאת גולדשטיין: "כיום אני יכולה לומר שאני מרגישה מאוד מאושרת, שיוצא לי לעסוק בדיוק במה שאני אוהבת ולמרות שניהול הפורטל מצריך השקעה של שעות רבות מדי יום, אני עושה את זה בכיף גדול״

"עם הזמן ׳אמאבא' גדל, שודרג, הפורום נסגר ובמקומו נפתח עמוד בפייסבוק, וכיום הוא פורטל תוכן מוביל להורים, עם עשרות אלפי כניסות בחודש״. היא מספרת. בנוסף לתוכן ולפעילויות רשת הקבועות בו ליאת גם יוזמת פרויקטים קבועים אופליין כמו לדוגמא "אמאבא ממלאים ילקוט" לאיסוף תיקים וציוד לימודי לילדים מיעוטי יכולת, שפעיל בהצלחה גדולה כבר 7 שנים. לאחרונה חברה ליוזמה מקומית של תרומת בגדי יד שנייה איכותיים לנשים ונערות במצוקה.

פעילות האונליין חשובה. אנשים מחפשים, ומוצאים באופן קבוע מידע רלוונטי בכל הנושאים והתחומים החשובים באתר שלה. החלום הגדול שלה הוא דווקא לקשר בין העולם ברשת לעולם שבחוץ. "אני מאמינה שמי שמכניס לשגרת חייו נתינה והתנדבות למען האחר, למען הקהילה, הוא אדם אופטימי ומאושר יותר (אגב, זה מוכח גם במחקרים). החלום הגדול שלי הוא להקים את "מרכז אמאבא להעצמת ילדים ונוער באמצעות נתינה", מקום אליו יגיעו באופן קבוע ילדים ונוער, עם או בלי ההורים, ויעסקו יחד בפרויקטים של נתינה ותרומה לזולת. כל אחד לפי יכולתו ובתחום שהוא אוהב.

ליאת גולדשטיין מגיעה לאירועים, מתנסה במוצרים חדשים ומשתפת את קהל הקוראים שלה, מעלה פעילויות ותחרויות קבועות בדף הפייסבוק של הפורטל ובקבוצה שלו (המונה מעל 5000 הורים) ומייצרת תוכן איכותי וחשוב להורים. התוכן נכתב הן על ידי הורים והן על ידי אנשי מקצוע.

ליאת גולדשטיין: "כיום אני יכולה לומר שאני מרגישה מאוד מאושרת, שיוצא לי לעסוק בדיוק במה שאני אוהבת ולמרות שניהול הפורטל מצריך השקעה של שעות רבות מדי יום, אני עושה את זה בכיף גדול״.

www.imaba.co.il

פורסם בקטגוריה אופנה
תגובות פייסבוק