חדשות אופנה, כתבות אופנה, מגזין אופנה: יונתן דרור והטיש הירושלמי

טיש-1
|

חדשות אופנהכתבות אופנה, מגזין אופנה: יונתן דרור והטיש הירושלמי – במופע סליחות בין מסורת לחידוש. מארחים את הפייטן רוני איש-רן (שחרית)

בטיש הירושלמי נפגשים על במה אמנים ירושלמים, במופע סליחות בו הרוק והפיוט נפגשים ניגוני אשכנז, פיוטי המזרח ומפגיש בין שירה להומור, בין מסורת לחידוש, בין יהודי לישראלי. האירוע הקרוב יתקיים במרכז חיבה ביום חמישי ה' אלול 20/08/15, ויהיה בנושא "סליחות בין מסורת לחידוש"

 

טיש
צילום: יואב חוזה

יונתן דרור והטיש הירושלמי  במופע סליחות בו הרוק והפיוט נפגשים-   ניגוני אשכנז נפגשים עם פיוטי המזרח במופע סליחות המשלב ישן וחדש, מזרח ומערב ומהווה נקודת מפגש בין מסורות,בין תרבויות, בין דורות ובין סגנונות מוסיקליים שונים, על ידי הזמר הירושלמי יונתן דרור שהפעם מארח את הפייטן רוני איש-רן (שחרית), בניהולו המוסיקאלי של אחיה אשר כהן אלורו. המופע מארח בכל אירוע דוברים שונים בנושא הערב, אנשי ציבור כמו גם אורחים מהקהל. האירוע מלווה במצגת על מנת שהקהל יוכל להצטרף ולשיר יחד עם ההרכב שעל הבמה.

מופע הסליחות בין מסורת לחידוש אינו מיועד למגזר אחד אלא להפך, מטרתו לפתוח את הדלת לכל מי שאוהב פיוטי וניגוני הסליחות המוסיקה יהודית, ישראלית, ורוצה להרגיש קרבה ללוח שנה היהודי. הרכב הטיש אשר מלווה את שירתו של הזמר יונתן דרור מורכב מ 3 נגנים מוכשרים. האירוע הקרוב של יונתן דרור והטיש הירושלמי יתקיים ביום חמישי ה' אלול 20:00 20/08/15,
במרכז חיבה בשכונת קטמון בירושלים, נוסד בשנת 1982 במטרה להנגיש את עולם התוכן היהודי לקהל הרחב באופן משמעותי, חווייתי, יצירתי ומעניין ובמקביל להעשיר את התרבות היהודית ע"י שילוב בין היהדות והמסורת התרבותית היהודית העשירה לתרבות הישראלית הצעירה, מתוך כוונה לפתח שפה מקורית של תרבות יהודית ישראלית, לחזק את הזהות היהודית, הזיקה לארץ ישראל והקשר בין הארץ לתפוצות.  כמו כן עוסקת עמותת חיבה בפיתוח תחום המוסיקה היהודית והפיוט.

הטיש הירושלמי קם מתוך יוזמה של הזמר יונתן דרור שהוציא לאחרונה את הסינגלים 'קומי לך' ו 'לחיות' דרור שגדל בבית דתי במושב חילוני בצפון והתחנך על שירים יהודים, פיוטים ספרדיים, וקלאסיקות ישראליות יונתן דרור גר כיום בירושלים ופועל למען קידום המוסיקה והתרבות בעיר. יונתן דרור מעורב בפרויקטים רבים אשר מטרתם היא לעזור לדור הצעיר להתחבר לתרבות הישראלית-יהודית דרך המוסיקה שהיא שפה משותפת לכולם. בין הפרויקטים 'זוכרים ושרים בערב יום השואה', 'לקראת נעילה' ועוד.

משתתפים: יונתן דרור – הנחיה ושירה, אחיה אשר כהן אלורו – פסנתר איתי אלתר- כלי הקשה, יוגב לוי – עוד,סאז, ניי, לירה וגיטרה. רוני איש-רן (שחרית): פייטן אורח

יום חמישי ה' אלול 20:00 20/08/15, כרטיסים: 20 שקל מכירה מוקדמת, 25 שקל במקום
מרכז חיבה ע"ש מקס וג'ני ווייל, רח' הרב הרצוג 75  (סמוך לצומת ניות) ירושלים.
להזמנות: 02-6790011 | www.hibba.org | info@hibba.org

 

Efifoמגזין אופנה ישראלי

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק
הרשמו עכשיו לניוזלטר הכי אופנתי בישראלי ותהנו מהעדכונים הכי חמים בעולם האופנה הישראלי