חזית

חזית
|

חזית, חלון התצוגה של התואר השני באמנויות, בצלאל. חלל אמנות חדש

רחוב סלמה 60, ת״א.
פתיחה חגיגית והשקה
יום חמישי ה-29 באוקטובר בשעה 20:00

חזית 1# – פתיחה 29.10.2015 – נעילה 28.11.2015
פתוח לקהל הרחב 24/7

חזית-1
גלריה חזית- צילום ברק רובין MFA-בצלאל

״חזית״, חלון התצוגה של התואר השני באמנויות, בצלאל, היא תצוגה של פעולה. מחשבות שעולות מתוך חללי העבודה של הסטודנטים בשנה השנייה של התואר השני, יהיו מוצגים לרחוב. "חזית" פותחת צוהר אל היצירה הרב תחומית בתכנית, והיא תציג תערוכות מתחלפות במדיומים שונים, בחלל ויטרינה הנמצא בחזית הבניין. התצוגה בחלון תפעל בצורה אסוציאטיבית ותשתנה מידי חודש.

נועה שוורץ, מתן אורן, ברק רובין וגיא ניסנהויז, סטודנטים (שנה ב') בתכנית לתואר שני באמנויות בבצלאל, ישיקו את הגלריה החדשה ברחוב סלמה 60 בתל אביב. האמנים של חזית #1, מציגים עבודה משותפת בטכניקה מעורבת, והם אינם מפרשים את עבודתם; לפיכך, קבוצת האמנים הבאה (#2, #3 וכו׳) תתבקש להגיב, לשנות או לעדכן מה שהוצג לפני כן.

פרוייקט זה יתקיים במשך שנה שלמה, במהלכה קבוצות שונות של אמנים יבנו, ישנו, יגיבו מתוך האינטרפרטציה האינדיווידואלית שלהם כלפי מה שהוצג. שיטת הפקה אלטרנטיבית זו מאפשרת ביטול של נרטיב סטנדרטי, ומובילה את האמנים לעקוב אחר זרם מחשבות ופעולות, ולגלם מספר של תפקידים, זה של המפיק, האוצר והצופה.

חזית לוקחת השראה ממסורת ארוכת שנים של אמנים, אשר בחרו ליטול יוזמה ולהפיץ את יצירתם לקהל הרחב באמצעות מיסודו של ערוץ ישיר. בהתבוננות על ההיסטוריה של האמנות ניתן לחשוב על גוסטב קורבה וה"ביתן של האמנות הריאליסטית" שפתח האמן אל מול הכניסה לתערוכת "הסלון", כמחאה על שלא התקבל לתערוכה הרישמית של האקדמיה. ניתן להיזכר גם בתערוכה הראשונה של האימפרסיוניזם שאורגנה על ידי האמנים עצמם בחלל ששימש קודם לכן כסטודיו של נדאר, בשדרות דה קפוצ'ין 35 בשנת 1874.

FOOD, מסעדה המנוהלת על ידי אמנים שייסד גורדון מאטה קלארק בניו יורק בשנת 1971 ו-the shop, החנות שפתחו האמנים הבריטים טרייסי אמין ושרה לוקאס ב-1992 בקצה המזרחי של לונדון, הן דוגמאות נוספות לאמנים שמצאו דרך בלתי שיגרתית ליצור קשר עם הקהל. ומהעת האחרונה ניתן לציין את פרויקט ה-"wrong gallery", שמנוהל על ידי האמן מאוריציו קטלאן עם האוצרים מסימיליאנו ג'וני ועלי סובוטניק, שהפך לחלק מהאוסף של מוזיאון הטייט.

פורסם בקטגוריות אופנה, מגזין אופנה
תגובות פייסבוק