חנוכה במוזיאון

-1חנוכה במוזיאון ארצות המקרא.
|

חנוכה במוזאון ארצות המקרא: בעקבות המנורה וסוד השמן, וגם ניסויים וקסמים בעקבות המכבים

במהלך חג החנוכה הכניסה למוזאון תהיה בחינם לילדים

חנוכה במוזיאון ארצות המקרא.
סדנה חנוכה. צילום: יח"צ

פעילות חדשה ומיוחדת לחג החנוכה במוזאון ארצות המקרא בירושלים במסגרתה יצאו המבקרים במוזאון – ילדים והורים, למסע לאיתור המנורה החדשה בעזרתם של שמעון החשמונאי, הלוחשת לשמנים והטבח המבולבל. דרך המסע החוויתי ובאמצעות סדנת יצירה המבקרים יצרו יחדיו קלידוסקופיים ייחודיים המשלבים שימוש בשמן, צבע ואור, יגלו את סוד שימושיו השונים של השמן ויתנסו בהם. מידי יום בשעה 12:00 בחול המועד חנוכה ייערך במוזאון גם מופע מדליק ומיוחד של ד"ר מולקולה, שישלב ניסויים מדעיים וקסמים ויגולל בתוכו את סיפורו הקסום של חג החנוכה ונסיו.

שמעון, אחיו הצעיר של יהודה המכבי, נשלח על יד החשמונאים למשימה קדושה ומסתורית לאיתור מנורה חדשה לבית המקדש לאחר שחרור ירושלים והכנעת היוונים. התנאי להבאתה חזרה למקדש – לגלות מהם שימושיו השונים של שמן הזית ובעזרתו להדליק את כל קני המנורה.

בעזרת דמויות מרתקות כמו הלוחשת לשמנים והטבח המבולבל, הוא יוצא למסע מרתק רווי הרפתקאות בעולם העתיק. חידות ומשימות שונות יובילו אותו לגלות עולם קסום ומופלא שבו ילמד מה עשו עם שמן במצרים? למה שימש בארמון המלך? ועוד מרכיבים ותחומים שבהם השתלב השמן. כאשר ננסה לענות על השאלה גם למה שמעון כל כך פחד וכמעט פיספס את המטרה להחזיר עטרה ליושנה ולהביא את המנורה חזרה למקדש?

לאחר המסע המפרך והדלקת כל שבעת קני המנורה, יזכו המבקרים לבקר גם בתערוכת היודאיקה של האמן הבינלאומי משה צברי ולחזות בגלגולה של המנורה אל חיינו וכיצד החנוכייה הפכה להיות מה שהיא היום.

ד"ר מולקולה מופע קסמים: אור, אש ותימרות עשן
מופע של ניסים וניסויים לכבוד החג, ד"ר מולקולה מתחבר למדענים הקדומים בהיסטוריה ויחד עם הילדים עורך שלל ניסויים שקשורים לחנוכה. חגיגה אמיתית לכל המשפחה עם סביבונים ענקיים, נס פך השמן, אש צבעונית ועוד המון הפתעות. האם המכבים היו בעצם מדענים? בואו לגלות איתנו. המופע מתאים לכל המשפחה.

בנוסף לכך, כחלק מפעילויות חנוכה יתקיימו ביום חמישי, ה-10 בדצמבר, גם שתי פעילויות ייחודית בלילה –
"מתחת לפנס" – סיור לאור פנסים בגלריות השרויות בעלטה, אז יתגלו מוצגים ודמויות מאזור הדמדומים, מעולם המוות ומעולם החיים,  מתחת לפנס נגלה את החושך ואת האור!
"משחקי אור" – פעילות אנימציה חיה מיוחדת לכל הגילאים, עם האמנית ליאורה וייז, שבה יזכה הקהל ליצור דימויים בעזרת נייר ומספריים וביחד לרקום סיפור שיונפש על ידי המשתתפים ויוקרן באמצעות אור ובזמן אמת על המסך הגדול.

בערב זה המוזאון יהיה פתוח בין 21:00 – 01:00, הפעילות מתקיימת בין השעות 21:00 – 23:30.
כרטיסים לסיורי "מתחת לפנס" ולפעילות "משחקי אור" יימכרו ב 10₪ בלבד, החל מהשעה  21:00.
* מספר המשתתפים בכל קבוצה מוגבל. כל הקודם זוכה!

לו"ז פעילות בימי חג החנוכה
08 -10, 13 – 14 בדצמבר, כ"ו בכסלו-ב' בטבת, 10:00 – 16:00
שעות הפעילות המיוחדת לילדים: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 – מספר המקומות מוגבל, יש להירשם מראש, משך הפעילות כשעה וחצי.

מחירים:
הכניסה למוזאון חינם לילדים במהלך חג החנוכה.|
מחיר הפעילות המיוחדת: 35 ₪ לילד – לסיור וסדנה. למנוי – 30 ₪, 15 ₪ למבוגר מלווה.
מחיר מיוחד למופע ד"ר מולקולה, לרוכשים כרטיס משולב: 15 ₪ לכרטיס (גם לילד, גם למבוגר), בקניית כרטיס משולב לסיור וסדנה.
מחיר למופע בלבד: 30 ₪ לכרטיס (גם לילד, גם למבוגר).

בנוסף לפעילות למשפחות, יתקיימו סיורים מיוחדים למבוגרים ברוח החג כולל סיור בתערוכת על נהרות בבל ובתערוכה משה צברי רטרוספקטיבה, ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה למוזאון.
הסיורים למבוגרים יתקיימו בשעות: 11:00, 12:30, 13:30 בשפה העברית.
שפות זרות: סיור בצרפתית יתקיים ביום שלישי, ה-08.12.15 בשעה 12:00. סיור ברוסית יתקיים ביום רביעי, ה- 09.12.15 בשעה 12:00.
מחיר כניסה רגיל למבוגר: 40 ₪
מוזאון ארצות המקרא, סטפן וייז 21, שדרת המוזאונים, ירושלים. טלפון: 02-5611066

 

stamp

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק