טיפים לרכישת טבעת נישואין

טבעת נישואין, טבעת אירוסין, 5400 שח, להשיג ב- BLOOM תכשיטי יוקרה, שוהם 6 רמת גן, יחצ, EFIFO
|

טבעת נישואין, טבעת אירוסין: לקראת עונת החתונות קבלו טיפים צרכניים לרכישת טבעת אירוסין וטבעת נישואין

אנשים רבים קונים טבעות אירוסין לפחות פעם אחת במהלך תקופת חיים, אך מעטים הם אלו היודעים להעריך את שוויה האמיתי של הטבעת ולערוך השוואה מושכלת בין טבעות שונות ואינספור המקומות הפוטנציאליים לרכוש אותה. אי ידיעה זו הופכת את שוק היהלומים בכלל וטבעות האירוסין בפרט לכזה הרווי בסכנות צרכניות ממשיות מהן יש להימנע ולהיזהר, בכדי לפתוח את תחילת החיים המאושרים יחדיו ברגל ימין. טבעת נישואין, טבעת אירוסין. כי עונת החתונות החלה

 

טבעת נישואין, טבעת יהלומים, טבעת אירוסין, 5400 שח, להשיג ב- BLOOM תכשיטי יוקרה, שוהם 6 רמת גן, יחצ, EFIFO
טבעת נישואין, טבעת אירוסין, 5,400 שקל. צילום: יח״צ

 

טיפ: לוודא שמקבלים תעודה ממכון גמולוגי התואמת את היהלום

בניגוד למוצרי אופנה וצריכה רבים, הנקנים כהרף עין וללא חשיבה מוקדמת, יהלומים הינם מוצר יקר, נכס, הנקנה פעמים רבות לצורך השקעה, מועבר מדור לדור ונסחר בין מדינות שונות.  אי לכך, יהלומים עומדים בפני בדיקות וסטנדרטים בינלאומיים מחמירים. בעת קניית טבעת יהלום, חשוב לדעת כי כל יהלום באשר הוא חייב להגיע עם תעודה גמולוגית אשר בה מצוינים הפרמטרים השונים של היהלום. תעודה זו מבטיחה שהיהלום אכן אמיתי ומפורטים בה צבעו, רמת הניקיון וצורת החיתוך. כמו גם אישור שהגיע ממכרות חוקיים ולא בדרך של ניצול (יהלומי דמים), פגמים והאם מדובר ביהלום מעובד. יהלומים נבדקים במכונים גמולוגיים מאושרים, בעלי הסמכות להנפיק את התעודה. לא תמיד די בקבלת התעודה, שהרי מי שנחוש בדעתו למכור זיוף או יהלום פגום, יוכל בוודאי גם לזייפה או להעניק תעודה שאינה תואמת את היהלום שרכשנו בפועל. חשוב לדעת כי כל יהלום מגיע עם מספר סידורי המיוחד לו. אין זוהי חובה, אך בחלק מהמקרים המספר הסידורי המופיע בתעודה נחרט באמצעות חריטת לייזר על גבי היהלום עצמו. בדיקת הלימה בין החריטה לתעודה, תבטיח בוודאות את אמינותו ומומלץ לשאול.

טבעת נישואין, טבעת זהב צהוב עם יהלומים, טבעת יהלום, טבעת זהב, טבעת יהלומים, טבעת אירוסין, 14500 שח, להשיג ב- BLOOM תכשיטי יוקרה שוהם 6 קמת גן, יחצ, EFIFO
 טבעת נישואין, טבעת אירוסין, 14,500 שקל. צילום: יח״צ

 

טיפ: הכרת הפרמטרים הקובעים את איכות ותמחור היהלום

כדי לקנות טבעת יהלום בצורה מושכלת, רצוי לדעת לפחות באופן כללי, מהם הפרמטרים לפיהם נקבע ערכו ולשאול את השאלות הנכונות. בקיאות בעניין תראה למוכר כי אנו מבינים עניין וייתכן כי הדבר ימנע ממנו לנסות להונות אותנו כלקוחות. אף על פי שנהוג לחשוב שמחירו של היהלום מושפע בעיקר מקריטריון הגודל, במציאות אין הדבר נכון בהכרח ולעיתים אף רצוי לבחור ביהלום קטן אך איכותי, שכן ערכו יהיה גבוה יותר. מכאן רצוי לא ללכת שווי אחר מוכרים המנסים להציע לנו לרכוש דווקא את הטבעת בעלת היהלום הגדול ביותר.

טבעת נישואין, טבעת יהלומים, טבעת אירוסין, 9800 שח, להשיג ב- BLOOM תכשיטי יוקרה, שוהם 6, רמת גן, יחצ, EFIFO
טבעת נישואין, טבעת אירוסין, 9800 שקל. צילום: יח״צ

 

טיפ: גם לקראט הזהב חלק בתמחור הטבעת

לא רק היהלום חשוב בעת קנייה טבעת, אם כי גם הטבעת עצמה העשויה זהב. ככל שמספר הקראט בזהב גבוה יותר, כך אחוז הזהב הטהור בטבעת. זהב 18 קראט לדוגמא הוא רמת הזהב הגבוהה ביותר המיועדת לייצור תכשיטים בארץ ובעולם, אשר בה מהווה הזהב הטהור 75% וה-25% הנותרים הן למעשה המתכות החצי יקרות, הקובעות את צבעו (צהוב, לבן, אדום או ורוד).

טבעת נישואין של BLOOM. טבעת נישואין, טבעת יהלום, טבעת אירוסין, 5,000 שקל, להשיג ב- תכשיטי יוקרה, שוהם 6 רמת גן, יחצ, EFIFO
טבעת נישואין, טבעת אירוסין, 5,000 שקל. צילום: יח״צ

 

טיפ: לוודא שהיהלום אינו מטופל או מעובד

אחת הבעיות הנפוצות והמדאיגות בעולם היהלומים הן ביהלומים פגומים אשר עברו טיפולים שונים להסוואתם. מדובר בפגמים כגון חריצים וסדקים, קטנים ביותר, אשר אינם נראים לעין בלתי מזוינת, אך משפיעים דרמטית על ערכו של היהלום. שיטות ההסוואה הינן רבות, מגוונות ומקצועיות ביותר, עד שכיום כמעט ולא ניתן להבחין בהן, החל מתיקונים בלייזר, סיליקון, חימום היהלום לשיפור ניקיונו בדרך שאינו טבעית ועוד. במקרה הטוב, פעולות אלו יצוינו בתעודת היהלום, במקרה הרע, ינסו למכור לנו יהלום "מטופל" או "מעובד" ככזה טבעי. הדרך הטובה ביותר להימנע מנוכלות זו, הינה לרכוש את טבעת האירוסין במקום מוכר ואמין ובעל המלצות. פגמיו של יהלום מעובד עלולים "לצאת החוצה" ולהיראות אחרי מספר שנים (לעיתים 5 עד 10 שנים), כאשר צבעו יצהיב או שתופיע בו נקודה שחורה. מדובר בעוגמת נפש לא נעימה לרוכשים. פגם נוסף הוא פלורסנטיות של האבן. מדובר בפגם טבעי המוריד מאיכותה ומחירה.

טבעת נישואין של BLOOM. טבעת אירוסין, טבעת נישואין. 15,000 שקל. <a href=

 

טיפ: הימנעות מפערי תיווך: עדיפות קנייה מיצרן מוכר

מבחינה צרכנית, אין לשכוח כי גם טבעות אירוסין הן מוצר אופנתי-עיצובי, וככזה מחירן משתנה בין הרשתות והחנויות השונות, ללא כל קשר לפרמטרים השונים המאפיינים אותן כמו גודל ואיכות היהלום. בדיוק כפי שחולצה ממותגת מבד מסוים אצל מותג יוקרתי לא תעלה כחולצה זהה אצל מותג יוקרתי פחות, כך גם בענף טבעות האירוסין. קיימים פערי מחירים המגיעים עד אלפי אחוזים (!) בין טבעות ברשתות היוקרה, לבין חנויות ורשתות אחרות, הטובות ואמינות לא פחות. ידיעת הפרמטרים השונים לרכישת טבעת והשוואת מחירים, תוכל לחסוך כסף רב. בעת הקנייה חשוב להבין מי עומד מולנו, האם חנות? רשת? יצרן? חנות או רשת הממוקמים בליבו של מקום יוקרתי, אשר לו פרזנטורית, עלויות פרסום רבות, שכירות גבוהה ומוכרים, באופן טבעי יגלם עלויות אלו במוצריו. קנייה מיד ראשונה אצל יצרנים, בחנויות הבורסה למשל, תוכל להוריד דרמטית בעלויות הטבעת ובחיסכון של פערי תיווך רבים. יש לזכור כי טבעת היא פריט המלווה אותנו כל החיים ופעמים רבות מועברת מדור לדור. אי לכך, לרוב יהיו העיצובים קלאסיים ולא ישתנו הרבה בין החנויות והרשתות השונות. מעבר לכך, במידה ונרצה למכור את הטבעת ביום מן הימים, נקבל עליה סכום הקרוב יותר לזה אותו שילמו וייתכן שאף נרוויח במידה וערכו של היהלום יעלה. את עלויות התיווך איש לא יחזיר לקונה ולא ישלם יותר אם נרכש במקום הנחשב יוקרתי.

טבעת נישואין, טבעת אירוסין סוליטר, טבעת יהלום בזהב רוז גולד 28 קראט, החל מ- 5600 שח, להשיג ב- BLOOM תכשיטי יוקרה שוהם 6 רמת גן, יחצ, EFIFO
טבעת נישואין, טבעת אירוסין סוליטר בזהב רוז. החל מ-5,600 שקל, צילום: יח״צ

 

טיפ: אחריות ואפשרות החלפה

אין לשכוח כי טבעת אירוסין היא תכשיט אותו אנו רוכשים עבור אדם אחר. מכאן נעשית קליעה מדויקת לטעם ולעיתים אף נדרשת החלפתה. יש לבחון טרם הקנייה איזו אחריות ניתנת על הטבעת והאם ישנה אפשרות החלפה במידה ולא התאימה. מעבר לכך, יש לבדוק כי לחנות יש מלאי מגוון דיו במידה ואכן נחליט להחליף. חנויות רבות כיום מציעות אף עיצוב טבעות באופן אישי וייחודי ללקוח. מגוון רב יותר של אפשרויות, יבטיח קנייה טובה ובטוחה.

*הטיפים באדיבות דניאל בלום, דור רביעי למשפחת יהלומנים ומבעלי BLOOM תכשיטי יוקרה.

פורסם בקטגוריה כלות
תגובות פייסבוק
הרשמו עכשיו לניוזלטר הכי אופנתי בישראלי ותהנו מהעדכונים הכי חמים בעולם האופנה הישראלי