טרנדים בעולם הכושר – 2021

טרנדים בעולם הכושר - 2021
|

בשנת 2021 אנחנו יכולים לצפות שרבים מהשינויים שחווינו בעולם הכושר בשנת 2020 יהפכו לנורמה. נראה יותר אנשים מתאמנים בבית ולא בחדר הכושר הצפוף תוך שילוב עבודה על החוסן המנטלי, ובשילוב מספר הולך וגדל של כלים טכנולוגיים שיתמכו בשגרת הכושר שלנו בבית, בעבודה או כשאנחנו נמצאים בדרכים.

-טרנדים-בכושר-לשנת-2021-צילום-יחצ--
צילום: יח״צ. באדיבות הרבלייף

מאת: מערכת Fashion Israel


במבט לאחור על שנת 2020 נוכל לראות כיצד השגרה שלנו השתנתה כדי להתאים לנורמלי החדש,  במיוחד שגרת הכושר שלנו. כשמכוני הכושר נסגרו לאימוני כושר אינטרנטיים, יצאנו לפעילות גופנית באוויר הפתוח והגדרנו מחדש את שגרת הכושר. התנסינו גם בפעילויות כושר לחיזוק החוסן המנטלי שסייעו לגוף ולנפש וסיפקו רגיעה הכרחית לאורך השנה המאתגרת. 

תוכניות כושר לפי דרישה

הפופולריות של תוכניות כושר לפי דרישה הרקיעה שחקים בשנת 2020 והן צפויות להמשיך לפרוח גם בשנת 2021. בנוסף לנוחות ולנגישות שמציעות תוכניות אלה בכל זמן ובכל מקום, רבים מהן יצרו בסיס משתמשים נאמן וקהילות וירטואליות שהעניקו תמיכה והנעה לחבריהן. קהילות אלה מושכות משתמשים שמתגעגעים לקשרים החברתיים שנוצרו בחדרי הכושר. תוכניות כושר לפי דרישה ימשיכו להתפתח בשנה הקרובה עם מגוון רב יותר של סוגי שיעורים ותכנים, ויספקו לחובבי הכושר אפשרויות מותאמות אישית לתחומי העניין והיעדים הספציפיים שלהם.

הביקוש לציוד כושר ביתי מעולם לא היה גבוה יותר; היצרנים דיווחו על עלייה אדירה במכירות ועיכובים תכופים בהזמנת ציוד כושר בשנה האחרונה, מצב שככל הנראה יימשך גם ב-2021. זה עשוי להיות יותר מטרנד חולף.

טרנדים-בכושר-לשנת-2021-טרנדים בעולם הכושר - 2021-הרבלייף-טרנדים-בכושר-לשנת-2021-צילום-יחצ
צילום: יח״צ. באדיבות הרבלייף

ציוד כושר ביתי

ציוד כושר לא חייב לרוקן את חשבון הבנק שלנו; רבים היו יצירתיים ועשו שימוש בחפצים זמינים בבית כדי לשפר את האימונים שלהם, או אפילו לנסות לשפר את הכושר תוך ביצוע מטלות ברחבי הבית.

גם עם הגעת החיסונים החדשים החזרה לשגרה עדיין תהיה הדרגתית, והחששות לגבי שמירה על היגיינה ובטיחות החזרה למכוני הכושר לא יעלמו בקלות, מה שהופך את מכשירי הכושר האישיים בבית להשקעה משתלמת בעתיד הנראה לעין.

כאשר רבים מאיתנו עדיין עובדים מהבית, יש יותר זמן פנוי ואנחנו גם משועממים יותר. המתח שנוצר בשל השהייה הרבה בבית גורם לרבים לצאת לאוויר הפתוח כדי לשמור על כושר וליהנות מרגע נחוץ של התאווררות.

טרנדים בעולם הכושר - 2021-הרבלייף-טרנדים-בכושר-לשנת-2021-צילום-יחצ
צילום: יח״צ. באדיבות הרבלייף

פעילויות באוויר הפתוח

דוגמת טיולים או ריצה הנתמכות באפליקציות צוברות פופולריות וימשיכו להיות רלוונטיות גם בשנה החדשה.

אנחנו גם חוזרים להנאות נוסטלגיות דוגמת רכיבה על אופניים, מוצר בן 200 שנה שזכה ב-2020 לעדנה מחודשת. לא רק שרכיבה על אופניים היא אימון נפלא לרגליים ולשיפור בריאות הלב – היא גם מהנה במיוחד! 

אחרי מספר שנים של קיפאון במכירות וניצחון האופניים החשמליים, מדינות רבות בעולם מדווחות על זינוק במכירות האופניים ה"קלאסיים". גם בישראל נרשם זינוק בשימוש ובמכירות אופניים במהלך ימי הקורונה, ובערים רבות בעולם מקווים שהמגפה תשכנע את תושביהן לוותר על השימוש במכונית.

טרנדים-בכושר-לשנת-2021-
צילום: יח״צ. באדיבות הרבלייף

שיעורים לתמיכה בחוזק והרווחה המנטלית

כיום, רבים מעדיפים להימנע משימוש בתחבורה הציבורית העמוסה ורואים באופניים אמצעי יעיל לעשות ספורט בתקופה שבה אנחנו כפופים להגבלות מרחק. 

כיום, עובדים רבים כבר נהנים מתוכניות בריאות במקומות העבודה, אך בשנת 2021 תוכניות אלה יהפכו מהטבה לחלק מרכזי ברווחת העובדים. בנוסף לתמיכה בתוכניות כושר לעובדים, החברות יגלו עניין רב יותר בשמירה על הבריאות הנפשית של עובדיהן.

המגפה יצרה מגוון בעיות רגשיות שגרמו לרבים לפנות ליוגה ומדיטציה כדי לחזק את הגוף והנפש. אפליקציות רבות ממוקדות כושר, ביניהן גם Herbalife Nutrition Fitness מציעות שיעורי מדיטציה ויוגה, ובשנת 2021 יוצעו שיעורים לתמיכה בחוזק והרווחה המנטלית באפליקציות כושר וגם מחוצה להן. אפליקציות מיינדפולנס יכולות לסייע בהקלה על בדידות, דיכאון וחרדה – תופעות שהחמירו בשל המגפה.

סמנתה קלייטון:

"כאתלטית תחרותית לשעבר וכמדריכת כושר ותיקה, פעילות ספורטיבית מוטמעת בדנ"א שלי. כל שנה חדשה מביאה איתה טרנדים חדשים בעולם הכושר או חזרה לפעילויות מוכרות.

השנה האחרונה לימדה אותנו שיעורים רבים, אחד החשובים שבהם הוא ששמירה על הרגלים בריאים הכוללים פעילות גופנית ותזונה מאוזנת היא אחד הדברים הטובים ביותר שאנשים יכולים לעשות עבור עצמם. בריאות טובה מחייבת שמירה על הגוף שלנו בתנועה, ועכשיו ישנן אפשרויות נוספות לשמירה על כושר בכל זמן ובכל מקום, בנוחות הבית או המשרד שלכם.

שמירה על כושר מחייבת גם שמירה על הכושר המנטלי ומציאת דרכים להירגע, לנשום ולהירגע ממתח. כולנו מקווים ש-2021 תהיה שנה של תקווה שתציע דרכים רבות לשמירה על כושר, מי ייתן וזו תהיה שנה של כושר מדהים".

באדיבות סמנתה קלייטון –  ראש מחלקת  חינוך גופני בהרבלייף העולמית

זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה של ישראל
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com
טלפון: 050-7368167
אינסטגרםfashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

פורסם בקטגוריות ביוטי, חדשות היופי, טיפוח
תגובות פייסבוק