יהודה פוליקר

עמותת אנוש יהודה פוליקר-1
|

יהודה פוליקר באירוע ההתרמה השנתי של עמותת אנוש לבריאות הנפש. ערב ההתרמה מציין את שיא אירועי חודש בריאות הנפש הישראלי ויתקיים בהנחיית צופית גרנט, נשיאת חוג הידידים של העמותה. יום שלישי, 10.11.15, בשעה 19:00 בהיכל התרבות, תל אביב

עמותת אנוש יהודה פוליקר
יהודה פוליקר. צילום: דני דויטש

ביום שלישי, 10.11.15 בשעה 19:00 יתקיים ערב ההתרמה השנתי לאנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש, בהיכל התרבות בתל אביב. במרכז האירוע, הופעה של היוצר והזמר יהודה פוליקר. נשיאת החוג הידידים של העמותה,  צופית גרנט, תנחה את האירוע, שמטרתו גיוס תרומות לפעילות העמותה העומדת בחזית השיקום בתחום בריאות הנפש בארץ. ערב ההתרמה מהווה את שיאו של חודש בריאות הנפש שמובילה עמותת אנוש בישראל מידי שנה.

ד"ר הלה הדס, מנכ"לית אנוש: "אנחנו נמצאים בנקודת זמן מיוחדת, תקופה שבה ברורה אחריותה של הקהילה להעניק ביטחון חברתי מלא לכל החברים בה, לאפשר שילוב, ולהוות עוגן שניתן לסמוך עליו – להיות קהילה חסונה. חוסן קהילתי נחוץ גם כדי שיתאפשר תהליך החלמה של המתמודדים, תהליך שהצלחתו נמדדת במידת השילוב בקהילה ובתחושת שייכות, ביטחון, תקווה ומשמעות". 

צופית גרנט: "בריאות הנפש זה הסיפור של כולנו. אנו נמצאים בעיצומו של שינוי חברתי, שינוי שלא תמיד נראה לעין אך הוא מתרחש סביבנו. החברה הישראלית עוברת שינוי תפיסתי ומפתחת באופן עקבי סובלנות ויכולת לקבל את האחר, אבל זה לא מספיק ואנחנו פועלים ללא הרף להמשיך ולהוביל את השינוי". 

אנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש – הוקמה ב-1978 ע"י קבוצת הורים אמיצים וחלוצים שראו את ייעודם בהבאת תחום בריאות הנפש לקדמת הבמה בחברה הישראלית. ייעודם כלל שלושה ערוצים: מאבק למען חקיקה מיטיבה, השפעה על דעת הקהל בהפחתת הדעות הקדומות ובהסרת מחסום הבושה בקרב בני המשפחה והמתמודדים, ופיתוח שירותי שיקום מגוונים ונרחבים.

אנוש מעניקה לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית מגוון שירותי שיקום מסייעים, בתחומי הדיור, התעסוקה, והחברה, שירותים המבטיחים שיקום מיטבי ומקלים את השתלבותם בקהילה. כך,  מדי יום, מסייעים מאות עובדי ומתנדבי  העמותה ליותר מ- 5000 אנשים ומדי שנה לכ- 1500 משפחות חדשות. עבודה זו מתקיימת בכ – 70 מרכזי שירות בכל רחבי הארץ.
בתהליך השיקום מושם דגש על השתלבות המתמודד בסביבה שבה הוא חי ועובד, תוך התייחסות מקצועית לא רק אליו כפרט, אלא לכלל החברה הסובבת אותו. התהליך מעניק לאדם תחושת שייכות לקהילה, ונוסך בו ביטחון, תקווה ומשמעות. כל אלה חיוניים לבניית זהות ויכולות הנדרשים להשתלבות בקהילה. היום פועלים בעמותה כ-700 עובדים מקצועיים ומספר דומה של מתנדבים.
במהלך שנות פעילותה סייעה העמותה לעשרות אלפי מתמודדים ובני משפחותיהם למצוא את דרכם בחברה, לגבש עצמאות תפקודית ולחוש רצויים ובעלי יכולת.

לרכישת כרטיסים ולתרומות: http://enosh.uniqui.co.il או בטלפון  054-9299606

פורסם בקטגוריות אופנה, מגזין אופנה
תגובות פייסבוק