יוכי שרם

מעקב אחר קו-1
|

יוכי שרם, בוגרת בית ספר לפיסול בסיס, מציגה בתערוכה ״מעקב אחר קו״ קבוצה של 15 פסלים גדולי מימדים עשויים מדיה מעורבת שנראים כרישום מופשט בחלל

בית האמנים, תל אביב /פתיחה: יום חמישי, 10.9.2015
התערוכה תוצג עד לתאריך 10.10.2015
ליווי אוצרותי לתערוכה: דנה גילרמן

מעקב אחר קו
יוכי שרם

יוכי שרם אוהבת מחול ורואה בו זרימה מתמדת של תנועה ואנרגיה זו הייתה נקודת המוצא שלה לתערוכה הנוכחית. תחילת העבודה בתצלומי מחול שמצאה ביוטיוב ובהם הקפיאה את תנועת הרקדנים – כבודדים או בזוגות. אחר כך סימנה את קו המתאר של הגוף בתנועה, ואת הקו הזה, ללא הגוף, הפכה לרישום תלת ממדי, שמכיל בו בזמן את התנועה ואת הסטטיות, את הגוף ואת היעלמותו.

הקו מסמל את הרקדן, אך הוא לא עוסק ברקדן או בזהותו, ממש כמו במחול העכשווי שבו זהות הרקדן אינה משחקת תפקיד.  הקו בפסלים משמש גבול בין היש לאין, בין הדימוי לחלל הנגטיבי, בין הפנים לחוץ והחוץ לפנים, כשיש מיזוג וזליגה בין הדברים. שרם עוסקת בארכיטקטורה של הקו, במבנה שלו, היכן הוא דק, מתי הוא נעלם ומתי הוא מתעבה והופך לנפחי. היא מקימה לתחייה את החלל השטוח של הדף, של הרישום, והופכת אותו לחלל תלת מימדי שבו הצופה יכול לטייל ולהתבונן על רישום מכל צדדיו.

הגמישות, האפשרות לדמות תנועה, הובילה את הבחירה בחומר. מתחת לשכבות הרבות שעשויות פלסטיק נמצא קו עשוי מחוט ברזל. הקו מוליך את התנועה ואת הדימוי ועליו מלופפות שכבות של כיסוי והסתרה. כל אלה יוצרים תחושה של גוף וגופניות, ממש כמו שלד שהגוף והעור עוטפים אותו. זהו רישום בחלל אך יש בו גם משהו אורגני ונושם שמחזיר את התחושה של הגוף, של זרימה שמתקיימת באותם גופים גמישים ומפותלים.
אתר בית האמנים, תל אביב http://artisthouse.co.il/ טלפון: 03-5246685

תגובות פייסבוק