יונתן גולדמן, בחזרה לחוף

יונתן גולדמן, בחזרה לחוף-1
|

תערוכת יחיד חדשה בגלריה זימאק לאמנות עכשווית: יונתן גולדמן –בחזרה לחוף

פתיחה חגיגית: 3.3.2016 יום חמישי בשעה 20:00
3.3.2016-8.4.2016

יונתן גולדמן, בחזרה לחוף-3
jonathan goldman sound ocean wood 2014 קרדיט צילום דור אבן חן wall installation 500×180 cm

עבודותיו של האמן יונתן גולדמן משחקות בין מדע לאמנות ובין מציאות לדמיון.
בתערוכה יוצגו תהליכי עבודה סביב מחקרו בין סאונד לבין צורה וחומר : רעיון שהתחיל משרבוט בספר הסקיצות והתפתח לפרויקט שלם עליו עבד במשך  3 השנים האחרונות,  ומהווה את נקודת המוצא ליצירותיו השונות.
תחילתו במיצב המדמה מעבדה לגידול היבשות החדשות, בהמשכו יצא האמן למסע ימי על גבי רפסודה אותה בנה במו ידיו, במטרה לשתול את היבשות החדשות לאורך קו החוף של ישראל, מתוך מחשבות על המושג גבול ומהותו.  פעולה זו אשר מתועדת בסרט ׳הגבול המערבי׳ מסבירה את המוטיבציה של גולדמן להתעסק כעת במפות של ישראל ובגבולותיה. אך בשונה מהשיח הקונבנציונאלי ,גולדמן מתמקד דווקא בגבולה המערבי של המדינה, גבול גיאוגרפי שאינו מעשה ידי אדם, זהו קו שרירותי המפריד בין ים ליבשה.

המפות שיוצגו עברו טיפול מיוחד בעזרת חומרים שונים המביאים לכדי טשטוש הפרטים המופיעים על המפה עצמה. בתהליך זה משאיר גולדמן זיכרון מעומעם לאותם גבולות ומשנה את תפקידה של המפה מאובייקט להתמצאות למצע לציור המנכיח את החומריות של המסע ולא את השטח וגבולותיו. שמה של התערוכה ממחיש את החלק הנוכחי בו נמצא האמן, בשלב אחד אחרי המסע הימי בו חזר לחוף, הסיק מסקנות והעלה תובנות חדשות . התערוכה כוללת את שלושת הגלגולים של יצירתו, ובחלל יוצגו מבחר עבודות מהפרויקטים הקודמים לצד עבודות חדשות שעוסקות במסקנות ושאלות שעלו לאחר המסע הימי.

התערוכה ׳בחזרה לחוף׳ הינה תערוכת היחיד הראשונה של האמן בתל אביב . זוהי הזדמנות לחוות את מהלכו של גולדמן בקונטקסט מלא, מסע של רעיונות ומחשבות אשר החל בסיום לימודיו לפני 3 שנים ועד היום.

יונתן גולדמן, בחזרה לחוף-2
קרדיט צילום דור אבן חן The West Border Map 9 2015 100×70 cm

 

 

 

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק