יוצרים את היצר

מגזין אמנות, יוצרים את היצר-1
|

מגזין אמנות

תערוכה קבוצתית חדשה מציגה מגוון עבודות המציגות את ריבוי האפשרויות לביטוי מיניות האדם

יוצרים את היצר-3
סיגל מילר, ללא שם, 135X95, שמן על בד

המיניות והמגדר עומדים במרכזה של תערוכה קבוצתית חדשה המציגה מגוון איורים, צילומים ויצירות פיסול בגלריית חלל בגן העיר תל אביב. התערוכה "יוצרים את היצר" – מגדר ומין בתרבות הישראלית, שתיפתח ביום חמישי, 10.11.2016, מבקשת להדגים את האפשרויות האינסופיות העומדות בעולם שבו המגדר יוצא מגדר המוגדר, והמיניות חוגגת את עצמה על שלל אופניה.

יוצרים את היצר-2
אדי שרגא, המוזות הרוקדות 2015, 61X50, שמן על קנבס

בימינו, המגדר האנושי אינו דיכוטומי. הוא פלואידי, זורם עם קשת של גוונים – נשים המגדירות את עצמן מחדש ברמה הפיזית והתרבותית, ומשנות את התנהגותן לכזו הנתפסת מבחינה חברתית כגברית; גברים הבוחרים להשיל מעצמם כל מאפיין גברי תרבותי, עוטים על גופם קימורים, והפנייה אליהם נעשית בלשון נקבה בלבד. קביעת הג'נדר (המגדר) לא עוד מבוססת על איברי המין. הג'נדר נקבע בזהות ובהזדהות מבפנים, ומובע החוצה. הג'נדר נולד מתוך היחס של האני הפנימי עם העולם הסובב אותו, ומהביטויים החברתיים שנגלים בקונטקסט התרבותי שלו.

יוצרים את היצר-4
יפתח שביט, ללא שם 2016, הדפסה דיגיטלית

הג'נדר הסבוך והמגוון של המין האנושי, ביחד עם המיניות הטבועה בנו, יוצרים עולם ססגוני וצבעוני עם אפשרויות אינסופיות לביטוי של מיניות האדם. ביטוי שלא בא לשם הפרובוקציה, אלא לשם ההוויה של מיניות שקיימת ואינה מתנצלת.

יוצרים את היצר-5
סיגל מילר, אישה תמיד אישה 2014, 135X95, שמן על בד

בתערוכה "יוצרים את היצר" – מגדר ומין בתרבות הישראלית מגוון עבודות, של 36 אמנים, המבקשות לחקור את נושא המיניות והמגדר על צדדיהם השונים, ולהאיר את האפשרויות הרבות הגלומות בשילוב ביניהם. העבודות משלבות עירום פרונטלי או מרומז, או שמביעות תשוקה ויצרים גם ללא עירום. בין היצירות: פורטרטים בעירום, מגוון ציורים של מין אינטימי, עינוג עצמי ומשולש אהבים המובאים במשיכת מכחול; פסלים עירומים בתנועה החוגגים את הגוף והחופש הטמון בו, ועוד.

יוצרים את היצר-6
קובי צרפתי, ללא שם, 2016 30 על 40 שמן

אמנים משתתפים: אופל פורן, אורית טישמן, אילן מויאל, ברק שרון, בתיה גזית, דבורה חצור, דורון גל-אדוני, דימה מוגילבסקי, דינה זייפר, הרמן גבריאל וורטמן, ורד רוזן, ורדה סולל-שמאי, זאב זינרייך, חיים לוי, יהושע פרונט, יעל שביט, יפתח שביט, ירדנה ויסוקר, ירון קנפו, משה שילה, נדי בת-בטלמי, נחמה באר, נילי קשאני, סיגל מילר, עדה בהט, ענת וייזלמן, ענת וייס, ענת יוגב, קובי צרפתי, קמיל דניאל וורטמן, רחל עוזיאל, שלמה פינטו, שמוליק יעקבי, שרגא אדי ושרון בן יהודה.

אוצרים: איקי שובל ושירי מאיר מ"עמותת אמני ישראל מתאגדים".

יוצרים את היצר-7
שרון בן יהודה, ללא שם, 90X80, חוטי ברזל וצבעי שמן על דיקט

גלרית "חלל" לאמנות ותרבות, גן העיר תל אביב (קומת המזרקה, צמוד לסטימצקי).
פתיחת התערוכה: חמישי, 10.11.2016 בשעה 20:00. נעילה: 4.12.16
שעות הביקור בתערוכה: ימים א'-ה', בשעות 13:00-19:00. יום ו' בשעות 10:00-13:00
כניסה חופשית

יוצרים את היצר-8
ורדה סולל שמאי. הריקוד

 

 

פורסם בקטגוריה אופנה
תגובות פייסבוק