"ייבוא ייצוא"

ייבוא ייצוא-2
|

אירוע הסיום לפרויקט 50/50/50: תריסר סרטים קצרים יופקו לשישה סיפורים של סופרים ישראלים וגרמנים במסגרת הגראנד פינאלה של אירועי שנת היובל ליחסי גרמניה ישראל. בין הסופרים והבמאים המשתתפים: אתגר קרת, אורלי קסטל בלום שלומי אלקבץ והבמאי הגרמני הידוע פיטר נסטלר

הפתעה: באירוע תושק בירה חדשה ברוח החגיגה ליחסי ישראל גרמניה – בירת חומוס

ייבוא ייצוא-4
תחנת הרכבת, שירה גפן

פרוייקט "Import –Export" הוא פרוייקט קולנועי רחב יריעה אשר התהווה והושלם לציון פרויקט הסיום במסגרת אירועי שנת היובל ליחסי גרמניה ישראל.
הפרויקט, תמיכת מכון גתה וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי הזמין תריסר במאים מובילים , 6 גרמנים ו6 ישראלים  לעבד שישה סיפורים קצרים גרמנים ועבריים. לכל אחד מששת הסיפורים שנבחרו נוצרו שתי אדפטציות קולנועיות – סרט אחד הופק בגרמניה ומראה את נקודת המבט של קולנוען/קולנוענית גרמניים, והסרט השני הופק בארץ ומביא את נקודת המבט הישראלית.

הפורמט הספציפי בו השתמשו  תריסר הבמאים הומצא ופותח על ידי הסופר אתגר קרת והעיתונאי דב אלפון  והוא נקרא Story-Video, פורמט חדש המבקש להתייחס לסיפור באותו אופן שבו הוידאו-קליפ התייחס לסינגל. מטרת המיזם היא לחשוף כמה שיותר קהלים לספרות ולהנגיש את אוצרות דרך הפורמט המתקשר של סטורי-וידאו, המאפשר חשיפה גבוהה בזמן קצר. הפורמט עצמו מתאפיין בפסקול אודיו שבו מתבצעת הקראה דרמטית, המזכירה יותר תסכיתי רדיו של שנות ה-05 מאשר הקריאה הפונקציונלית של ספרי האודיו היום. לבמאי אין רשות לשנות ולו פסיק בטקסט, וכן אסור לו להשמיט מהטקסט או להוסיף לו. החלק הוויזואלי בפורמט הוא אלגוריה חופשית של הבמאי על הסיפור, בין אם באמצעות אסוציאציות רעיוניות, סיפור מקבילי, סיפור שונה לגמרי או זרם של צילומים המהווה גירסה ויזואלית של זרם התודעה הספרותי הקלאסי.

כל אחד מן הסרטים עומד בפני עצמו אך כשמקרינים אותם יחד נוצרת אסופת סרטים חזקה ומגוונת, המדגישה את השוני והדמיון בסגנונות בין היוצרים ובין התרבויות של שתי המדינות. הפרוייקט יצא לאקרנים בדצמבר ויחתום את אירועי היובל ליחסים הדיפלומטיים בין גרמניה וישראל.

ייבוא ייצוא
רוני קידר האשה שרצתה להרוג מישהו

ב21.12 יתקיים בסינמטק ת"א אירוע השקת הפרויקט מידע על ההקרנה
22.12 19:00 סינמטק י"ם
24.12 20:30 סינמטק חולון
29.12 19:00 סינמטק חיפה

תקצירי הסרטים:

האישה שרצתה להרוג מישהו/ על פי סיפורה של אורלי קסטל בלום
בימוי רוני קידר, ישראל 2015, 5 וחצי דקות תל אביב, אישה חרדתית רוצה לקחת את החוק לידיים ולהרוג מישהו, עדיף שמן. במירוץ בין מסכי טלוויזיה וחלונות ראווה, היא מחפשת את הקורבן המתאים. עם: חן יאני, גילי סער, עמית איצקר
בימוי בטינה בלומנר, גרמניה, 2015, 8 וחצי דקות בנופים המושלגים בעיירה גרמנית רחוקה, ילדה מלאכית בת 7 מסתובבת עם אקדח, בודקת את  גבולות העולם סביבה עד לסוף הבלתי נמנע.

האנשים החלולים/ על פי סיפורו של אתגר קרת
בימוי: מיקי פולונסקי, ישראל 2015 אב ובנו חיים בבית דל ומסוגר, הם מגיפים את התריסים לעולם החיצוני   ויוצרים עולם פנימי שהחוקים שלו   ברורים רק להם.
בימוי וציור: פיטר נסטלר, גרמניה 2015, 4 וחצי דקות דרך ציורים מעשה ידו, נסטלר, הבמאי עטור הפרסים בן   ה-80 לוקח את הצופה למסע בתוך החרדות העמוקות ביותר של ילד החי בעולם מלא מסכות.

ההזדמנות/ על פי סיפורו של חנוך לוין
בימוי ואנימציה: תתיה רוזנטל, ישראל 2015 בוקר אחד, מגלה אדם שהוא הפך לאבק. דרך האסתטיקה המרהיבה של האיורים, מתגלה עולם ריק ואפרורי שבו כולנו מנסים להתמודד עם גורל אחד וידוע מראש.
בימוי: ליסה בירווירת', גרמניה 2015 שאלות על קצוות של חיים, בידוד, העלמות ותהליך קולקטיבי של איבוד זהות. מה ישאר בזמנים בהם המתח בין הברור מאליו השטחי והאסטתי ומשברים אקונומיים בינלאומיים משתלט על החיים?

מבט החוצה/ על פי סיפורו של גינתר קונרט
בימוי: יעל חרסונסקי, ישראל  2015 דרך צילומי ארכיון בין שתי תקופות של מלחמות העולם, הסרט מטיח בצופה את העולם המתהפך של אמצע המאה העשרים המדממת וההלומה.
בימוי: האנס ויינגארטנר, גרמניה 2015בשעות שאין כוח לעיסוק מועיל או מרגיע, יש המתחילים לחטט במגירות, בקופסאות, בארגזים ובתיבות כדי לחסל בדמיונם, אי־סדר שסבלו זה זמן רב. כך מנסה לעשות האנס ויינגארטנר, הבמאי עטור הפרסים (המחנכים, Reclaim your brain), בסרט זה.

תחנת הרכבת ZOO/ על פי סיפורה של אניה טוקרמן
בימוי: שירה גפן, ישראל 2015ילדה יושבת בחדרה, ראשה מופנה אל עבר החלון. מקשיבה לקולות תחנת רכבת, היא לוקחת בובה ומושיבה אותה בבית בובות. תוך כדי המתנה הבובה הופכת לאישה שיושבת בחדר מלון. החדרנית מחליפה מגבות, סדינים ואת האישה עצמה. ערב, רכבת אמיתית חולפת וחושפת אחריה את התחנה. ספסל ועליו סדין לבן קשור מרמז על אישה, ילדה, בובה, זכרון.
בימוי: לי ינוביץ', גרמניה מארי מתעוררת לבד, יושבת ברכבת בברלין ואורות משתקפים על פניה. בכל מקום משתקפים זכרונות ומחשבות על ריצ'רד, האם הוא אמיתי? האם הוא מחכה לה? סיפור מתוק מר על חולי אהבה וסתיו בברלין.

נסורת/ על פי סיפורו של פיטר ביכסל
בימוי וצילום: שלומי אלקבץ, ישראל; צרפת; ארה"ב, 2015. מסע שקופיות של צלם חובב שמחטט בזיכרון ובמסעותיו ברחבי העולם, מנסה נואשות למצוא את האישה של חייו שאליה הוא כמה.
בימוי: איזבל סטיבר, גרמניה  2015 תהליך חיפוש משמעות החיים בתוך בובת דובי.

ייבוא ייצוא-3
מזלפרוסט

הפתעה: באירוע תושק בירה חדשה ברוח החגיגה ליחסי ישראל גרמניה – בירת חומוס!

לרגל ציון שנת היובל ליחסי גרמניה וישראל ,התאחדו טובי המוחות של משרדי הפרסום גיתם BBDO הישראלי ו-BBDO ברלין הגרמני כדי להמציא דרך ייחודית וחוצת – גבולות לחגוג את היובל ליחסים. יחד יצרו, לראשונה בעולם, משקה המורכב מהאייקונים התרבותיים והקולינריים המזוהים עם שתי המדינות: הבירה הגרמנית והחומוס הישראלי. החום הישראלי וההקפדה על הפרטים הגרמנית, המזל הטוב וה-PROST יצרו את ה"מזלפרוסט". הבירה החדשה שתושק בישראל ובגרמניה תוצע לראשונה לטעימה באירוע ההקרנה בסינטק תל אביב. צריך למהר כדי לטעום!

www.il50de.org

www.de50il.org

 

stamp

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק