יסמין גודר

CLIMAX-1
|

CLIMAX

19.11.2015 חמישי, 22:00, בית מזיא, מסילת ישרים 18, ירושלים
כרטיסים: 02-623002 (100 שקל)
היצירה CLIMAX, שהוגדרה על ידי מגאזין האמנות המוביל Art Forum  כ-״tour de force״,  היא מסע של שלוש שעות עם הפסקה של 20 דקות. היצירה בוחנת מחדש יחסי קהל-חלל-פרפורמרנס ומביאה את מה שבדרך כלל רואים מרחוק לקרבה בלתי אמצעית, אינטימית ומועצמת .  כשהיא מורכבת ממבנים כוריאוגרפים מוכרים כמו ריקודי מעגל וריקודי שורה, CLIMAX מביאה את ה״שיא״ כנושא, אשר נבחן כל פעם מחדש בזוויות חוויות והתרחשויות שונות, קהילתיות ואינדיבידואליות, שבטיות ופרטניות.
היצירה קליימקס הוזמנה במקור על-ידי מוזיאון פתח לאמנות לתערוכה "צעדים בוני אמון" באוצרות דרורית גור אריה ואבי פלדמן. פיתוח היצירה לחללי תיאטרון נעשה בקו-פרודוקציה עם תיאטרון גרון, טולוז, צרפת.
"CLIMAX" היא יצירה פוליטית. אולי ארכיאולוגיה ישראלית. ערבוב של תחושת יחד של מעגל היוצרים, תחושה של ביחד וביטחון, ומנגד חוסר ביטחון… אבל לא פחות מהכוריאוגרפיה מגיעים שבחים לרקדנים הנהדרים, המביעים טוטליות גופנית ורגשית כראוי לטלטלות הרגשיות שעליהם לעבור. הם מקרינים אמת ולכן כל מה שמתרחש כל כך נוגע ללב, כי זה קורה כאן ועכשיו." (רות אשל הארץ)

CLIMAX
CLIMAX. צילום: גדי דגון

כוריאוגרפיה: יסמין גודר
שותף אמנותי ודרמטורגיה: איציק ג'ולי
רקדנים יוצרים: שולי אנוש, אדו טורול-מונטלס, אופיר יודלביץ, דור פרנק, יולי קובבסניאן, אורי שפיר
תלבושות: אדם קלדרון, תמי לייבוביץ
תאורה: עומר שיזף
צליל מרחבי: ערן זקס, תומר דמסקי
יעוץ אמנותי: עדו פדר
סיורים בנלאומיים: דלית איתי, גל קנטי
אדמיניסטרציה והפקה: גיא הגלר

LIE LIKE A LION

19.11.2015 חמישי, 22:00, בית מזיא, מסילת ישרים 18, ירושלים
כרטיסים: 02-623002 (65 שקל)
יסמין גודר חוזרת למפגש עם חומרים פיזיים ורגשיים ואביזרי במה מהארכיון האישי של יצירותיה מה 15 השנים האחרונות, ודרכם בוחנת מחדש ומשחקת עם דיוקנה כיוצרת מבצעת. בעבודה ישנה כוונה לחשוף, לשחק ולהציג את תשוקתו של הגוף לאבד כוח, לאבד צורה, לוותר על שאיפות ולחשוף חולשה. על הבמה ולאורך היצירה גודר נפגשת עם הפסנתרן מתן דסקל ונגן הויולה משה אהרונוב, המנגנים יצירות של המלחינים העכשוויים כחלק מהפסקול הייחודי של יצירה. נוכחות המוזיקאים על הבמה כל הזמן משתנה, ובזמן שגודר חושפת שכבות של זהות שבורה, לא ברור אם המוזיקאים הם שותפיה או זוממים תחתיה. למרות אופייה המאוד אישי של היצירה, היא מתקשרת גם עם הצורך הלאומי חברתי להתגבר על חולשה ובכך מדגיש את התלות והחזרתיות אל הפחד קיומי כמניע לכך . היצירה הועלתה לראשונה בבכורה במהדורה השלישית של פסטיבל Airede jeu 2014, שביוזמת  Les Subsistances, שבליון, צרפת. בכורת הערב המלא הוצגה באוגוסט 2014 במסגרת פסטיבל B-Motion שבבסאנו דל גראפה, איטליה.

LIE LIKE A LION
LIE LIKE A LION. צילום: יואב בריל

כוריאוגרפיה וביצוע: יסמין גודר
דרמטורגיה: איציק ג'ולי
פסנתר: מתן דסקל, ויולה: משה אהרונוב
תאורה: עומר שיזף
סאונד: אורן כהן
תלבושות: אדם קלדרון
עריכת וידאו: יונתן בר-אור
הפקה ואדמיניסטרציה: גיא הגלר

פורסם בקטגוריות אופנה, מגזין אופנה
תגובות פייסבוק