ירוק בעיר

ירוק בעיר-3
|

ט"ו בשבט בדיזנגוף סנטר: הפנינג  "ירוק בעיר"

נטיעות, סיורים ופעילויות חינם לכל המשפחה על חקלאות עירונית, הצגת החווה ,ופעילויות  לילדים ברוח החג על ידי צוות של החברה להגנת הטבע.

יום  שני, ה -25.1.16, בין השעות  14:00-20:00. על הגג של דיזנגוף סנטר

ירוק בעיר
הפניניג ירוק בעיר בדיזנגוף סנטר צילום יחצ

בלב החיים הדינאמיים והתוססים של העיר תל אביב, נמצאת חווה חקלאית ירוקה וייחודית על גג דיזנגוף סנטר, המציעה שיטות גידול ללא אדמה של ירקות, עלים ירוקים וצמחי תבלין בסביבה עירונית. דיזנגוף סנטר, המקדם את תפישת הקיימות העירונית, החליטו להירתם לנושא, ולפני שנה בדיוק הושק על גג דיזנגוף סנטר מיזם משותף עם חברת LivinGreen  בשם "ירוק בעיר".

לכבוד ט"ו בשבט ובמלאת שנה לפתיחת החווה מציע דיזנגוף סנטר את הפנינג "ירוק בעיר": סיורים ופעילויות לכל המשפחה על חקלאות עירונית והיכרות עם שיטות הגידול השונות ללא אדמה. במתחם יוצגו ויעמדו למכירה ירקות טריים מתוצרת החווה, אשר גדלו ללא ריסוסים ורק נקטפו, ויוצעו למכירה ערכות לגידול ביתי במחירים מיוחדים.

במסגרת השאיפה של דיזנגוף סנטר להקטין ככל שניתן את "טביעת הרגל האקולוגית" הוקמה על גג הסנטר "התינוקייה" בשיתוף עמותת "יוזמת האנרגיה הטובה" אזור ייעודי לשתילים על הגג, בו הם מטופלים ומתוחזקים במשך שנה שלמה, בתום השנה השתילים, שכעת הם עצים "בוגרים" יינטעו ברחבי גוש דן.

חשיבות נטיעת העצים מידי שנה מעבר לנוף יפה, צל והורדת טמפרטורה היא ההתמודדות עם תופעת ההתחממות הגלובלית הנגרמת מעודף גז הפחמן באטמוספירה, זיהום האוויר הנוצר מכלי רכב מרובים, התעשייה ועוד. העצים "יודעים" לספוג את הפחמן וככל שיהיו יותר עצים כך הזיהום באוויר יפחת ואיכות החיים בעיר תעלה.

כחלק מהפנינג יתקיימו נטיעות, הציבור הרחב מוזמן להגיע משעות הבוקר ועד השעה 17:30 למתחם "התינוקייה" על גג הסנטר ולרחבת בוטיק המעצבים.

עוד במסגרת אירועי ט"ו בשבט: חידוני טריוויה נושא פרסים ופעילות יצירה לילדים ברוח החג על ידי צוות של החברה להגנת הטבע ופעילות של המרכז לדבוראות ביו דינמית לילדים ומבוגרים החל מהשעה 15:00.

ירוק בעיר-2
הפניניג ירוק בעיר בדיזנגוף סנטר צילום יחצ

 על "ירוק בעיר"

חברה ישראלית לחקלאות עירונית, העוסקת ביישום חדשני של חקלאות עירונית בשיטות חקלאות מתקדמות במרחב האורבני בארץ ובעולם, תוך שמירה על ערכי הקיימות העירונית (חברתית, כלכלית, סביבתית), פשטות היישום והנגשת הידע.
השיטה ההידרופונית מאפשרת לגדל צמחי מאכל על גבי מים, ללא שימוש במצע כלשהו, כאשר חומרי התזונה של הצמחים מומסים במים. בשיטות אלו לא נדרשת אדמה, ולכן ניתן לגדל גם במרחב העירוני בשטחים שאינם מנוצלים (גגות, מרפסות וכו'). המערכות פשוטות לתפעול, כמות המזיקים קטנה  משמעותית, אין שימוש בהדברה כימית וקיים חיסכון אדיר במים ואנרגיה.

 

stamp

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק