גל בר ששת

גל בר ששת-1
|

תכשיטים לישבן ותכשיטים לחזה: גל בר ששת, בוגרת שנקר מציגה קולקציית תכשיטים יחודית

גל בר ששת
גל בר ששת. צילום: יח"צ

מאת מערכת המגזין

גל בר ששת, סטודנטית במחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר יצרה במסגרת עבודת הגמר שלה קולקציית תכשיטים ייחודית המסמנים מחדש את הגבולות החיצוניים והפנימיים של העונד אותם. לא עוד תכשיטים הנענדים רק על הצוואר, אוזן או על יד אלא על מקומות חדשים ולא שיגרתיים – חזה, ישבן ואפילו על הגב. התוצאה: תכשיטים ענקיים ויוצאי דופן המושכים תשומת לב מיידית

קולקציית תכשיטים ייחודית שוברת מוסכמות ומעצבת מחדש את הראייה שלנו על תכשיטים ועל אופן השימוש בהם: תכשיטים לחזה, לישבן ולגב. התכשיטים יוצאי הדופן המסמלים גבולות חדשים בין האדם לבין הסביבה שבה שהוא חי, נוצרו כפרוייקט סיום של גל בר ששת, סטודנטית במחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר. התכשיטים הגרנדיוזים והלא שיגרתיים, העשויים ממתכת אלפקה, מושכים תשומת לב מיידית ומגרים את חוש הראייה ואף המישוש שלנו.

גל בר ששת-2
גל בר ששת. צילום: יח"צ

"הקולקציה צמחה מתוך עיסוק בגוף ובגבולותיו ובאפשרות לשנות אותו באמצעות תוספות וחריגות מגבולותיו הפיזיים. ברוח זאת, יצרתי מבני מתכת בעלי נפח, המאופיינים בקווי אורך ורוחב". מספרת בר ששת. "כל אחד מהם מיועד לענידה על איבר גוף אחר ומעניק לו מראה חדש בעל גבולות שונים מהמוכר. בני האדם שונים זה מזה במבנה גופם, בצורתם, בצבעם ובפרופורציות שלהם; גבולותיהם הטבעיים, הפיזיים והרגשיים מושפעים מהבדלים תרבותיים, חברתיים וגיאוגרפים. יחד עם זאת, לכל אחד מאתנו כמיהה בסיסית להתקבל על-ידי האחרים כפי שהוא, על ההבדלים החיצוניים והפנימיים שבו".

הרעיון ליצירת הקולקציה החלה מהתעסקות בגבולות כחלק מהמשימה. הגבולות היו ניווטים בקווים של אורך ורוחב גיאוגרפי שלנו ביחס ביחס שלנו לעולם. לאט לאט התפתחה הקולקציה בשיתוף חבריה לכיתה. "היא הפכה להיות יצירה של גופים חדשים, גבולות חדשים לחיים אחרים, התעסקות עם הגוף שלנו תוך יצירה של גבולות חדשים לו ולסביבה שלו".  אומרת גל בר ששת.

תגובות פייסבוק