לובי

לובי - הפקולטה לאמנויות המדרשה המכללה האקדמית בית ברל-8
|

תערוכת הבוגרים: התוכנית ללימודי המשך באמנות, המדרשה לאמנות, מכללת בית ברל

תערוכת הבוגרים – התוכנית ללימודי המשך באמנות – המדרשה לאמנות מכללת בית ברל יוצאת לדרך. השנה בחרה המדרשה לערוך פעולה משותפת בחלל הכניסה ובחלל הנוסף להציג את עבודות הבוגרים. בתערוכה יציגו 11 בוגרים, אמנים פעילים: נאוה אוזן, ורדית גולדנר, נועה גרוס, הני חטיב, אלה מנור, אורי נועם, עלמה פוגל, יעל פלדמן שביט, שני פרי-נס, הדר ראובן, שמושקוביץ מור. אוצרת התערוכה: הילה כהן-שניידרמן

לובי - הפקולטה לאמנויות המדרשה המכללה האקדמית בית ברל-2
Vardit Goldner Photography Recent Works Bir Hadaj

המדרשה לאמנות , המכללה האקדמית בית ברל גאה להציג את תערוכת הבוגרים של התכנית ללימודי המשך באמנות לשנת 2016. במסגרת התערוכה, שתתקיים בין התאריכים 15.7.2016-30.7.2016 בגלריית המדרשה, הירקון 19 תל אביב יציגו 10 אמנים: נאוה אוזן, ורדית גולדנר, נועה גרוס, הני חטיב, אלה מנור, אורי נועם, עלמה פוגל, יעל פלדמן שביט, שני פרי-נס , הדר ראובן, שמושקוביץ מור.

השנה תערוכת הגמר של התכנית ללימודי המשך תוצג בחלל התצוגה של הירקון 19, ותתחלק לשני חלקים: האחד יוקדש למה שניתן להגדיר כפעולה אמנותית קולקטיבית, והשני לתצוגת אמנות כמקבץ של תערוכות יחיד של הבוגרים. לא במקרה חלל התצוגה של הירקון 19 נושא אופי מובהק של לובי, שכן הוא נבנה על ידי היזמים שהקימו את מלון ״רויאל ביץ׳״ ונמצא בבעלותם. במהלך העבודה על התערוכה, מושג ה״לובי״ הפך למושא של הפעולה האמנותית, ככזה המכיל בתוכו כפילות – הן כחלל האירוח של מלונות, שעבודות אמנות מקשטות את קירותיו לעתים קרובות; והן כלובי פוליטי – קבוצת לחץ המקדמת אינטרסים ומבקשת להשפיע על מקבלי ההחלטות. הפעולה הכפולה מציפה את העובדה הידועה כי אמנות משמשת כסממן של הון, כאשר טיפוח הפנטזיה להצלחה מטאורית בקרב אמנים צעירים הוא חלק בלתי נפרד ממנה. אך בתוך פעולה זו משתרגת הכמיהה לשבור את המכניזם הכלכלי הבולע כל שמניע את שדה האמנות, כאשר במקרה הנוכחי היא מתגלמת באמצעות פעולה קולקטיבית המטשטשת, בין השאר, את הבעלות על יצירת האמנות.

לובי - הפקולטה לאמנויות המדרשה המכללה האקדמית בית ברל
נאוה אוזן, עיזבון, פרט, 2016

קומת הכניסה של הגלריה תהפוך ללובי שנוצר כעבודת אמנות קולקטיבית בידי הקבוצה, אך כזו שכוללת בתוכה גם הצגה של יצירות אמנות אינדיבידואליות. כל אחד מהסטודנטים לקח אחריות על פונקציה יסודית המרכיבה את הלובי (אנשי שירות, דלפק, מפתחות, מקומות ישיבה, כניסה/יציאה, ריח וכו׳), או על פונקציה שאינה הכרחית למושג "לובי" אך נמצאה חיונית בידי הסטודנטים (תא עישון, בר, שנדליר, אמנות וכו׳). ליכודם של סך המרכיבים יחד הוא שיוצר את הלובי האקלקטי שהתהווה.

הקומה השנייה תוקדש לתערוכות היחיד, בה מרבית האמנים בוגרי התכנית מציגים את פרויקט הגמר האינדיבידואלי שלהם. פרויקטים אלה מציגים את המקום הנוכחי בו הסטודנטים נמצאים בחקירת שפתם האמנותית, אם כי הפעולה האמנותית הקולקטיבית תזלוג גם אליה.

בשנתיים האחרונות ערכו 11 הסטודנטים המשתתפים בתערוכה פעולות שונות שנשאו אופי קולקטיבי כמחזור, לצד פיתוח שפתם האישית. כך למשל, בהנחייתם של האוצרים יעל מסר וגלעד רייך בסמינר השתתפותי שנערך בתכנית, בנתה הקבוצה מועדון עובדים – סלון שנע בין האמנותי לפונקציונלי; גם אירוע סוף השנה הראשונה שלהם היה מעין פעולה במרחב הפתוח הסמוך לפארק הירקון. תערוכה זו שנשאה את השם ״בשדה״, ונאצרה על ידי מאיה קשביץ, בחנה את המתח שבין השדה כמושג חקלאי ופיזי לבין זה האמנותי. המפגש והתנועה בין שני חלקים אלה משקף את האמביוולנטית שחשים בוגרי התכנית כלפי שדה האמנות בו הם פועלים, כמו גם באשר לאמונה בכוח יצירתם כאינדיבידואלים.

לובי - הפקולטה לאמנויות המדרשה המכללה האקדמית בית ברל-4
Ella Manor Ultra Installation

הפקולטה לאמנויות המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל, בתל אביב.
תאריך פתיחה: יום שישי, ה-15 ביולי בשעה 12:00
כתובת: גלריית המדרשה – רחוב הירקון 19, תל-אביב
שעות פתיחה: א'-ה' 13:00 – 20:00, יום ו' 10:00 – 14:00, יום שבת 11:00 – 14:00
טלפון: 03-6203129
נעילה: 30 באוגוסט
הכניסה חופשית

 

 

 

פורסם בקטגוריה מגזין אופנה
תגובות פייסבוק