לחם ושושנים 10

נשים ועבודה-1
|

המחלקה לאמנות רב-תחומית בשנקר מארחת: מכירת יצירות אמנות עבור פרויקט 'נשים ועבודה'

סופ"ש 28-26 בנובמבר 2015, בנין עלית: ז'בוטינסקי 8, רמת-גן
פתיחה: חמישי 26.11 בשעה 20:00 | שישי 09:00 – 15:00 | שבת 19:00 – 23:00

נשים ועבודה-4
fahed halaby Father 40X30cm

בתערוכה יוצגו ויימכרו עבודות של טובי האמנים בישראל וההכנסות יוקדשו להשמה במקומות עבודה של נשים ערביות ולקידום פעילות כלכלית, חברתית ותרבותית במסגרת פרויקט נשים ועבודה של ארגון העובדים מען. זוהי הפגנת סולידריות בין יהודים וערבים בימים בהם עוסקת הממשלה בהפרד-ומשול ובנוסף מעדיפה את בעלי ההון על פני העובדים.
השנה התערוכה היא בשת"פ עם סטודנטים מקורס אוצרות במחלקה לאמנות רב תחומית בשנקר.

נשים ועבודה-3
Dafna Shalom Hamavdil

אמנים רבים פועלים להצלחתה של התערוכה, בהם: מיכל נאמן, אניסה אשקר, לארי אברמסון, סיגלית לנדאו, ציבי גבע, אסד עזי, עדו בראל, דגנית ברסט, ארם גרשוני, יורם קופרמינץ, זויה צ'רקסקי ועוד רבים.  בתערוכההאחרונה של "לחם ושושנים" גויסו כ-120אלףדולר ממכירת העבודות.

ראש המחלקה לאמנות רב-תחומית בשנקר, פרופ' לארי אברמסון, אמר: "כמחנך, אני שמח שהשנה זכינו לארח את התערוכה בגלריה של המחלקה לאמנות רב-תחומית בשנקר, וכך להנחיל לתלמידינו את הערך החשוב של מעורבות חברתית פעילה. כאמן, תערוכת לחם ושושנים מזמנת לי הזדמנות לצאת לרגע מעולם האמנות הסגור בתוך עצמו, ולגעת בחיים עצמם. ביסוד המיזם של לחם ושושנים עומדים ערכים חברתיים שחשוב לתמוך בהם: סולידריות חברתית, והעמדת כלים מוסריים וכספיים לסיוע לשכבות המוחלשות ביותר בחברה הישראלית. התערוכה זוכה לתמיכה לא רק מציבור האמנים, התורמים יצירות לטובת המיזם, אלא גם מציבור שוחרי התרבות, הרוכשים יצירות אמנות מקוריות, וכך משלבים הבעת אמון באמנות עם תיקון חברתי ממשי."

נשים ועבודה-2
amit kavesa

אודות הפרויקט:  ארגון העובדים מען וסינדיאנת הגליל מקדמים תעסוקה הוגנת של נשים ערביות אל מול מדיניות ההזנחה של ממשלת ישראל. למעלה ממחצית מהאזרחים הערבים בישראל חיים מתחת לקו העוני והסיבה הראשית לכך היא היעדרותן של 75% מהנשים הערביות משוק העבודה. משום כך אנחנו מנהלים קמפיין להשמת נשים ערביות במקומות עבודה ומובילים את ההתנגדות למדיניות הממשלה המייבאת אלפי עובדים זרים לענף החקלאות במקום לאפשר לנשים ערביות להיקלט בענף.

מקצת מפעילותנו בשנה האחרונה למען קבוצות עובדים:
פועלות החקלאות: השמה והעצמה והשפעה על דעת קהל לפתיחת מאות מקומות עבודה.
מרכז מבקרים חדש למפעל סינדיאנת הגליל שעובדות בו נשים ערביות ויהודיות.
הסכם קיבוצי תקדימי למורים במרכז המוסיקה בראש העין.
ארגנו את נהגי "מובילי דרור" 160 נהגי משאיות שהקימו ועד במען ונמצאים במו"מ על הסכם קיבוצי.
העובדים הפלסטינים: מאבק מתמשך למען זכויותיהם של העובדים הפלסטינים בהתנחלויות.

 

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק