קיפוד הזהב

|

קיפוד הזהב – חגיגת הפרינג' הגדולה שתימשך 3 לילות בתל אביב, במסגרתה יועלו 21 הצגות פרינג' מכל רחבי הארץ. 11-13 בנובמבר 2015

שיאה של החגיגה: טקס חלוקת פרסי הפרינג'- "קיפוד הזהב" בתיאטרון נוצר בבת ים בתאריך 13 בנובמבר 2015 במעמד שרת התרבות והספורט מירי רגב וראש העיר בת ים יוסי בכר

אדון בקבוק. צילום: אריקה לינור קוצ'וק
אדון בקבוק. צילום: אריקה לינור קוצ'וק

בתאריך 11 בנובמבר, יתארחו תיאטרוני הפרינג' מכל הארץ, בתיאטרוני הפרינג' התל אביביים. הזדמנות מיוחדת לצפות בהצגות מכל קצוות הארץ, מירושלים, מעכו, מקרית שמונה, מפרדס חנה, מבאר שבע ועוד, בתל אביב . בתאריכים  13-12 בחודש יתקיימו הצגות בבתי הפרינג' התל אביביים, במחיר מיוחד של 30 שקל לכרטיס. טקס חלוקת פרסי הפרינג "קיפוד הזהב" ינעל את הארועים בתיאטרון נוצר בבת-ים, בתאריך 13 בנובמבר במעמד שרת התרבות והספורט מירי רגב וראש העיר בת ים יוסי בכר. בטקס זה יוענקו 16 פרסים בקטגוריות השונות, בנוסף, יוענק גם פרס מפעל חיים לשחקנית יעל יעקב גולדמן. השנה משרד התרבות והספורט תמך בבתי הפרינג' בישראל בסכום של כ-19.000,000 ששקל ( תמיכה בקבוצות התיאטרון השונות , במרכזי הפרינג' , ביוזמות מיוחדות בפרינג' ובפרוייקטים שונים).

בי פולארי. צילום: סלי פטל
בי פולארי. צילום: סלי פטל

To life – תיאטרון מ.ר.א.ה
סיפורו של סניור סולו, איש בודד וממורמר, המעביר את ימיו בבדידות ומבקש לשים קץ לחייו. אל תוך עולמו הבודד והמנוכר, נוחתת משפחת אופוריה, שהופכת ומטלטלת את חייו מן הקצה אל הקצה. "טו לייף" דן במפגש שבין החיים במלואם, על העימותים והבעיות הנלווים אליהם, לבין חיים מלאי פחד וחרדה, בטוחים ושקטים יותר, הכולאים את האדם בתוך "בועה". הצגה ליצנית מקורית, הנעה על הציר שבין המגוחך והנוגע ללב, שנוצרה תוך כדי סדנת ליצנות ואימפרוביזציה ממושכת של אנסמבל השחקנים.
במאי: גילי עברי, שחקנים: גל שמאי, מיכל כהן, קארין מרום, טל דנינו, הראל קרטס, לי אלוני

מוטל בן פיסי החזן – תיאטרון חזן
שני שחקנים המביאים בפעם הראשונה לבמה, את סיפורו של מוטל בן ה- 9 וכל הדמויות הססגוניות המקיפות אותו. סיפורו מתחיל בכפר במזרח אירופה וממשיך דרך כל חוויות המסע, עד לאמריקה הרחוקה.
מאת: שלום עליכם  עיבוד ובימוי: שמואל הדג'ס, מוסיקה: עמית בן עטר  עיצוב תלבושות: אודליה ליברמן  עיצוב תפאורה: עלי  תאורה: שמואל הדג'ס, אדם רוטבליט   , שחקנים: בועז נחום, יגאל פילר

מחפשים משמעות – המרכז לתיאטרון עכו
ניסוי המתרחש במכון ויקטור פראנקל ללוגותרפיה, המשמש כמוזיאון אינטראקטיבי לחקר המשמעות. שלושה סטודנטים לרפואה מתבקשים להציל אדם הטוען שהחיים חסרי טעם ולכן הוא רוצה להתאבד. הם נכשלים במשימתם והוא יורה בעצמו. לאחר כמה רגעים מתעוררים הסטודנטים בעולם דמיוני ומגלים שהאדם לא מת ויש להם הזדמנות נוספת להצילו.
עפ"י ויקטור פראנקל, ניצול שואה ומחבר רב המכר "האדם מחפש משמעות", מאת ובבימוי: ערן טובול, תאורה: פיראס רובי, עיצוב תאורה: חגית שילוני, ליווי אמנותי: סמדר יערון, שחקנים יוצרים: מוטי תמם, נורית נוביק, ניתאי יורן, ניהאד רדא

יתומים – תיאטרון הידית
העולם הוא בית יתומים ובתוכו אנו, שחקנים ילדים, משחקים משחק. הבית – שלד תלוי ללא קירות וללא תקרה. ישנים ומקיצים, מאכילים ומטפלים, עומדים בתור, מבודדים, משתיקים זה את זה. הופכים לזאבים הנאבקים עד הסוף או קופצים מתוך התמסרות מעבר לצוק אל מרחב לא מוגבל של עצמאות. מי רואה אותנו? הקהל מוזמן להיכנס לתוך עולם חדש, שבו חמישה שחקנים החוקרים מצבי תודעה של יתמות, עסוקים בריטואלים של קיום סדר היום על ידי משחקים, נאבקים על שליטה ומקום, וכל זה כשברקע צלו הגדול של ההיעדר.
יצירה ובימוי: שירי ג'ורנו. יוצר שותף ועיצוב: הנס פלדה. הדרכת שחקנים: קלאודיה דוליצ'י. טקסט ודרמטורגיה: ניצן כהן. עיצוב תלבושות: ברק אביעם. מוזיקה מקורית: יהודה לזרוביץ. עיצוב תאורה: תומר שלום. שחקנים – יוצרים: איתי דורון, דיצה משולם, טלי הירשפלד, יהודה לזרוביץ, קלאודיה דוליצ'י, קרין שטאנג.

תיאטרון הידית יתומים. צילום: נואית זכאי
תיאטרון הידית יתומים. צילום: נואית זכאי

B פולארי – פרינג' באר שבע
יצירה חזותית בהשראת "רשימותיו של מטורף" מאת גוגול, סיפורו של פקיד אפור, המתאהב בבתו של המנהל שלו, אהבה ההופכת לאובססיה ומציתה את מחלת הנפש הדו-קוטבית החבויה בו. היצירה עוסקת בהשפעת העולם המודרני על נפשו של האדם ועל הגבול ההולך ומיטשטש בין שפיות לשיגעון.
בימוי: יואב מיכאלי, עיצוב תפאורה: אבי שכוי, עיצוב תאורה: אורי מורג, עריכה מוזיקלית ומזויקה מקורית: אמיר גרומן, עיצוב תלבושות: אהובה ארז, וידאוארט: אלי לוי, שחקנים יוצרים "אנסמבל עיט": אורן אטיאס, רעות ברבי, אביחי כהן, רועי גור, עפר פרימן וטל שלאכטמן.

התעוררות האביב – מרכז עכו לתיאטרון
טרגדיה בעיצוב מודרני על נעורים שהתעוררו ומחפשים את דרכם בעולם. עיבוד למחזה מחאה המציג זירת מאבק בין צעירים מלאי תשוקה, יצרים ומיניות מתפרצת, ובין ממסד המתאמץ לדכא ולהכניע אותם.
מחזה: פרנק וודקינד. עיצוב ובימוי: ברק בן-דוד. שחקנים: יהב וינר, אדריאנו חאובל, סיון כהן, שפי מרציאנו, שיר קליפר, רותם שוורץ.

מת על החיים – תיאטרון הסימטה
דב שוורץ, מבקר התיאטרון הנודע, בטוח שהוא הולך למות בעוד יומיים, שיחגוג את יום הולדתו ה-40, הגיל שבו הלכו לעולמם אביו וסבו. מולו מתייצבות שתי נשים מלאות חיים וגבר מת אחד. בזכותם הוא מגלה את האהבה ודבק בחיים.
מחזה: רוני נוימן, במאי: שלום שמואלוב, שחקנים: פזית ירון-מינקובסקי, דורין מנדל/ טלי בן יוסף, יובל סגל, יפתח קמינר, עיצוב תפאורה: מיכל פרידמן ודניאל בלנקט, עיצוב תלבושות: דלית ענבר, עיצוב תאורה: אורי רובינשטיין

אלחנדרו – תיאטרון האינקובטור
הגיבור במסכה מציל את העיירה וזוכה בליבה של אהובתו האבודה. גיטרות טקילה ואקדחים שלופים. שעה של מערבון מוזיקלי מקורי ומסעיר, מוזיקה חיה ושחקנים מתים על הבמה!

מלח הארץ – קבוצת התיאטרון הירושלמית
מונודרמה מקורית ומרגשת, מאת דני קדם, המגוללת ספור אישי ומפתיע של מאבטח במוזיאון לאמנות מודרנית. סיפור פרוץ גבולות המחבר בין זכרון אישי וקולקטיבי.
בימוי: גבריאלה לב, מחזה: דני קדם, משחק: ערן בוהם.

מחפשים משמעות גבוהה. צילום: יח"צ
מחפשים משמעות גבוהה. צילום: יח"צ

זיכרון בנסיגה – תיאטרון יפו
מחזה פיוטי מיוחד ומקורי המגולל את סיפור דעיכתו של אב דומיננטי אל תוך האלצהיימר, בעוד בנו המשורר ניצב חסר ישע ממול לנוכח סירובו המתמשך של אביו להכיר בבעיה ולראות ממולו את בנו.
מחזה: מרים בוסלמי, תרגום: מרגלית גז, בימוי: יונתן אסתרקין, עיצוב חזותי: יונתן אסתרקין, תאורה: אורי רובינשטיין, משתתפים: שלום כורם ואמיר עודה

אף על פי גהינום – תיאטרון יפו
קומדיה מרגשת עם מופע ליצנות מאת נועם ענבר
לאחר מותו מוצא עצמו נגדיאל אפשטיין במעמקי הגיהנום ופוגש את השד אינפרנו . השד אינפרנו מטיל עליו שלוש משימות שעליו לבצע אך אם יכשל עליו להישרף באש הגיהנום ולטבוע בנהרות הרוע.
ליצנות תיאטרלית ותיאטרון פיזי בקומדיה מצחיקה ומרגשת המתארת את המאבק בין עולמו של האדם החופשי לבין הרוע שאופף אותו.
כתיבה ומשחק : נועם ענבר, בימוי : גבריאל כהן, צילום : יונתן ענבר

אדון בקבוק – תיאטרון קרוב
קשיש בן 80 פלוס, אוסף בביתו בקבוקי יין ריקים כמחאה על אי החזרת פקדון הבקבוק, בתקווה שבעתיד לבוא ישובו להחזירו. בנוסף הוא התקין בסלון ביתו סל חוקי של כדורסל, על מנת לעודד את ביקורי נכדיו שהתמעטו לאחרונה.שתי בנותיו הדואגות לשלומו, מנסות לשווא לשקם אותו ב"דיור מוגן" אבל הוא מצליח להתחמק בכל מיני תחבולות משעשעות. זאת קומדיה מטורפת על זקנה ועל יחסינו אליה.
כוריאוגרפיה: אחינועם פישר, מחזאי/ת: ניקו ניתאי, במאי/ת: ניקו ניתאי , מוזיקה: שרון בלנק, עיצוב תלבושות: ענבל מלמד תמיר, עיצוב תפאורה: צבי פדלמן, תאורה: יעקב סליב

ויטרינה – אנסמבל ביזר –  תיאטרון הסימטה
ערב מערכוני פרפורמנס
"ויטרינה" הוא מופע של מערכוני פרפורמנס תנועתיים-קומיים העוסק בנראות וביקורת. כשמה, "ויטרינה" חושפת את חיצוניותו של כל-אדם כבדרך זכוכית. דרך הזכוכית אפשר לראות מצבים המוכרים לכל אדם  בחייו השגרתיים. הזכוכית לא מאפשרת קירבה אלא צפייה וביקורת בלבד. במופע אין שימוש במילים. השפה היא תנועתית בלבד. היצירה קומית, תיאטרלית ומותאמת לכל גיל ולכל דוברי השפות.
בימוי וכוריאוגרפיה: קלי איאש, פרפורמרים יוצרים: סתיו בר נחום, נופר עובד, חן חפץ, קלי איאש, מעצבת תלבושות: אלינהר בינשטוק, השראה והדרכה: מאיה לוי ואננדו מארס

קצב החיים"
מפגש תיאטרון תנועה עם דורית ניתאי – נאמן

ז'אן ז'נה בן זונה – תיאטרון תמונע
רגעים ממהלך חייו של המחזאי, הסופר והמשורר, הגנב והזונה ממין זכר – ז'אן ז'נה, שחי במאה הקודמת וחייו וכתביו היו לרעש גדול במשך כל התקופה וגם כיום. המחזה נכתב על בסיס מחקר של חייו, כתביו, מאמרים שנכתבו על חייו, פשעיו, עדויות מקרובי משפחה וחברים, עם השראות מובהקות ממחזותיו ורגעים בלתי נשכחים מספריו. בקצב סוחף וכמעט בלי נשימה, ספוג בתיאטרון ברכטיאני, נפרשת לעינינו נשמתו של אחת מהדמויות המרתקות ביותר מהמאה הקודמת.
אמן ראשי: ציון אשכנזי, כוריאוגרפיה: ציון אשכנזי, מחזאי/ת: ציון אשכנזי, במאי/ת: ציון אשכנזי, מוזיקה: גל לב, עיצוב תלבושות: ציון אשכנזי, עיצוב תפאורה: ציון אשכנזי, תאורה: סשה סיקירין

אנה ואנה – תיאטרון תמונע
תיאטרון תמונע בתל אביב מארח את הצגת הבכורה החגיגית "אנה ואנה" מאת ובבימוי יהושע סובול.
ההצגה היא קומדיה סאטירית בלתי אפשרית שמתפתחת כאשר ארבע דמויות בלתי אפשריות נפגשות באופן בלתי אפשרי במקום בלתי אפשרי. כתוצאה מהפגישה הבלתי אפשרית מתרחש הבלתי אפשרי, ומה שנראה כבלתי אפשרי נעשה אפשרי, לשמחת כולם.
מאת ובבימוי: יהושע סובול, עיצוב תפאורה ותלבושות: טל ארביב, מוזיקה: עופר שלחין, כוריאוגרפיה: יעל ניברון, שחקנים: אלון אופניים, רותי בורנשטיין, עומרי לוי, יעל ניברון.

פטר@בורג – צוותא
ההצגה פטר@בורג משלבת שתי יצירות של הקלאסיקה הרוסית: "רשימותיו של המטורף" מאת ניקואלי גוגול ו"כתבים מן המרתף" מאת פיודור דוסטויבסקי. שתי היצירות נכתבו במאה ה-19 והן מציגות את יומניהם של שני פקידים זוטרים מפטרבורג. שניהם גלמודים ואומללים, אינם יודעים לתקשר עם העולם ועם הזולת, שניהם מחפשים בכתיבת היומנים את המפלט מהבדידות ומהשגרה המייגעת, ושניהם לא מצליחים להתגבר על מוגבלויותיהם.
כוריאוגרפיה: איליה דומנוב, במאי/ת: אולגה טוברובסקי, ילנה טרטקובסקי, שחקנים: הדס איל, אורי לבנון, יורי קזנצב, מוזיקה: אלה דנציג, אלפרד שניטקה, חביאר נאברטה, עיצוב תלבושות: ילנה נזרוב

המשרתים  – אורתודה
עיבוד אקטואלי להווי החיים בישראל של היום: דיכוי האזרח ע"י השלטון, גזענות, תרבות של פחד מביקרת חברתית. מחזה בעקבות "המשרתות" מאת ז'אן ז'אנה, כולל קטע מתוך "יומן מלחמה 2014" מאת סלמאן נאטור.
מחזאי: ז'אן ז'אנה,עיבוד: סלמאן נאטור, במאי : אבי גיבסון בר – אל, שחקנים: אביאל שיליאן, טל דנינו, מוטי רוזנצוויג, עיצוב תלבושות ותפאורה: אבי גיבסון בר – אל.
קילר ג'ו – תמונע
קילר ג'ו הוא בלש, שוטר ורוצח שכיר, שמוכן לבצע כל עבודה – תמורת התשלום הנכון. וכשאין לכם כסף לשלם – הוא יעבור לגור אתכם, יקח את אחותכם כ"ערבון" ויגרום לכם להצטער על הרגע ששכרתם אותו. וזה עוד לא הכל.קילר ג'ו הוא מחזה פרי עטו של טרייסי לטס, זוכה פרס הפוליצר על מחזהו "אוגוסט, מחוז אוסייג'".
מחזאי/ת: טריסי לטס, במאי/ת: אלירן כספי, שחקנים: דני ברוסבני, רוני יניב, חי מאור, יפתח קמינר/איציק גרבר, גאיה שליטא –כץ, עיצוב תלבושות: ג'ני חייקין, עיצוב תפאורה: גאיה שליטא –כץ, תאורה: ליעד מלון

פרדוקס – תמונע
מותחן פסיכולוגי פרוע העוקב אחר מעלליו של פרופסור ראובן נמרודי, המרצה הכריזמטי מהחוג לפילוסופיה, מחבר רב המכר "מנקודת המבט של נקודת מבט", הזוכה במשרה נחשקת בהארוורד. עזיבתו הפתאומית לבוסטון מאלצת את עוזרת המחקר הנוירוטית שלו לעמוד מול כיתה בפעם הראשונה ולהעביר שיעור בפוסט -מודרניזם. כיצד תשרוד יונת את השיעור? מדוע הזמינה לכיתה זונה? ואילו עוד הפתעות צפויות לה?
מאת ובבימוי: שרון שטרק, שחקנים: אפרת ארנון, ניצן קרן, מוזיקה: יונתן הררי, עיצוב תלבושות: גלית בכור, עיצוב תפאורה: אהוד גוטרמן, תאורה: אמיר קסטרו

הפרעות קשב וריכוז – צוותא
מופע מטורף שנון ומצחיק. אוסף של הפרעות תיאטרליות ודמויות חוזרות, חיבורים מפתיעים מעולמות שונים במסע אל הלא מציאותי. מופע שלא מתיימר להיות אקטואלי, הגיוני או סביר.
מחזה מאת: אריאל חדד, לירן נעמן, יניב עוז, רועי משיח, במאי: אריאל חדד, שחקנים: אריאל חדד, לירן נעמן, יניב עוז, רועי משיח, עיצוב תלבושות ותפאורה: לירן נעמן, תאורה: מאיר עקריש

פורסם בקטגוריות אופנה, מגזין אופנה
תגובות פייסבוק