לי שי

לי שי-1
|

גלריה משמר העמק מארחת תערוכת יחיד ראשונה לאמנית לי שי.

בתערוכה יוצג מבחר עבודות מהשנים האחרונות החושפות טפח מעולמה הצבעוני והקסום.

לי שי
צפרדע

פתיחה חגיגית – שבת 20.2.16, בשעה 11:00

את לי שי אנחנו פוגשים, צוות הגלריה, איך לא…בקרקס שבכפר יהושע. הציורים מתנוססים מעל דלת הכניסה ובמשרד, ממלאים כל פינה בשלל צבעים, חמים ועזים. חגיגה של דמיון והומור, פנטזיה ונאיביות שובת לב.

לי שי-2
ג'רמי

יש חוקים שנעלמים מהעין ושוב חוזרים באיזה סדר מופתי ועולץ, בו כל משפחות הצבעים הופכות להיות בשותפות גורל, הרבה מעבר למסגרות שהוצעו להן כאן. הן במסע אל תוך הרקמות והנשמה שבעיני המתבונן. כאילו קוראות תיגר על כל מה שידענו וחשבנו שידענו על חוקיות וסדר, על גבולות של צבע, על מרחבים של פרספקטיבות חדשות.
הקסם והיופי בציורים של לי עבורי, הוא בכך שהדמויות והיצורים מלאי חיות ומתקיימים בעולם וחוקים משל עצמו. אני מייד נשאבת אל תוך עולמותיה הקסומים, בהרפתקה ששווה להתמסר אליה. כששואלים את לי, "מאיפה ואיך באים הרעיונות לציורים?"  היא עונה בפשטות, "הראש שלי תמיד מלא ברעיונות וצבעים, כל מה שנשאר זה להעביר אותם אל הקנבס". אני מודה, התאהבתי מייד.
לי צנועה וביישנית קצת נבוכה מהמעמד וצריך לשכנע אותה כמעט בכח שחייבים לעשות תערוכה. לא משנה איפה ומתי, תהיה תערוכת יחיד. זה מקסים וראוי ומדהים כל כך….
אז הנה זה קורה, חלפו כמה חודשים ואולי כבר שנה מאז נפגשנו. אבל התחייבנו וקיימנו ולנו זאת זכות ושמחה גדולה. כאן בגלריה שלנו במשמר העמק, תערוכת יחיד ראשונה ללי.

משמר העמק: http://www.homee.co.il/משמר-העמק/גלריה/

 

 

 

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק