לריסה מילר

לריסה מילר,-2
|

גלריה "קפריס": לריסה מילר-"כתב חי". תערוכת יחיד חדשה

אוצרת: נועם ונקרט
פתיחה: 14.1.2016, יום חמישי, שעה 20:00

לריסה מילר,-1
לריסה מילר, קטנוע, 2015, קרדיט צילום, סטפאן בנסימון

הציורים המוצגים בתערוכת היחיד ״כתב חי״ של האמנית לריסה מילר, מבקשים לתאר במבט ישיר את אשר האמנית רואה בסביבתה כמעין תיעוד. פעולת הציור מתאפיינת בחיוּת, בנוכחות גופנית חזקה,  שטחי צבע גדולים, צבעים עזים, קווים וכתמים מלאי תנועה. זהו ציור מהתבוננות, הנובע בו בזמן מתוך עניין במציאות ומתוך עניין בציור. ״כתב חי״ הוא התרגום המילולי של המילה живопись, "ציור", ברוסית – שפת האם של האמנית לריסה מילר.

לריסה מילר,-3
לריסה מילר, מודל ליד החלון, 2015, קרדיט צילום, סטפאן בנסימון

הקומפוזיציות של מילר, משקפות גם הן ישירוּת ביחס אל נושאים שונים. ברבים מן הציורים, מוצב דבר מה במרכז, כמעין "גיבור" של הציור: הדקל המופיע בין שדרת הלימונים, ההר המתגבע במרכז המלבן של הבד, הדמות היושבת באמצע החדר, אלא שגיבורי ציוריה של מילר, הם לעתים קרובות אנטי גיבורים: מאוורר, מחשב, מיכל חומר ניקוי, תיק. כל אלה מקבלים התעניינות שווה, כנה, וחסרת פניות.

לריסה מילר,-4
לריסה מילר, מדברים בחוף, 2015, קרדיט צילום, סטפאן בנסימון

לריסה מילר ילידת 1988, גרודנו, בלרוס. חיה ויוצרת בתל אביב. עלתה ארצה עם משפחתה לישראל בשנת 1993 וגדלה בנצרת עילית. מילר עוסקת בציור וכתיבה, למדה אמנות ב"קלישר" וציור אצל הציירת נטליה זורבוב. עבדה והציגה בשנים האחרונות עם קבוצת הברביזון החדש והשתתפה במספר תערוכות קבוצתיות ויחיד.  שיריה מתפרסמים בכתב העת "מעין".

נעילה: 5.2.2016
גלריה ״קפריס״
פרישמן 42, תל אביב
שעות פעילות:
ב'-ה' 16:30-10:30
ו' 15:30-10:00

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק