מגזין אופנה, פוסט אנושי. יולי קופיט. ויצו חיפה

יולי קופיט. השראות לקולקציית POSTHUMAN
|

אופנה, מגזין אופנה

יולי קופיט, בוגרת תואר לעיצוב אופנה במרכז האקדמי ויצו חיפה: ״בברית המועצות עיצבתי ותפרתי בגדים לבובות שלי. חלמתי להיות מעצבת אופנה״. למרות פיתוחים הנדסיים של בדים תלת מימדיים שיצרה בלימודיה, כיום היא עובדת בסטודיו לשמלות כלה. ״נהנית מכל רגע, ושואפת לעסק קטן משלי״

 

בתמונה: יולי קופיט, בוגרת תואר לעיצוב אופנה, במרכז האקדמי ויצו חיפה.
יולי קופיט, בוגרת תואר לעיצוב אופנה, במרכז האקדמי ויצו חיפה. צילום: יח״צ

 

Effie Elisie – אפי אליסי / Efifo @efifofashion#
www.fashion-israel.co.il  I  efifo@efifo.co.il

 

יולי קופיט: ״מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי אופנה. כבר בגיל 5 סבתא שלי לימדה אותי לתפור ומאז התמכרתי לעיצוב בגדים. ישבתי על הרצפה ומסביבי מפוזרים ירחוני בורדה של אמא וסבתא ושאריות בדים מדגמים שאמא וסבתא היו תופרות אצל תופרת, רק כך ניתן היה להשיג בברית המועצות של אז בגדים אופנתיים ולא יקרים. מאותן שאריות, בהשראת התמונות בירחונים, עיצבתי ותפרתי בגדים לבובות שלי. חלמתי להיות מעצבת אופנה״.

 

בצילום: יולי קופיט. Art To Wear. המרכז האקדמי ויצו חיפה - 1
יולי קופיט. Art To Wear. המרכז האקדמי ויצו חיפה. צילום: יח״צ

 

יולי קופיט: ״מילדותי בברית המועצות של אז ועד לימודי עיצוב אופנה במרכז האקדמי ויצו חיפה עברו שנים רבות שכללו בתוכן חיפושים עצמיים רבים. בשנת 1995 עלינו לארץ. ההורים שלי נתקלו בהמון קשיים איתם מתמודדים מהגרים. הם נאלצו לעשות הסבה מקצועית והשקיעו את כל זמנם לטובתי וולמען אחי הקטן ממני על מנת שיהיה לנו כל מה שדרוש כדי להתמקצע בלימודי מדעים. החלום שהניע אותם היה שיום יבוא ונהיה מהנדסים בכירים. מקצוע שיכבדו בכל מדינה – כך הם לפחות חשבו״.

 

בצילום: יולי קופיט. השראות לקולקציית POSTHUMAN
יולי קופיט. השראות לקולקציית POSTHUMAN. צילום: יח״צ

 

יולי קופיט: ״ההחלטה ללמוד עיצוב אופנה במרכז האקדמי ויצו חיפה הגיעה לקראת השנה השלישית שלי בטכניון בחיפה, במסלול של תואר כפול במתמטיקה ומדעי המחשב. עזבתי הכל. את הלימודים והתואר. בניתי תיק עבודות, ניגשתי למבחנים במרכז האקדמי ויצו חיפה, והתקבלתי. אלו היו 4 שנים מפרכות, חסרות שינה, מלאות בלחצים אך מאוד מאוד מספקות, כי סוף סוף הייתי עסקתי במה שתמיד חלמתי עליו: עיצוב אופנה״.

 

בצילום: יולי קופיט. דגם מקולקציית POSTHUMAN
יולי קופיט. דגם מקולקציית POSTHUMAN. צילום: יח״צ

 

יולי קופיט: ״לימודי אופנה לימדו אותי לחקור – לפקוח את עיניי, להביט סביבי ולחפש אחר השראה בכל מקום. התחברתי מאוד לאופנה היפנית המוקפדת, ולמינימליזם המובהק שכל כך מאפיין אותה, אני חושבת שאלו תמיד ימשיכו ללוות אותי בעתיד בעיצובי האופנה שלי, עםהקפדה על הפרטים הקטנים ביותר. אני חושבת שבשנה השלשית לילומודיי הסגנון העיצובי שלי התגבש. הדבר קרה בעקבות סטודיו שנתי שנקרא Art To Wear, שעסק באמנות לבישה בהנחייתו של עידו רקנטי״.

 

בצילום:יולי קופיט. מראה כללי. קולקציית POSTHUMAN
יולי קופיט. מראה כללי. קולקציית POSTHUMAN. צילום: יח״צ

 

יולי קופיט: ״לראשונה בלימודיי עסקנו בלבוש שהוא אמנות, ופחות לביש ומסחרי. בתקופת Art To Wear הייחודי, עמלתי על פיתוח טקסטיל תלת מימדי שינחה את הגזרה של הבגד. מאוד התחברתי לתהליך יצירת הטקסטיל, הוא זה שהביא אותי לעיצוב של משהו חדש ושונה. בנוסף, פחות התעסקתי במיגדריות והסגנון העיצובי שלי הפך Unisex״.

 

בצילום: יולי קופיט. Art To Wear. המרכז האקדמי ויצו חיפה
יולי קופיט. Art To Wear. המרכז האקדמי ויצו חיפה. צילום: יח״צ

 

יולי קופיט: ״Art To Wear היווה את נקודת המוצא ליצירת פרויקט גמר שלי. ידעתי שהקולקציה תנוע על גבולות ה-Unisex, ואת הבדים בקולקציה אפתח בעצמי. ההשראה הגיעה מעולם הטכנולוגיה, המדע הבדיוני, והעתידניות. היא התמקדה בלמידה מעבודותיהם ביל דורג'ן וג'ייסון הופקינס, שני אמנים מודרניים.  שהאמירה החשובה בעיני שלהם הייתה על השלב הבא באבולוציה האנושית (בכל זאת חננה מהטכניון). השאלה שהינחתה אותי במהלך עבודתי על הפרויקט, הייתה מה תהיה הצורה הבאה של האדם האנושי בעולם המתפתח מבחינה טכנולוגית במהירות מטורפת״.

 

בתמונה: יולי קופיט. קולקציית POSTHUMAN. תצוגת הגמר, המרכז האקדמי ויצו חיפה. צילום: יח״צ
יולי קופיט. קולקציית POSTHUMAN. תצוגת הגמר, המרכז האקדמי ויצו חיפה. צילום: יח״צ

 

יולי קופיט: ״לאדם החדש שלי הייתה זהות שאינה מייצגת הגדרות מיגדריות והעדפות מיניות ספציפיות. סמביוזה של זכר ונקבה, שהם שלם אחד המהווה יצירה פוסט אנושית, משם גם שמו של הפרויקט: POSTHUMAN – פוסט אנושי. בתהליך העבודה על הקולקציה פיתחתי את הבד העיקרי שחוזר על עצמו בשני דגמים בקולקציה. בד המורכב מיחידות משושים בפריסה הנדסית, שבעזרת תפר בודד הופכים למשושים תלת מימדיים ומתחברים אחד לשני תוך יצירת מראה אמורפי אורגני העוטף את הגוף. בנוסף, פיתחתי בד משי סיליקון, שבעזרת טבילת הבד בסיליקון, נוצר מראה של עור אדם והדפסים דיגיטליים שהעומקים שלהם יוצרים מראה תלת מימדי״.

 

בצילום: יולי קופיט. Art To Wear. המרכז האקדמי ויצו חיפה - 2
יולי קופיט. Art To Wear. המרכז האקדמי ויצו חיפה. צילום: יח״צ

 

יולי קופיט: ״לאחר סיום הלימודים התחלתי לעבוד בסטודיו לשמלות כלה בתל אביב. הסגנון העיצובי הנקי, המוקפד והמחוייט של השמלות מאוד משך אותי. יצרתי קשר עם המעצבת של הסטודיו וכבר יום אחרי התייצבתי לראיון עבודה. מאותו יום אני עובדת בסטודיו. מעצבת, מנהלת, תופרת, מודדת ובעיקר לומדת.נהנית מכל רגע, ושואפת לעסק קטן משלי״.

 

בצילום: יולי קופיט. דגם מקולקציית POSTHUMAN - 3
יולי קופיט. דגם מקולקציית POSTHUMAN. צילום: יח״צ
בצילום: יולי קופיט. Art To Wear. המרכז האקדמי ויצו חיפה - 3
יולי קופיט. Art To Wear. המרכז האקדמי ויצו חיפה. צילום: יח״צ
בצילום: יולי קופיט. דגם מקולקציית POSTHUMAN - 1
יולי קופיט. דגם מקולקציית POSTHUMAN. צילום: יח״צ

 

 

 

Efifo – אופנה
מגזין אופנה ישראלי, חברתי

Efifo – Fashion
Fashion Magazine

פורסם בקטגוריה בתי ספר לאופנה
תגובות פייסבוק
הרשמו עכשיו לניוזלטר הכי אופנתי בישראלי ותהנו מהעדכונים הכי חמים בעולם האופנה הישראלי