מושיקו מור: "הבאתי משהו אחר לז'אנר ונראה לי שהצלחתי"

מושיקו מור - זאנר ים תיכוני
|

מושיקו מור הוא השם החם היום בז׳אנר המוסיקה הים תיכונית. מכונת להיטים עם מיליוני צפיות ביוטיוב. (ליאור נרקיס מאמין בו. משה פרץ ודודו אהרון כותבים לו). מאחורי הפריצה הגדולה שנים של עשייה, עבודה קשה ומסע חיים לא פשוט. סיפור חייו הוא השראה כיצד הופכים מכשולים מאתגרים לאמונה עצמית ולהצלחה

מושיקו מור – ״יפה שלי״. מילים ולחן – דודו אהרון ואבי אוחיון

מאת: אסתר בר מוחא, צילום: דניס גרצקיסFashion Israel


מושיקו מור, 30, מעפולה יכול היה די בקלות למצוא את עצמו במסלול חיים אחר שהיה לוקח אותו למקומות שליליים. כבר כנער צעיר אימו חלתה ומאז היה עול פרנסת הבית מוטל על כתפיו, הוא עבר בין מסגרות שונות ופנימיות והגיע ממקום של חוסר וקושי כלכלי עצום. הוא הפסיק את לימודיו כבר בכיתה ט' כדי לסייע בבית. מושיקו לא נתן לדבר מהקושי בו גדל כדי לעצור אותו. בבקרים עבד בשוק ובלילות ניגן במועדונים ברצינות ונחישות.

"אנשים ירצו לדעת במה מדובר וישמעו את השיר. זה יעשה באז"

מושיקו-מור-מגזין-אופנה
מושיקו מור. צילום: דניס גרצקיס

כשהגיע לגיל 18 חשפה בפניו אמו סוד וסיפרה לו כי  מי שגידל אותו הוא אינו אביו. האבא הביולוגי שלו מרצה מאסר בכלא. "הייתי בשוק. ראיתי הכל שחור באותו הרגע. שנים לקח לי להתאושש מהכעס הזה, אבל אז הבנתי שבורא עולם נתן לי את הכעס במתנה ומאותו רגע החלטתי להוציא ממנו רק טוב. אין דבר שקורה סתם, הכל זה שיעור."

"אם הייתי שר טקסטים כמו של כולם איך הייתי פורץ? שנים שניסיתי להצליח"

מושיקו מור. צילום: דניס גרצקיס

למרות ההתרחקות מהבית הוא ממשיך להיות טוטאלי כלפי אימו ואחיו ודואג להם לפרנסה וכך גם לאביו שגידל אותו. לקח לו זמן לאזור כוחות וליצור קשר עם אביו הביולוגי איתו הוא שומר היום על קשר. "הדבר שהכי ממלא אותי הוא נתינה. באתי ממקום של חוסר, לתת ולעזור – הכי משמח אותי."

מתי למעשה אתה מתחיל לשיר ולהבין שזה מה שאתה רוצה לעשות בחיים?
"בגיל 19 ירדתי לאילת לעבוד. בערבים הייתי שר במועדונים ובמסיבות חופים, לא הייתי מתבייש. פשוט מגיע ומבקש לשיר. בגיל 20 הקלטתי את "החלום שלך", השיר הראשון שלי. הופעתי בכל מקום אפשרי: מועדונים, חפלות, אפילו בפיצוציות שפתחו שולחן. הופעתי בכל מקום בארץ, מצפון ועד דרום. באתי מהשטח וככה הכירו אותי."

"הקורונה עשתה לי טוב. הזמן הזה רק גרם לי להתקרב יותר לבורא עולם. אני לא אעבוד ואופיע בשבתות. שבת זה ערך עליון עבורי" 

מושיקו-מור
מושיקו מור. צילום: דניס גרצקיס

באיזה שלב מגיעה הפריצה שלך למעשה?
"הפריצה התחילה כשעשיתי קאבר לשיר "לפעמים" של הזמר והיוצר אורי בן ארי, אז גם הבנתי שיש משהו בסגנון הזה שמתאים לי והקלטתי את השיר "טיפוס של חורף" שכתב והלחין אופיר כהן."

יש בשירים שלך לא מעט עצב כעס ותסכול מהמין הנשי, לרוב אתה מצטייר כקורבן, איך זה עולה בקנה אחד עם זה שאתה ילד טוב שדואג למשפחה, נשוי ואבא לילד, יש פה דיסוננס.
"אין פה כעס על כל המין הנשי, זה ספציפית לאותו שיר, השירים שלי הם עצוב שעושה שמח, אם הייתי שר טקסטים כמו של כולם איך הייתי פורץ? שנים שניסיתי להצליח. הבאתי משהו אחר לז'אנר ונראה לי שהצלחתי."

כנער צעיר אימו חלתה ומאז היה עול פרנסת הבית מוטל על כתפיו

מושיקו-מור-יפה-שלי
מושיקו מור. צילום: דניס גרצקיס

מושיקו משמיע לי את "שולחת ידיים", השיר הבא שלו, שיר מקפיץ ביותר, מעניין אם הוא יהפוך להיט. למשמע שם השיר אני מרימה גבה. "אנשים ירצו לדעת במה מדובר וישמעו את השיר. זה יעשה באז׳". מסביר לי מושיקו.

אחרי עבודה קשה ויש לציין משתלמת, נכנסת למשבצת של הגדולים. ליאור נרקיס מייצג אותך והקליט איתך, יוצרים מוכרים כמו אופיר כהן ואבי אוחיון כותבים לך ואת הלהיט האחרון כתב לך דודו אהרון, איזה עוד שיתופי פעולה מתבשלים?
"האמת שיש כמה שיתופי פעולה ודואטים על הפרק. חלקם אני עדיין לא יכול לחשוף. משה פרץ כתב לי שיר, הקלטתי דואט מיוחד עם קובי אפללו, דואט עם מאור אדרי ודואט עם הודיה, זמרת חדשה שאני מאוד מאמין בה.

"בגיל 19 ירדתי לאילת לעבוד. בערבים הייתי שר במועדונים ובמסיבות חופים, לא הייתי מתבייש. פשוט מגיע ומבקש לשיר"

מושיקו-מור-הניחי-לי-מגזין-אופנה
מושיקו מור. צילום: דניס גרצקיס
מושיקו מור זמר ים תיכוני
מושיקו מור זמר ים תיכוני צילום דניס גרצקיס

גם את הדואט שלו עם קובי אפללו מושיקו משמיע לי. העיניים שלו בורקות באותו רגע והאוזניים שלי אוהבות את מה שהן שומעות. החיבור בינהם קסום ונדיר.

מי ההשראה שלך במוסיקה?
"ההשראה שלי ללא ספק זה אורי בן ארי, מבחינתי הוא גאון. אורי פיתח סגנון מיוחד שהשפיע עליי. אני לקחתי את זה למקום שלי. אנחנו חברים טובים."

כיצד נוצר החיבור בינך לליאור נרקיס מייצוג ועד דואטים יחד?
"ליאור חיפש לקחת אומן תחת חסותו, הוא שמע שירים שלי. אופיר כהן הוא זה שחיבר ביננו , הקלטנו שני דואטים יחד והוא אירח אותי בהופעות שלו בקיסריה ובהאנגר. ליאור אדם מדהים, מאמין ומפרגן. זכיתי."

"כזמר התרגלתי לשיר בכל מקום. מבחינתי להופיע מול 50 איש, 500 איש או 5000 זה אותו הוויב ואותה ההתרגשות. אנשים השקיעו ובאו לשמוע אותי ואין סיפוק גדול מזה"

אין ספק שהשירים שלך הפכו ללהיטים ולחלקם מכנה משותף – הכתיבה של אופיר כהן, איך למעשה הכרתם?
כשהוצאתי את הקאבר לשיר "לפעמים" שלחתי אותו לאופיר. ביקשתי ממנו שיכתוב לי. לא ממש יצא מזה משהו. חצי שנה אחרי פגשתי אותו ממש במקרה בחופשה באילת, וכשחזרתי מהחופשה יצרתי איתו קשר. 'אני "נודניק" כשזה קשור לעבודה'. אופיר שלח לי סקיצה ואחרי יומיים כבר הקלטתי את השיר "טיפוס של חורף". השיר תפס בצורה היסטרית וככה התחיל הרומן ביננו שהמשיך לשירים הבאים שכתב לי "הניחי לי"  ו"זאב בודד".

מה מייחד אותך אותך בעצם ואיך הצלחת להיכנס למיינסטרים?
"מה שמייחד אותי זה סגנון הטראפ שהכנסתי, גוון הקול המחוספס שלי והסגנון החצוף שלי בשירים."

״ליאור נרקיס חיפש לקחת אומן תחת חסותו. ליאור אדם מדהים, מאמין ומפרגן. זכיתי.״

מושיקו-מור-שולחת-ידיים
מושיקו מור. צילום: דניס גרצקיס

אתה נחשב לכוכב עולה ושונה בנוף איך אתה דואג לשמור על המקום שלך ולהתקדם בזמן שיש עוד המון כוכבים?
"צריך הרבה צניעות וחריצות כדי להתקדם, להיות ייחודי ולנסות להביא כל פעם משהו חדש ולא לחשוב איך להיות כמו כולם. אחרת לעולם לא הייתי פורץ."

השיר החדש שלך, "יפה שלי", די שונה (ורומנטי) מהשירים שיצאו עד כה מה גרם לשינוי?
"חיפשתי שיר שהוא בלדה וביקשתי מליאור נרקיס שדודו אהרון יכתוב עבורי. מסתבר שהוא כתב את השיר הזה לפני כמה שנים והוא התאים לי בול, רציתי בעצם להראות שאני יודע לרגש ופתוח לעוד סגנונות."

"צריך הרבה צניעות וחריצות כדי להתקדם, להיות ייחודי ולנסות להביא כל פעם משהו חדש ולא לחשוב איך להיות כמו כולם. אחרת לעולם לא הייתי פורץ"

מושיקו-מור-טיפוס-של-חורף-מגזין-אופנה
מושיקו מור. צילום: דניס גרצקיס

מושיקו מור לא נח לרגע. הוא עובד קשה וחדור מטרה, אין משהו שיעצור או יגביל אותו. הדבר היחיד שהוא מצהיר שלא יעשה – עבודה בשבת. "אני לא אעבוד ואופיע בשבתות. שבת זה ערך עליון עבורי."

תקופת הקורונה פגעה קשות בעולם התרבות והמוסיקה ונראה שכל אחד מהתעשייה לקח זאת למקום אחר. חלק לקחו את התקופה הזו לחישוב מסלול מחדש וחלק השקיעו ביצירה איך זה השפיע עליך?
"אין ספק שהקורונה פגעה. אני מתגעגע להופעות ובעיקר לקהל, עם כל הקושי, הקורונה עשתה לי טוב, נתנה לי זמן איכות עם המשפחה שלי, לעבוד על עוד שירים. תמיד הייתי מסורתי, אבל הזמן הזה רק גרם לי להתקרב יותר לבורא עולם." 

מושיקו-מור-יפה-שלי-אופנה
מושיקו מור. צילום: דניס גרצקיס. סטיילינג. אפרת יתח

לפני עידן הקורנה הופעת המון' איך בעצם מצליחים לשמור על ריגוש ואנדרנלין מהופעה להופעה, הרי השירים והרפרטואר חוזרים על עצמם?
"כזמר התרגלתי לשיר בכל מקום. מבחינתי להופיע מול 50 איש, 500 איש או 5000 זה אותו הוויב ואותה ההתרגשות. אנשים השקיעו ובאו לשמוע אותי ואין סיפוק גדול מזה."

עם איזה זמר אתה רוצה וחולם לעשות דואט?
"עידן רייכל חד משמעית. אני מאוד אוהב את היצירות שלו הוא אומן בסדר גודל עצום ומצליח לשלב בין מזרח ומערב בצורה גאונית."

מושיקו-מור-יפה-שלי-מגזין-אופנה
מושיקו מור. צילום: דניס גרצקיס

בעוד 5 שנים היכן אתה רואה את עצמך?
"ממשיך לשמח את עם ישראל. להמשיך לעשות מוסיקה טובה ובחיי האישיים: להיות אבא לארבעה ילדים."

אין ספק שמושיקו מור ימשיך להתברג גבוה ולהביא לז'אנר המזרחי עוד ועוד מוסיקה מיוחדת' חצופה ושונה.


ליאור נרקיס מה הביא אותך לייצג דווקא את מושיקו מור ומה מיוחד בו כזמר?

"במהלך הקריירה שלי חוויתי המון רבדים של הצלחות ואני מרגיש היום שאני במקום שאני יכול לטפח דור חדש של אמנים זמרים ויוצרים חדשים שיש להם המון מה להציע. עקבתי אחרי מושיקו מור תקופה ארוכה ומצאתי בו את הקסם, הכנות והחדווה ליצירה, הוא עושה דרך מדהימה פה בתעשייה, בתקופה הלא פשוטה שכולנו עוברים, ואני מאוד גאה בהתפתחות שלו כאמן וכיוצר."

ליאור נרקיס

סטיילינג: אפרת איטח efratitah@


מושיקו מור בפייסבוק https://www.facebook.com/MoshikoMorOfficial/
מושיקו מור באינסטגרם https://www.instagram.com/moshiko_mor
הערוץ הרשמי של מושיקו מור https://bit.ly/2rw8gfO
מושיקו מור בטיקטוק https://vm.tiktok.com/Vb1jXK/
ניהול אישי ומיתוג: נרקיס ניהול וייצוג בע"מ.
הזמנת הופעות שיווק וייצוג בלעדי: אורלי קליש 052-5266659
יח״צ: גלית קאשי

אסתר בר מוחא

אסתר בר מוחא – עיתונאית אופנה
אינסטגרם: ester_bar_moha

״איט גירלז״, דניס גרצקיס. צילום: יח״צ. Efifo - מגזין אופנה ישראלי

דניס גרצקיס – צלם אופנה
אינסטגרם: denis_gertskis_studio
אתר: https://www.denisgertskis.com/
נבנה ע"י לאומדיה: http://www.leomedia.co.il

זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה ישראלי
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com
טלפון: 050-7368167
אינסטגרם: fashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

תגובות פייסבוק
הרשמו עכשיו לניוזלטר הכי אופנתי בישראלי ותהנו מהעדכונים הכי חמים בעולם האופנה הישראלי