מיכל אברהמי. פרק ב׳

מיכל-אברהמי_
|

מיכל אברהמי החלה בשנות העשרים לחייה כדוגמנית, (בת טיפוחה של תמי בן עמי). היום, 30 שנה אחרי היא עדיין חלק מהתעשייה אבל מזווית אחרת – כמאפרת, בעלת מכללה לאיפור מקצועי וליין איפור משלה

אופנה_מיכל אברהמי_אופנה
מיכל אברהמי. צילום: אינטגרם

מאת: נועם שקד – Fashion Israel


הוריה היו דוגמנית העבר יעל קורן ורמי קזרא, פלמ"חניק, ממייסדי המדינה וממקימי תנועת "מולדת". בגיל 9, בעקבות גירושיהם, מצאה את עצמה בסצינה שכאילו נלקחה מתוך הסרט "אבא גנוב" – היא נשאלה בבית המשפט עם מי תרצה לגור, והיא בחרה באביה. לאור החלטתה, יחסיה עם אמה, שמתגוררת היום בארצות הברית, ידעו מאז עליות ומורדות.

בנעוריה התחילה לעבוד כדוגמנית המתמחה בהלבשה תחתונה, בהדרכתה של לא אחרת מאשר תמי בן עמי ז״ל. אביה ובן זוגה לא ראו בעין יפה את עיסוקה כדוגמנית הלבשה תחתונה, מה שגרם לה לפרוש, למרות העתיד שצפו לה בתחום. בשנות ה-20 לחייה נישאה, ולאחר 16 שנות נישואין ושלושה ילדים התגרשה. עם גירושיה נסעה ללמוד איפור מקצועי וקוסמטיקה רפואית בניו יורק ופתחה בקריירה מקצועית בתחום ומכללה לאיפור מקצועי הנושאת את שמה.

מיכל אברהמי_אופנה
מיכל אברהמי. צילום: אינטגרם

הילדות שלך הייתה לא שגרתית – הורים גרושים, בחרת בגיל צעיר לגדול אצל אביך. איך האירועים שעברת עיצבו אותך והשפיעו על הבחירות שלך בחיים?
"אכן ילדות לא שגרתית, גירושים מכוערים שהובילו למשברים לא מועטים ובשל כך עיצבו אותי למי שאני היום."

"האיפור תורם לביטחון העצמי ולמצב הרוח"

את מרגישה שהקמת המכללה לאיפור מקצועי שנושאת את שמך היא ניצחון – הגשמת חלום על אף הקשיים שעברת בילדות?
""המכללה שלי זה ה״בייבי״ הנוסף של חיי, ואיתו הגיע ליין מוצרי האיפור.  הבחירות שלי בחיים היו ליצור ״תיקון״ לי ולמשפחה העתידית שחלמתי לעשות. גדלתי כבת יחידה ללא אחים.

הרצון העז לתא משפחתי גבר על כל דבר שהיה לי בדרך.התחתנתי בגיל צעיר תוך כדי עבודתי כדיילת ב"אל על", ובאותו ערב שהתחתנתי נכנסתי להריון וילדתי את מור בכורתי לאחר 9 חודשים בדיוק.

"צבע לחיים נותן אנרגיה ומצב רוח טוב"

מיד אחרי זה הריון שני ושלישי עם בנותיי מרב ומעיין. נשבעתי ש"הטעויות״ שקרו לי בדרך החיים שלי לעולם לא אעביר את בנותיי, היו ימים קשים מנשוא עבורי כילדה, שאם לא אבי שנהג להרים אותי מהמקום הנפשי הנמוך שהייתי בו אז בוודאי המצב היה מדרדר ודועך.

כל מה שהקשה על חיי בילדות נשבעתי שלא אתן לבנותיי לעבור, ובכך הצלחתי לעבור גירושים קלים וטובים לכל הצדדים, בפרט לבנותיי."

מיכל אברהמי_
מיכל אברהמי. צילום: אינטגרם

בנוסף למכללה הוצאת גם ליין איפור. בתקופה האחרונה עושה רושם ששוק מוצרי האיפור בארץ מתחיל להיות צפוף (דיי לראות את קרבות האינסטגרם שהיו לאחרונה) מה מייחד את ליין האיפור שלך?
"הקמת ופתיחת המכללה והוצאת ליין מוצרי האיפור שלי שמותאם במדויק לאקלים הארץ ישראלי החם והלחותי הם ניצחון עבורי.

יש לי עוד הרבה מה להגיד וליצור- אני לעולם לא מסתפקת בכלום ושום דבר, תמיד חושבת על הדבר הבא.אני אומנית בדם ואומן לעולם לא ״שבע״', תמיד חושב על הפרויקט הבא שלו שעומד להתגשם ולהתממש. 

"נשים עוברות שינוי באנרגיה ובמצב רוחן בשל התקופה"

אני אוהבת ״לגעת״ בכל נפש חיה ולהעניק לאנשים סיבה טובה לקום בבוקר. מכללת האיפור שלי זו הגשמת פנטזיה לכל אותן נשים שחולמות ורוצות להגשים חלום.

ההבדל בין המוצרים שאני יצרתי לבין כל השאר הוא שליין מוצרי האיפור שלי מותאם במדוייק לאקלים שרבי וחם כמו במדינתנו, הוא שורד יממה שלמה על עור הפנים, איפורי הבסיס מותאמים לגווני העור הארץ ישראלים, שהם בעלי גוון צהבהב ובשל כך מותאמים כיחידה אחת טבעית בעור ולא כ״נטע זר, האיפור ״היפואלרגי״, לא נוסה כמובן על בעלי חיים, החומרים הפעילים באיפור מעניקים לו מראה זוהר, נקי צעיר ורענן עם ברק טבעי שמוקרן אל העור החוצה. בנוסף,המוצרים שלי מיוצרים בארץ ואני בעלת תואר לימודי קוסמטיקה רפואית."

אופנה_מיכל אברהמי_אופנה
מיכל אברהמי. צילום: אינטגרם

"אני אוהבת להעניק לאנשים סיבה טובה לקום בבוקר"

אני מניחה שהלימודים במכללה לאיפור הותאמו לתקופה, איך מלמדים איפור דרך זום? האם לא חסר המגע הפיזי?

שאלה מצוינת. האתגר הוא גדול. מאתגר ללמד בזום תוך ליווי אישי, בפרט שהאיפור כרגע מכוסה בתוך מסיכה בחלקו. הלמידה הפרונטלית האישית וההרצאות מול קהל חסרות לי בהחלט.

אני אישה של מגע, מבט בעיניים והסבר פרונטלי מול קהל. מאמינה שבקרוב החיים יחזרו למסלולם ונמשיך להנות מיצירה מופלאה זו. נשים עוברות שינוי באנרגיה ובמצב רוחן בשל התקופה.

"היו ימים קשים מנשוא עבורי כילדה"

סדרי העדיפויות משתנים וצריך להחזיר את המודעות ליופי לסדר העדיפויות.פחות מעניין אותן כרגע היופי והשמת הדגש על האסתטיקה, אני פה על מנת להרים אותן מהמקום בו הן נמצאות ולשפר את מצב הרוח. הרי כולנו יודעות שצבע לחיים נותן אנרגיה ומצב רוח טוב.

אילו טיפים תוכלי לתת לטיפוח ולאיפור בעידן המסכות, עידן בו הליפסטיק הפך למיותר?
האיפור הוא לא רק חיצוני, הוא נועד להעניק ביטחון עצמי לאישה. להיות יפה בעיני עצמך גם מתחת למסכה, האיפור תורם לביטחון העצמי ולמצב הרוח.


הטיפ שלי


לא להעמיס הרבה איפור: ללכת על מראות טבעיים קלסיים, אודמים עמידים בעלי לחות שלא ייבשו את השפתיים. דגש על סידור הגבה ומסקרה, בסופו של דבר זה האזור הגלוי לעין מבעד למסכה.

מיכל אברהמי בתוכנית הבוקר של רשת – ערוץ 13

"אושר, גנטיקה, מודעות ליופי"

את בת 50 ונראית מעולה – בזכות איפור מקצועי בלבד או התערבות מחטים?
"תודה על המחמאה. המראה הצעיר שלי הוא בזכות 3 דברים: אושר, גנטיקה, מודעות ליופי, מוצרי האיפור שלי (מחטים לא שוללת, אולי בהמשך)."

"פעם דוגמנית תמיד דוגמנית"

דוגמנות, איפור – יש עוד יעדים לכבוש בעולם האופנה?
"ראשית הבטחתי לעצמי לעשות הכל כדי להגדיל את המודעות בקרב נשים ישראליות ליופי, אסתטיקה וטיפוח, בדומה לנשים האירופאיות.

דוגמנות לא פוסלת. פעם דוגמנית תמיד דוגמנית זה בדמי. באיפור עדיין לא אמרתי את המילה האחרונה, כמובן שארחיב את סל המוצרים שלי ואפתח ליין מוצרי טיפוח איכותיים וטובים. ומוצריי יהיו על כל שולחן ופינת איפור של אישה בישראל ובעולם בכלל."

מיכל-אברהמי_איפור
מיכל אברהמי. צילום: מתוך האתר של המכללה לאיפור

קצרים עם מיכל אברהמי


3 מוצרי איפור חובה בכל בתיק
גלוס לברק בשפתיים, סומק למראה צעיר ורענן, קונסילר לטא׳ץ אפ בשעות אחה״צ להחזיר מראה צעיר ורענן. לבעלות עור שומני חובה פודרה לנטרול הברק המצטבר במשך היום.

הטרנד החם לאיפור קיץ  2021

צבעים טבעיים, מראה שזוף לא מתאמץ, מריחת איילינר לעין חתולית ונגיעת גוון דובדבן על השפתיים למראה טיבעי. 

מילוי גבות באמצעות עיפרון גבות או איפור קבוע
מילוי הגבות תמיד יהיה עדיף בעזרת צללית או עיפרון, אני פחות חובבת איפור קבוע. הטרנדים משתנים ואנחנו גם באיפור קבוע מה שמתאים היום פחות יהיה מתאים בעתיד. מילוי הגבות בעזרת צללית מותיר את האופציה למלא את הגבה לפי המצב רוח, המצב והגיל. מילוי בעזרת צללית נראה אמין וטיבעי.

חולמת לאפר את
חולמת לאפר את שלושת בנותיי לחתונותיהן.


אתר המכללה לאיפור מקצועי מקצועיhttps://michal-avrahami.com/
אינסטגרם: michal_avrahami_makeup_collegeנועם שקד, אופנה, אינסטגרם

נועם שקד – עיתונאית אופנה
אינסטגרם: noam.shaked

זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה של ישראל
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com
טלפון: 050-7368167
אינסטגרםfashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

תגובות פייסבוק