מיכל נגרין סוגרת

Marine Dandoy, עיצוב אופנה ותכשיטים: מיכל נגרין, צילום: דודי חסון, ארט: אסף דיי, סטיילינג: חיה וידר, איפור: נוגה תמיר, עיצוב שיער: אבי מלכה, דוגמניות: יערה בנבנישתי, מרין דנדוי, הפקה: משה אברמוב, אופנה, מגזין אופנה, חדשות אופנה, כתבות אופנה, Fashiom Magazine, Fashion, Efifo ,מגזין אופנה ישראלי, מגזין אופנה ועיצוב, עיתון אופנה, מגזין אופנה אונליין, טרנדים, סטייל -
|

״זה יום עצוב ונורא״. תעשיית האופנה חוטפת מכות זו אחר זו. עוד לא נרגענו מהסגירה של ירון מינקובסקי (סוגר את החנות לא את המותג) והבוקר התבשרנו שהאימפריה שבנתה מיכל נגרין נסגרת. ״הגענו לשקל האחרון. אני מבקשת סליחה מכולכם שניסיתי ללכת עם החלום שלי ונכשלתי. הלב שלי בוכה והנשמה לא מוצאת מנוחה״

 

Marine Dandoy, עיצוב אופנה ותכשיטים: מיכל נגרין, צילום: דודי חסון, ארט: אסף דיי, סטיילינג: חיה וידר, איפור: נוגה תמיר, עיצוב שיער: אבי מלכה, דוגמניות: יערה בנבנישתי, מרין דנדוי, הפקה: משה אברמוב, אופנה, מגזין אופנה, חדשות אופנה, כתבות אופנה, Fashiom Magazine, Fashion, Efifo ,מגזין אופנה ישראלי, מגזין אופנה ועיצוב, עיתון אופנה, מגזין אופנה אונליין, טרנדים, סטייל -4
״זה יום עצוב ונורא״. מיכל נגרין צילום: דודי חסון

 

מאת: אושיה גרבוביצקי

 

תעשיית האופנה חוטפת מכה. לא מכבר התבשרנו כי ירון מינקובסקי סוגר את החנות – לא את המותג, הבוקר נודע כי גם מיכל נגרין סוגרת. מיכל נגרין, המעצבת הישראלית בעלת השם הבינלאומי, הפועלת יותר מ-30 שנה, אשר כתב ידה ניכר מאוד בעיצוביה בעלי טאץ' קסום באווירת שירת מלאכים. נכנעת למצב המדכדך בשוק האופנה הישראלי וסוגרת את מפעל חייה.
מיכל נגרין אשר החלה דרכה בשוק האומנים במדרחוב נחלת בנימין, הגיעה בעמל רב ביחד עם בן זוגה מאיר, לשם דבר בעולם העיצוב הישראלי, עם הצלחה מסחררת גם בארץ ובעולם. במכתב עצוב ומרגש, נפרדה נגרין הבוקר מכ-120 עובדיה וכך כתבה:

 

"עובדים יקרים,
בצער רב ובכאב גדול אנחנו נאלצים לומר לכם שהדרך שלנו הסתיימה, ואנחנו נאלצים לסגור את מפעל חיינו שהשקענו בו את הלב הנשמה וכל כספנו.
כולכם אני מניחה הבנתם שקורה משהו, נאלצנו להצטמצם לבניין אחד, פיטרנו עובדים, חשבנו שנוכל לעשות שינויים בעסק ולהוביל אותו למקום טוב יותר, לקחנו יועצים חיצוניים שנכנסו לעובי הקורה, התחלנו תהליך שנראה מבטיח ונכון אך לצערנו בשבוע האחרון הבנו שהבור הכספי עוד עמוק בהרבה ממה שחשבנו, ואין לנו את הכסף והיכולת להמשיך להפעיל את כל המערך הזה.

״הגענו לשקל האחרון״

כל הכסף הפרטי שצברנו לאורך השנים, עשרות מיליוני שקלים, הושקעו בעסק שלנו כדי להמשיך לגלגל אותו, מתוך אמונה ותקווה במפעל החיים שלנו ובהמשך העשייה שלנו כאן בארץ, ולשמש מקור פרנסה לכולנו. עכשיו הגענו לשקל האחרון, ואנחנו מבינים שאין לנו ברירה, ואין מוצא אלא בסיום דרכה של החברה. זה יום עצוב ונורא בשבילנו. כמו שעצוב לי על עצמי, עצוב לי עליכם על שאתם מאבדים את מקום עבודתכם.

, מגזין אופנה ישראלי - קיפלינג. מיכל נגרין. צילום: אלכס ליפקין
״צר לי שכך אנחנו מקבלים את תחילת השנה החדשה״ מיכל נגרין. צילום: אלכס ליפקין

 

״פשוט אין לנו ברירה״

עשינו כל מה שיכולנו על מנת לסייע לכם ולאתר את האדם שמתמחה בליווי עובדים במשברים מסוג זה, אשר יסייע לכם בדרך הטובה ביותר להגן על זכויותיכם ויעזור לכם לקבל את כל מה שמגיע לכם, כולל את שכרכם ויתר הזכויות עבור העבודה אצלנו, וכן למי שלא ימצא עבודה חדשה לתשלום דמי אבטלה שמגיעים לכם על פי החוק.
לצערי, לנו אף אחד לא דואג במצב הקשה שנקלעו אליו, ולנו לא נותר אלא לסיים בדרך הזו כי פשוט אין לנו ברירה. אני מבקשת סליחה מכולכם שניסיתי ללכת עם החלום שלי ונכשלתי.
תודה לכם על שנים יפות ומדהימות שחווינו כאן ביחד וסליחה על השנים האחרונות שהיו קשות ונוהלו בסגנון שהוביל אותנו לרגע הקשה הזה.

״הלב שלי בוכה והנשמה לא מוצאת מנוחה״

אוהבת אותכם מאד ומאחלת לכם בכל ליבי שתצליחו בהמשך חייכם.
צר לי שכך אנחנו מקבלים את תחילת השנה החדשה, הלב שלי בוכה והנשמה לא מוצאת מנוחה".

זהו צעד נוסף בשוק האופנה הישראלי, אשר לא מצליח להאבק בייצור הסיני והבינלאומי בכלל. כולי תקווה שמשהו ישתנה, אחרת לא תהיה לנו אופנה ישראלית.

 

 

 

אושיה גרבוביצקי

אושיה גרבוביצקי – עיתונאית אופנה
אינסטגרם: oshiya_grabovizki

 

 

מירב רום כתבת אופנה

מירב רום – עורכת ראשית
אינסטגרם: meiravrom

 

Fashion Israel – מגזין אופנה ישראלי
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
אינסטגרם: fashionisrael.mag
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה ישראלי
דף עסקי: Fashion Israel

 

 

 

 

מיכל נגרין סוגרת
פורסם בקטגוריה חדשות האופנה
תגובות פייסבוק