70 שנות אופנה ישראלית. אירוע האופנה הממלכתי הראשון בישראל

מירי רגב, צילום אלי סבתי, מוטי רייף, צילום רונן אקרמן
|

אירוע האופנה הגדול של ישראל. ״שבעים שנות אופנה ישראלית״ ביוזמת שרת התרבות והספורט מירי רגב יצדיע למעצבים ואייקוני אופנה ישראלים, יעניק פרסים לגדעון אוברזון, רונן חן, אלירן נרגסי ושחר אבנט. בעיקר יהיה זה אירוע שיצדיע לאופנה כחול לבן. הניהול האמנותי של מוטי רייף והמילים של השרה מירי רגב: ״האופנה הישראלית היא תבנית נוף מולדתנו״

 

מירי רגב, צילום אלי סבתי
מירי רגב, שרת התרבות והספורט. צילום: אלי סבתי

 

מאת: אפי אליסי

 

רגע אחרי הפריימריז היצריים בליכוד וכשהבחירות בישראל ברקע, מתפנה מירי רגב, שרת התרבות והספורט, לחתום את אירועי ה-70 למדינה תחת אחריות המשרד בראשו היא עומדת בערב הצדעה לאופנה הישראלית. בין שלל תפקידיה כשרת התרבות הפכה מירי רגב לאייקון אופנה שלא ניתן היה להתעלם מנוכחותה. ערב ההצדעה לאופנה הישראלית  של משרד התרבות והספורט ומנהלת אירועי ה-70 יציג את הצלחותיה של האופנה ישראלית בארץ וברחבי העולם כולל מחוות למשכית, גוטקס ולשושנה דמארי – אייקון אופנה ישראלי.

באירוע 70 שנות אופנה ישראלית 'כחול-לבן' שיתקיים ב-5 מארס, באקספו תל אביב (גני התערוכה) ינתן ביטוי נרחב לעשייה האופנתית פורצת הדרך בישראל והשגיה מאז קום המדינה, מקום של כבוד למובילי התעשייה, למעצבות ולמעצבים שהפכו לסיפורי הצלחה בין לאומיים. ״האופנה הישראלית היא תבנית נוף מולדתנו. היא המראה להתפתחותה של החברה הישראלית, על שלל גווניה. האופנה שלנו משקפת את הזרמים במציאות הישראלית ומספרת את הסיפור הישראלי לאורך שבעים שנות עצמאותנו. האופנה הישראלית חוגגת שבעים שנה של יצירתיות ופריצת דרך בארץ ומעבר לים. אירוע, החוגג את הישגיה של האופנה הישראלית הוא נדבך חשוב בחגיגות השבעים לקיומה של מדינתנו, על המנעד הרחב של כל פלאיה״. אומרת שרת התרבות מירי רגב. במהלך הטקס, יקבלו ארבעה מעצבים את פרסי שרת התרבות והספורט למעצבים בתחום האופנה כאות הוקרה והערכה של החברה הישראלית למעצבים בתחומי האופנה, על פועלם ותרומתם לעולם האופנה בישראל. פרס מפעל חיים יוענק למעצב גדעון אוברזון על פעילות יוצרת ומרשימה אשר השפעתה ניכרת בהתפתחות עיצוב האופנה בישראל. פרסי מעצבי האופנה לשנת 2018 יחולקו לרונן חן על הקמת מותג עצמאי שפעיל שיותר מ-25 שנה בארץ ובחו"ל בתחום "ready to wear", אלירן נרגסי, ממובילי המהפכה של השנים האחרונות בתחום בגדי גברים ושחר אבנט, מעצבת אופנה שבתוך זמן קצר ביססה את מקומה בעולם האופנה בישראל ובחו"ל.

 

מוטי רייף, צילום רונן אקרמן
מוטי רייף. צילום רונן אקרמן

 

״מורשת של חדשנות״ הוא אירוע האופנה הממלכתי הראשון בישראל ויקחו בו חלק מעצבי אופנה: טובל'ה, גדעון אוברזון, ששון קדם, דורין פרנקפורט, שרון טל, עידן לרוס, יובל רביד, אלמביקה, רונן חן, מיכל נגרין, אלון ליבנה, חגית טסה, ירון מינקובסקי, מיקה בשן, ענבל דרור, גליה להב ורבים נוספים. גם בכירי תעשיית האופנה ישראלית יבלטו בנוכחותם באירוע שינוהל אמנותית על ידי מוטי רייף. בתוכנית: חיבור לשורשים – תצוגת מקורות ההשראה העיצוביים של המעצבים הגדולים בישראל. חלוצים באופנה – בגדי העולים ובגדי החלוצים. הצדעה לאייקון האופנה שושנה דמארי, האופנה הצבאית, מותגים כחול לבן, אופנת הגברים הישראלית, ההצלחה העולמית של מעצבי שמלות הכלה הישראליים, ההתפתחות הטכנולוגית בעולם האופנה ועוד.

 

 

מגזין אופנה של ישראל
מייסד ועורך אחראי: אפי אליסי
אינסטגרם: fashionisraelmagazine
קבוצת האופנה והביוטי שלנו פתוחה לכולם: מגזין אופנה של ישראל

 

 

 

פורסם בקטגוריה כתבות אופנה
הרשמו עכשיו לניוזלטר הכי אופנתי בישראלי ותהנו מהעדכונים הכי חמים בעולם האופנה הישראלי