מעצבי האופנה של ישראל: הילי ארי

הילי ארי. צילום: רום שי - 1356781345
|

לפני כשנה השיקה הילי יעקובי, בוגרת בצלאל, מותג אונליין לנשים בשם H. הילי היא הבעלים והמעצבת של המותג HILI ARI, מותג המתמחה בחליפות מחויטות ובגדי ערב הנעים על ציר האלגנטיות – אוונגרדיות. גם במותג החדש והמרענן H. הילי שומרת על קווים נקיים ומציעה פיסים קלאסיים לאישה האדג׳ית והעל-זמנית. ראיון עם מעצבת על

צילום ועריכה: אפי אליסי

הילי ארי hili_ari@
אתר: www.h-clubofficial.com
www.hiliari.com

מאת: דפנה סאפר dafnasaffer@
צילומים: רום שי rom.shay.photography@
איפור ועיצוב שיער: שרון פור sharonpur@
דוגמנית: אמילי שור emily_shor@

הקולקציה הנוכחית שנקראת "Missing", הושקה בינואר האחרון ומאופיינת בחליפות לנשים בקווים נקיים לצד שמלות ארוכות ושקופות הנופלות על הגוף ברכות פיסולית בצבעי שחור לבן וברונזה, מונוכרומטיות שמזוהה עם העיצובים של הילי לאורך השנים ומבטאת את השקט שבהופעה.

הילי ארי. צילום: רום שי-5689
הילי ארי. צילום: רום שי

הקולקציה הוקדשה לאחיות החסרות שלנו ולקורבנות השבעה באוקטובר. כחלק מהפרויקט המיוחד סיפרה הילי על המורכבות בעשייה בתקופה כזו ועל החשיבות להחזיר את הביטחון לגוף ולנפש – גם דרך הלבוש. 

אמילי שור. צילום: רום שי - 1-5
עיצוב אופנה: הילי ארי. צילום: רום שי

לשאלה הראשונה על התמודדותה האישית עם האירועים הקשים שחווינו, הילי בוחרת להשיב במילה אחת – "שקט". היא אמרה: "אני שומרת על שקט באיזשהו אופן". לאורך הראיון הבנתי למה היא התכוונה, דרך התשובה הפשוטה אפשר היה להבין את הלך הרוח שלה במותג H. בזמנים הללו.

אמילי שור. צילום: רום שי - 1
עיצוב אופנה: הילי ארי. צילום: רום שי

איך התמודדת עם השביעי לאוקטובר והיצירה בתקופה הזו?
"אני חושבת שבתקופה הראשונה כולנו היינו פשוט בהלם. לא הכינו אף אחד מאיתנו לכזה תרחיש איום ונורא. החודש-חודשיים הראשונים אחרי השבעה באוקטובר לא היה אצלי תקופה ליצירה, אלא תקופה של כאב עמוק. זמן להבנה של הטראומה שאנחנו מתמודדים איתה מבחינה חברתית ואישית ולכן גם רמת התפקוד והעיסוק היו נמוכות – הגוף הפך ברגע לפרח נבול. המצב החדש לא אפשר לו להיות בשיאו כמו ביום שלפני. כחלק מההחלטה על התעוררות, יצרתי יחד עם הצלם המוכשר סשה פרילוצקי את הקמפיין ל-"Missing". לאחר מכן הודעתי על חזרה לפעילות בסטודיו ופתיחת חנות האונליין של H להזמנות. היה לי חשוב להתחיל להניע גלגל גם אם הוא קטן – לייצר איזשהו מעגל אור." 

הסלוגן שמלווה את הקולקציה הוא קריאת ההשקמה: ״No one is coming To save you. Save yourself.”  
"כשאנשים מבקשים להתלבש אחרי תקופה כזו קשה, יש בזה אלמנט של יציאה מהתכנסות. קיים איזשהוא רצון להתחדשות וצריכים להיות קשובים לזה."

אמילי שור. צילום: רום שי - 120
עיצוב אופנה: הילי ארי. צילום: רום שי

את מרגישה שינוי בהרגלי הצריכה של הלקוחות שלך?
"כן. אנשים כרגע פחות עסוקים בנראות החיצונית. הכל בתדרים אחרים בגלל התקופה, וזה מגיע בסנכרון ישיר עם המצב של המלחמה והאבל בעם. הכל נעשה אוטומטית בפחות גרנדיוזיות. יש משהו מרגש בעשייה בשקט, כמו בזמן תפילה.
אני מרגישה שהתפקיד שלנו בעורף זה לשדר חוסן, לשמור על שגרת חיים מינימלית ולפעול למען אלו שמנסים לחזור לשגרת החיים. אנחנו עדיין מאבדים כל יום חיילים יקרים, עדיין יש לנו שבויים שלא חזרו.. פצועים ומשפחות מרוסקות. ובאותו זמן מתקיימות חתונות ויש אירועים ומסיבות.. זה הניצחון של החיים על פני המוות. אנחנו מוכרחים להרים את הראש כמה שזה לא קל ולהיות בנוכחות ובתפקוד בתוך כל הבלאגן הזה – לא לשבור את הרוח." 

אמילי שור. צילום: רום שי - 1
עיצוב אופנה: הילי ארי. צילום: רום שי

האם את מרגישה שהאופנה שמיוצאת לחו״ל נפגעת בעקבות גל האנטישמיות של כל העולם המערבי?
"אני לא מתעסקת בזה. הקולקציה שלי מחוברת בבסיס ובתפיסה שלה לדמותה של אישה בישראל בשנת 2024 – אני ישראלית גאה שחיה ופועלת כאן בארץ המיוחדת שלנו. מה שאני משדרת לעולם זה מה שאני מרגישה מזדהה ומחוברת אליו, בין אם זה מתאים למישהו או לא."

אמילי שור. צילום: רום שי - 140
עיצוב אופנה: הילי ארי. צילום: רום שי

קולקציית Missing של הילי ארי. צילומים: Sandro Zef

דוגמניות: קטיה בראצ׳ו, לולה ברנסט, ליאורה בר

הילי ארי. צילום: סשה פרילוצקי -212
הילי ארי. צילום: סשה פרילוצקי -28
הילי ארי. צילום: סשה פרילוצקי -2-3568
הילי ארי. צילום: סשה פרילוצקי -23265
הילי ארי. צילום: סשה פרילוצקי -23

דפנה סאפר -2

דפנה סאפר – כתבת אופנה
אינסטגרם: dafnasaffer@

נינה שוורץ - 3

נינה שוורץ – עורכת אופנה
אינסטגרם: nina_schwartz_stylist@

רום שי-1

רום שי – צלמת
אינסטגרם: rom.shay.photography

זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

Chief editor & art director: Effie Elisie
Email: fashionisrael.mag@gmail.com
Instagram: fashion_israel.mag
site: https://www.fashion-israel.co.il
Facebook business page: Fashion Israel

תגובות פייסבוק