נדב רוזנברג: ראיון בסגר השלישי של הקורונה

סגר שלישי- קורונה-טלי ארבל. צילום- מיכאל טומרקין . עיצוב- נדב רוזנברג_מגזין_אופנה_ישראלי
|

את Capture Nature, קולקציית החורף של נדב רוזנברג ל-Northern Star, קיבלה טלי ארבל לסקירה ביתית בשלהי הסגר השלישי, אך זה לא פגם במאומה מהזוהר! ראיון במתכונת סגר


מראיינת ודוגמנית – טלי ארבל | צלם – מיכאל טומרקין


סגר שלישי- קורונה-טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין . עיצוב: נדב רוזנברג-אופנה
טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין

נדב רוזנברג, 35, הקים את המותג שלו בשנת 2012, שנתיים לאחר שסיים לימודיו במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר. לפני שיצא לדרך עצמאית, התמחה בלונדון בבית האופנה דיוויד קומה, ובשובו לישראל הפך לראש חטיבת הטקסטיל והדפוס של המותג הבינלאומי Persy. טלי "נפגשה" איתו לראיון מרחוק, בהתכתבות, כיאה לימי הסגר. 

"מאז שאני זוכר את עצמי תמיד איירתי וחקרתי את הגוף הנשי, את הבגד, ואיך שהוא מונח על הגוף"

נדב רוזנברג
סגר שלישי- קורונה- צילום: מיכאל טומרקין . עיצוב: נדב רוזנברג-אופנה
נדב רוזנברג. צילום: אסף עיני

עיצוב ואופנה היו שם תמיד?  
"הייתי ילד די חולמני וסגור. מאז שאני זוכר את עצמי תמיד איירתי וחקרתי את הגוף הנשי, את הבגד, ואיך שהוא מונח על הגוף. אמי אישה מאוד מטופחת ואופנה הייתה משהו נוכח בבית, זה משהו שגדלתי עליו.

המשפחה מאוד תמכה בתשוקה הזו שלי. גם לסבתי (אמא של אמי) הייתה השפעה גדולה עלי, אם כי באופן שונה. כאשת רוח ומשוררת שהייתה, סבתי דחפה את הורי לשלוח אותי ללמוד ציור ובכלל לפתח אצלי את הכישרון שזיהו בי.

כל מערך התמיכה המשפחתי הזה מגיל צעיר היווה מצע מאוד טבעי לדרך שבחרתי. מעולם לא תהיתי אם כדאי לי לבחור בתחום הזה או לא, מבחינת פרנסה למשל, זה לא משהו שדיברו עליו בבית או שהגביל את התשוקה שלי.

קיבלתי יד מאוד חופשית ותומכת. ובאמת כבר בגיל 21, מיד עם שחרורי מהצבא, הכנתי תיק עבודות והתקבלתי לשנקר. הייתי הכי צעיר במחזור שלי." 

"עיצוב קולקציה בתקופה לא שגרתית כמו זו שניצבת בפנינו עורר בי את הכמיהה הגדולה לחזור למקומות הבסיסיים והאהובים שלי"

נדב רוזנברג
סגר שלישי- קורונה-טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין . עיצוב: נדב רוזנברג-מגזין_אופנה
טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין

על שום מה ולמה Northern Star?
"כוכב הצפון זה משהו שמהדהד אצלי מילדות. הוא תמיד נמצא שם, וזה מתחבר לי עם אופנה כי אני מאמין שאופנה צריכה להיות על-זמנית.

גם אם דברים משתנים או טרנדים מפציעים, ואני בעצמי מושפע מהם, עדיין ארצה להאמין שבבגדים שלי יש ערך מוסף קלאסי שנותן מענה ללקוחה לאורך זמן.

בנוסף, כשהתמחתי אצל דיוויד קומה בלונדון נהגתי לנסוע ב-Northern Line בדרך לסטודיו. גם זה משהו שנשאר איתי."

סגר שלישי- קורונה-טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין . עיצוב: נדב רוזנברג-אופנת_נשים
טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין

ממה הושפעה קולקצייתCapture Nature ? כיצד תגדיר את הרוח שלה?
"עיצוב קולקציה בתקופה לא שגרתית כמו זו שניצבת בפנינו עורר בי את הכמיהה הגדולה לחזור למקומות הבסיסיים והאהובים שלי.

מקור ההשראה העיקרי של הקולקציה הוא הזרם האימפרסיוניסטי באמנות, שכוחו היה בתפיסת הרגע. האימפרסיוניסטים ביקשו לתאר רגע מסוים בטבע ועבדו בצורת משיכות מכחול מהירות.

מצאתי בדרך עבודתם קשר ישיר למצבנו הנוכחי, שמתאפיין בחוסר הוודאות, אין לדעת מה יהיה מחר ואנחנו נאחזים בכל רגע שפוי, חיים את הרגע. אז חיפשתי לתפוס את הטבע, לתפוס את הרגע ולהעריך אותו. 

רוח הקולקציה היא נינוחות ונוחות, משהו מאוד cozy. חשבתי המון על מה הלקוחה שלי תצטרך בחורף תחת כל המגבלות. הבדים שבחרתי הם מנחמים ומפנקים – סריגי ויסקוזה וג'רזי, קטיפות כותנה, לצד אריגים נקיים מכותנות יפניות, קרפ לייקרה ועוד."

"את החוטים אני מלקט מכל מיני מקומות, בין אם זה חוטי צמר מיוחדים או חוטי וינטג', ובין אם זה קולקציות בהן אני בעצמי מכין את החוטים. בעיניי זה ייחודי לי, והשילוב של ישן עם חדש יוצר משהו מאוד מרענן" 

נדב רוזנברג

שמתי לב שבכל קולקציה יש לפחות פריט אחד המשלב עבודת-יד (כמו חולצת Waterfall שאני לובשת). מה עומד מאחורי התשוקה שלך לשלב עבודות-יד מסורתיות בבגדים?
"עבודות-יד בטקסטיל זה משהו שמאוד מזוהה איתי, עוד מתקופת הלימודים בשנקר. מחקרים של טקסטיל וכל מיני מניפולציות על ועם בדים. הדבר שהכי התמחתי בו, וגם בלט בפרויקט הגמר שלי, הוא חיתוכי לייזר.

טכניקה מאוד מיוחדת שתמיד חשבתי שיש עוד הרבה מה לעשות איתה מעבר ללחורר טקסטורות, ולקחתי את זה כמה צעדים קדימה. אני יוצר חורים בבד באמצעות חיתוכי לייזר ומשלב בהם שזירה או אריגה של חוטים בעבודת-יד.

את החוטים אני מלקט מכל מיני מקומות, בין אם זה חוטי צמר מיוחדים או חוטי וינטג', ובין אם זה קולקציות בהן אני בעצמי מכין את החוטים. בעיניי זה ייחודי לי, והשילוב של ישן עם חדש יוצר משהו מאוד מרענן." 

"באופן כללי אני לא אדם של פשרות, וזה עובד לי בסופו של דבר כי לקוחות מעריכות, הקהל הישראלי מאוד מפרגן. קשה ליצור פה, אבל זה שווה את זה"

נדב רוזנברג
סגר שלישי- קורונה-טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין . עיצוב: נדב רוזנברג-אופנה_ישראלית
טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין 

כמעצב שאינו מתפשר על איכות חומרים וגימור מוקפד, עד כמה זה משפיע או מגביל בתהליך בניית קולקציה? 
"לא קל פה בארץ. גם מבחינת חומרי גלם למשל, אני לא מתפשר ועובד עם סוכנים איתם אני מייבא בדים מיפן או מסין בעיקר.

באופן כללי אני לא אדם של פשרות, וזה עובד לי בסופו של דבר כי לקוחות מעריכות, הקהל הישראלי מאוד מפרגן. קשה ליצור פה, אבל זה שווה את זה."

"מעונה לעונה מגוון הגזרות בכל קולקציה גדל, ואני מלביש נשים בשלל מידות וצלליות, זה חשוב לי"

נדב רוזנברג
סגר שלישי- קורונה-טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין . עיצוב: נדב רוזנברג_כתבות_אופנה
טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין
סגר שלישי- קורונה-טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין . עיצוב: נדב רוזנברג_חדשות_אופנה
טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין

אתה מוצא עצמך מעצב לאישה ספציפית?
"האמת היא שלא. יש לי מנעד כל כך רחב של לקוחות, מבחורות בנות 25 ועד נשים בנות 60 ואפילו 70, אני מתגאה בכך ומעריך את זה מאוד.

מעונה לעונה מגוון הגזרות בכל קולקציה גדל, ואני מלביש נשים בשלל מידות וצלליות, זה חשוב לי. אין דבר כזה שמישהי תיכנס לחנות ולא תמצא משהו."

בימים טובים יותר, עד כמה אתה מעורב ונוכח במפגש עם הלקוחות?
"אני נמצא המון בחנות. גם מטבע הדברים כי בשנה האחרונה קצת קשה להעסיק עובדים בצורה רציפה.

אך גם בלי קשר לתקופה. מאז ומתמיד אני נוכח במפגש עם הלקוחות, גם בירידים בהם השתתפנו תמיד חשוב לי להיות נוכח, ואני גם נהנה מהמפגש הפרונטאלי הזה. אני מרגיש את הלקוחות, אני שומע אותן, נוצרים קשרים וחברויות.

יש לקוחות שהיו אפילו בחתונה שלי. אני מלביש הרבה פעמים אימהות ובנות, לפעמים זה אפילו אותם פריטים אבל בסטיילינג אחר. אין מגבלה של גיל בבגדים שלי, ולטעמי זו חשיבה מודרנית שמתאימה לעידן המאוד משתנה בו כולנו חיים". 

"העונה, והודות למורכבויות שהביאה הקורונה, העדפתי להתרכז בקולקציית נשים ולחזור לבגדי גברים בקיץ"

נדב רוזנברג
סגר שלישי- קורונה-טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין . עיצוב: נדב רוזנברג_חדשות_האופנה
טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין

מהיכן אתה שואב השראה ודרייב בימים טרופים אלה?
"שאלת השאלות. בימים כתיקונים אני טס בעולם ממש כל עונה, לאיזושהי תערוכה או מופע שמאוד מעניין אותי, דברים שמעוררים אותי ויזואלית או קונספטואלית.

קשה עכשיו כי אי אפשר לטוס או לחוות, אז אני נמצא המון בסטודיו ונעזר באוסף ספרי האמנות שלי.

גם אינסטגרם וכל מיני בלוגים שאני נובר בהם מעוררים בי השראה. אני בכלל כמה לאוויר הזה, הרבה פעמים טסתי לבד למספר ימים, פשוט להתהלך ברחובות ולהתבונן על אנשים, זה בהחלט חסר לי. מקווה לימים טובים יותר."

סגר שלישי- קורונה-טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין . עיצוב: נדב רוזנברג_מגזין_אופנה_דיגיטלי
טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין

העונה לא יצרת קולקציית גברים? 
"העונה ספציפית שמתי את זה בצד, בעיקר משום שעונת החורף בישראל מאוד קצרה. העונה, והודות למורכבויות שהביאה הקורונה, העדפתי להתרכז בקולקציית נשים ולחזור לבגדי גברים בקיץ.

אני אגב לובש רק את העיצובים שלי, קולקציית גברים חדשה לגמרי על הפרק!"

לסיום תספר לי משהו אחד, מפתיע, שלא יודעים עליך.
"תכלס אף אחד לא יודע שאני בחוג קרמיקה 🙂 "

סגר שלישי- קורונה-טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין . עיצוב: נדב רוזנברג_מגזין_אופנה_אונליין
טלי ארבל. צילום: מיכאל טומרקין

ועכשיו מנקודת מבטי: יש משהו בבגדים של רוזנברג שבמבט שיטחי נגדיר כקז'ואל, והם באמת כאלה, אך יש בהם גם נופח קלאסי בתצורה נקייה ונשית שמגיע מהגזרות, הטקסטיל המקורי והגימור המוקפד. זה ניכר ברגע שלובשים את הפריטים, מיד הרגשתי תמירה ואצילית יותר, אבל עדין היה לי כל כך נוח! 

רוזנברג נדיב בבדים, אך תמיד מתייחס לסילואט הנשי. ברבים מהפריטים למשל המותניים מודגשות, וכל אחת יכולה לבחור כמה היא מעוניינת להדק, להדגיש. מצאתי את הבגדים נינוחים, שימושיים, ובעיקר מרוממים. 


ראיינה, דגמנה וכתבה: טלי ארבל – https://www.instagram.com/tali_arbel/
ייצוג: סוכנות ג'וסי –  https://www.instagram.com/juicyagency_/ 
מעצב אופנה: Northern Star – נדב רוזנברג  https://www.instagram.com/_northernstar_/ 
צלם: מיכאל טומרקין – https://www.instagram.com/mchtphoto/


זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה של ישראל
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com
טלפון: 050-7368167

אינסטגרםfashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

Beauty fashion Fashion israel Fashion Magazine Fashion News hair Makeup photography style Trends zara אופנה אופנה 2021 אופנה ישראלית אופנת גברים אופנת נשים איפור אפי אליסי אתר אופנה אתר אופנה 2021 ביוטי הפקות אופנה זארה חדשות אופנה חדשות האופנה טיפוח טרנדים טרנדים 2021 כתבות אופנה מגזין אופנה מגזין אופנה 2021 מגזין אופנה אונליין מגזין אופנה ויופי מגזין אופנה ישראלי מגזין אופנה לנשים מעצבי אופנה סטייל עיצוב אופנה צילום צילום אופנה קורונה קסטרו שבוע האופנה שיער שמלות כלה

תגובות פייסבוק