נטלי צור: להחזיר את התשוקה לבגד

נטלי צור. קולקציית גמר המחלקה לעיצוב אופנה, שנקר-אופנה
|

נטלי צור, בוגרת (מחזור 2020) מצטיינת של המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, מציגה את Made to last – קולקציית אופנה העוסקת בחיפוש אחר דרכים חלופיות לשיפור תהליך העיצוב ואופן המחשבה על אופנה בהקשר של קיימות. ראיון

נטלי צור, בוגרת שנקר. מראיינת: מאיה אושרי כהן. צילום: אורנה רביצקי – Fashion Israel

מאת: מאיה אושרי כהן – עורכת ראשית

"בפרויקט הגמר שלי חיפשתי דרכים חלופיות לשיפור תהליך העיצוב והאופן בו אופנה נתפסת בהקשר של קיימות. בזמנים אלה של אי וודאות עלינו להעריך את הדברים שבבעלותנו."

נטלי צור-שנקר-אופנה
Made to las. קולקציית גמר המחלקה לעיצוב אופנה, שנקר. צילום: עידו לביא

"למנוע בזבוז מיותר"

"תרבות הצריכה משתנה. זה הוביל אותי למחקר על חפצים ואריזות – הגורמים המזהמים ביותר בענף. במהלך המחקר בדקתי כיצד להחזיר את הערך הרגשי והתשוקה לבגד, תוך הדגשת זהותו של הבגד וחשיבותו".


"מי עשה את הבגדים, החומרים מהם הבגדים עשויים ותהליכי היצור של הבגדים, נקבעו כערכים עליונים בפרויקט״. 

נטלי צור
נטלי צור. קולקציית גמר המחלקה לעיצוב אופנה, שנקר-מגזין-אופנה
Made to las. קולקציית גמר המחלקה לעיצוב אופנה, שנקר. צילום: עידו לביא

טכניקות מעולם הקיימות

"ניסית לשלב בקולקציה את האריזה עם הבגדים על מנת למנוע בזבוז מיותר. לכן יצרתי ארון בגדים בו לכל פריט אריזה משלו. הפריטים בקולקציה מאופיינים בפונקציונליות שמקורם במחקר על צורת האריזה, פריסתם והשימוש בהם."

נטלי צור-שנקר-מגזין-אופנה
נטלי צור. צילום: אורנה רביצקי

"הקולקציה נועדה לגברים ומותאמת לכל הגדלים. בנוסף, חלק מהאריזות מהווים פריטים משלימים בארון הבגדים שיצרתי."

נטלי צור
נטלי צור-שנקר-חדשות-אופנה
Made to las. קולקציית גמר המחלקה לעיצוב אופנה, שנקר. צילום: עידו לביא

הטכניקות בהן השתמשה נטלי צור ליצירת הקולקציה הינן טכניקות מעולם הקיימות אשר משפיעות על התהליך העיצובי. הקולקציה מורכבת מחומרים ובדים טבעיים מול חומרים ממוחזרים המגיעים ממוצרי אריזה.


אינסטגרם: natalie.tzur
מייל: natalie.tzur@gmail.com


זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה ישראלי
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com
טלפון: 050-7368167
אינסטגרם: fashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: ויצמן 68 כניסה ב׳ דירה 3 גבעתיים

אודות Fashion Israel

מגזין אופנה

מגזין אופנה ביוטי מוביל בישראל: משמש במה ייחודית לדור החדש של האופנה בישראל: מעצבי אופנה, צלמי אופנה, סטודנטים לאופנה, בוגרי אקדמיות לאופנה ובתי ספר לצילום אופנה.

מגזין אופנה של כולם!

Fashion Israel שם לו למטרה לקדם ולפתח כישרונות בתעשיית האופנה הישראלית: נשים, גברים, יהודים, ערבים, דתיים, חילוניים, הומואים, סטרייטים, לסביות, טרנסג׳נדרים, בי סקסואלים. מכל דת, מגדר ולאום. של כולם!

נועזים, בועטים ותוססים

מקדם כישרונות המבקשים במה להשמיע מעליה את קולם הרם, הברור והמחדש – נועזים, בועטים ותוססים מתחומי אופנה, ביוטי וצילום בישראל.

אנג׳נדות חברתיות

מגזין אופנה ישראלי מקדם אנג׳נדות חברתיות: קידום מעמד האישה, שיתוף פעולה עם אקדמיות, מכללות ובתי ספר גבוהים בארץ לצילום ואופנה, אופנה בחברה ערבית – במה אופנתית לתעשיית האופנה של ערביי ישראל. חשיפה של אלפי סטודנטים. פועל למען אנשים בעלי מוגבלויות, פגועי נפש, נכים ועוד.

התפתחות וחדשנות

יוזם ותורם למען התפתחות וחדשנות של עולם האופנה בישראל: דגש מיוחד על קהילת מעצבי אופנה, צלמי אופנה, הדוגמנים/יות סטייליסטים וסטייליסטייות, מעצבי השיער ואנשי האיפור.


קורונה, טרנדים, סטייל, אופנה, חדשות האופנה, מגזין אופנה, אופנת נשים, אופנה ישראלית, אופנת גברים, Fashion, Fashion Magazine, שנקר, ויצו חיפה, בצלאל

תגובות פייסבוק