קרלה ברוני

הון אנושי-1 סרט איטלקי-2
|

קרלה ברוני – הון אנושי, iL Cpitalo Umano ,Human Capital

קרלה ברוני

איטליה/צרפת 2014
שפת הסרט: איטלקית, תרגום לעברית ואנגלית
אורך הסרט: 103 דקות
במאי: פאולו וירזי
תסריטאי/ת: פרצ'סקו ברוני, פרנצ'סקו פיקולו, פאולו וירזי
שחקנים: ולריה ברוני טדסקי, ולריה גולינו, פבריציו בנטיבוליו, פבריציו גיפוני, לואיג'י לו קסצ'יו
החל מ-30.04.2015  בסינמטק תל אביב קולנוע כוכב רמת השרון וברחבי הארץ

תאוות בצע ותשוקה הם רק חלק מהמקומות בהם עוסק הסרט האיטלקי עטור הפרסים ומהמטלטל "הון אנושי", המבוסס על ספרו של הסופר האמריקאי סטיבן אמידון. סוכן נדל"ן שואף לטפס בסולם המעמדות החברתי, אשה עשירה חולמת על חיים אחרים, נערה הולכת בעקבות תשוקותיה למרות כל הלחצים שמסביב. במהלך ליל חורף מושלג אחד, מתרחשת תאונה מסתורית. אירוע המסבך שתי משפחות השייכות למעמדות שונים, משפחות שהקשר ביניהן מתהדק כשהעלילה מסתבכת.
 
 
עטור פרסים. ולריה ברוני טדסקי. 'הון אנושי'-1
עטור פרסים. ולריה ברוני טדסקי. 'הון אנושי'

השחקנים 

דינו אוסולה: פבריציו בנטיווליו Fabrizio Bentivoglio
קרלה ברנשי: ולריה ברוני טדסקי  Valeria Bruni Tedeschi
יובני ברנשי: פבריציו ג'יפוני Fabrizio Gifuni
רוברטה מורלי: ולריה גולינו Valeria Golino
דונאטו רוסומאנו: לואיג'י לו קאסקיו Luigi Lu Cascio
לוקה אמברוסיני: ג'יובני אנזלדו Giovanni Anzaldo
סרינה אוסולה: מתילדה ג'יאולי Matilde Gioli
גי'אמפי: גי'יגיו אלברטי Gigio Alberti
חוקר: ביבו סטורטי Bebo Storti

פבריציו בנטיוליו

מהשחקנים הבולטים באיטליה, עבד עם יוצרים כמו גבריאלה סלבטורה, סילביו סודיני, סרגי'ו רוביני , מרקו בלוקיו,פאולו סורנטינו ואחרים. בשנת 2007 ביים את סרטו הראשון. בנטיוליו היה מאורס לשחקנית ולריה גולינו, המשחקת בסרט הזה את אשתו.

ולריה ברוני טדסקי

שחקנית, תסריטאית ובמאית, אחותה הגדולה של קרלה ברוני, השחקנית/דוגמנית/זמרת ואשתו של ניקולאה סרקוזי, נשיא צרפת לשעבר. 

ברוני טדסקי בת למשפחה איטלקית עשירה, בגיל 11  עברה עם משפחתה לצרפת עקב איומים של הבריגדות האדומות על משפחתה העשירה

בין הסרטים בהם הופיעה: "מינכן", "חמש כפול שתיים" ו"הזמן שנשאר" של פרנסואה אוזון. "המלכה מרגו", "הגבר שלי", "שנה טובה" של רידלי סקוט, לאחרונה נראתה על המסכים בארץ בסרט "יחי ההבדל הקטן"

בשנת 2003 כתבה ביחד עם חברתה השחקנית במאית נעמי לבובסקי את התסריט הראשון שלה אותו גם ביימה, החיים "קלים יותר לזיקית", המבוסס על סיפור חייה, עליו זכתה בפרס לואי דלק.

בשנת 2006 ביימה וכתבה את סרטה השני גם הוא בשיתוף נעמי לבובסקי, "שחקנית". ב-2014 הייתה הבמאית היחידה שסרטה השתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל קאן עם סרטה הביוגראפי אף הוא, "טירה באיטליה".

ברוני טדסקי זכתה בפרסים רבים: פרס דודי דונטלו , בפרס סיאק הזהב ובפרס פסטיבל טרייבקה על תפקידה ב"הון אנושי"פרס הסזאר לשחקנית המבטיחה  ביותר בשנת 1994, בפרס מיוחד בפסטיבל קאן במסגרת התחרות 'מבט מסוים' על סרטה "שחקנית", בשני פרסי דויד דונטלו בשנת 1996 – 1998, שלוש פעמים בפרס המשחק בפסטיבל לוקרנו, פרס לואי דלק על סרטה הראשון כבמאית, פעמיים בפרס המשחק בפסטיבל ונציה. 

ולריה גולינו 

שחקנית ידועה באיטליה שלאחרונה עשתה גם את סרטה הראשון כבמאית "דבש", שהוקרן בפסטיבל קאן (גם בישראל) והיה מועמד לכמה פרסי דויד דונטלו – האוסקר האיטלקי. גולינו שהיתה דוגמנית ביוון, התגלתה על ידי הבמאית לינה ורטמולר והופיעה באחד מסרטיה.

בשנת 1986 זכתה בפרס המשחק בפסטיבל ונציה על הסרט "סיפור של אהבה".  היאהופיעה ב-20 סרטים אמריקאיים בהם "איש הגשם" לצד דסטין הופמן וטום קרוז, בגרסה האיטלקית לסדרה "בטיפול" ובמספר סרטים איטלקיים וצרפתיים רבים. שיתוף הפעולה עם ולריה ברוני טדסקי החל בסרטה של טדסקי "שחקנית". 

ולריה גולינו

 זכתה בפרס דויד דונטלו על תפקידה בסרט "מלחמתו של מריו" בשנת 2005, בפרס סרט הכסף על תפקידה סרט "רספירו", ,ובפרס דויד דונטלו לשחקנית משנה על תפקידה בסרט "הון אנושי".

ג'יובני ג'יפוני 

מהשחקנים הבולטים בקולנוע האיטלקי היום. כותב ומפיק. הופיע בסרטים רבים בהם סרטים של גי'אני אמליו, גיוזפה ברטולוצ'י, "חניבעל" של רידלי סקוט וקסם נעורים של מרקו טוליו ג'ורדנה. זכה בפרס דויד דונטלו לשחקן משנה על תפקידו בסרט זה.

הון אנושי-1 סרט איטלקי
'הון אנושי', זוכה שישה פרסי דויד דונטלו – האוסקר האיטלקי. צילום: יח"צ

הצוות 

בימוי: פאלו וירזי Paolo Virzi
תסריט: פאולו וירזיפרנצ'סקו ברוני , פרנצ'סקו פיקולו
Paolo Virzi, Francesco Bruni, Frnacesco Piccolo
מוסיקה: קרלו וירזי Carlo Virzi

פאולו וירזי

 במאי ותסריטאי, יליד ליבורנו, כתב וביים למעלה מ- 15 סרטים מאז הסרט הראשון שביים בשנת 1994. בשנים האחרונות הוא חתום על כמה פרויקטים בתור מפיק, והופיע כשחקן בתפקידים קטנים במספר סרטים. כבר בתור נער נמשך לאמנות הקולנוע ועקב אחרי הפקות קולנוע שצולמו בעיר מגוריו ליבורנו. עוד באותה תקופה החל לשתף פעולה עם חברו פרנצ'סקו ברוני. וירזי למד פילוסופיה באוניברסיטת פיזה, ואחרי כן קולנוע ברומא. 

על הסרט הון אנושי

זכה במספר פרסים,בהם:  דויד דונטלו לסרט הטוב ביותר ולתסריט הטוב ביותר (בשיתוף פרנצ'סקו ברוני ופרנצ'סקו פיקולו) . פרס סיאק הזהב – פרס המוענק על ידי המגזין סיאק ולפי בחירת הקוראים לסרט ולתסריט. פרס פסטיבל בוסטו אריזיו .

פרנצ'סקו ברוני, תסריטאי

חבר של פאולו וירזי עוד מימי התיכון. היה שותף בכתיבת התסריטים של כל סרטיו. בשנת 2011  ביים את סרטו העלילתי הראשון ובשנת 2014 את סרטו השני. זכה בפרסים רבים, בהם פרס דויד דונטלו על התסריט של "הון אנושי",

 

הון אנושי-1 סרט איטלקי03
'הון אנושי'. זוכה פסטיבל טרייבקה לשחקנית הראשית ולריה ברוני טדסקי. צילום: יח"צ

 

פאולו וירזי, בימאי הסרט:

"הפרויקט החל כסיפור אהבה עם הספר האמריקאי הנהדר של סטיבן אמידון "הון אנושי", המתרחש בפרבר של קונטיקט בעשור הקודם. נראה לנו שהדמויות הללו והסיפור כולו משקפים גם את הזמן העכשווי באיטליה.

עושר שלא מגיע מעבודה אלא מספקולציות כלכליות חסרות רגש. התקווה לעלות בסולם החברתי מתרסקת והמתח שהכסף מכניס לחיינו. דור של אנשים צעירים שנאלצים לשלם מחיר כבד כדי לזכות במעט אושר, בגלל האמביציות המטופשות של ההורים שלהם, או בגלל התסכולים שלהם עצמם.

הסיפור של דרו הייל

סוכן עסקי נדל"ן המנסה להשיג איזשהו רווח מיחסיה של בתו, עם בנו של ברוקר עשיר והניסיון להצטרף לקרן השקעה אגרסיבית, מיד גררו את דמיוננו. זה נראה שהספר הזה נכתב במיוחד בשבילנו, כדי לתאר מצב של עניינים הנוגע לכל אחד ואחד מאיתנו, אז הפכנו אותו לסיפור איטלקי.

סיפורו של דינו אוסולה

איש נדל"ן שרשם את בתו סרנה לבית ספר יוקרתי שהוא בקושי יכול לממן. מיקמנו את הסיפור ואת העלילות השונות באזור צפון איטליה אזור בו מתערבים ביחד עושר גדול ועוני קשה. החלטנו לטוות את העלילה כמו מותחן, עם גילוי של גופה כבר מן הסצנה הראשונה. רוכב אופניים שנפגע בתאונה בכביש במזג אויר חורפי במיוחד בימים שלפני חג המולד.

הסרט מספר את סיפור ההתרחשות של אירועי אותו לילה, מה שקדם להם , וכיצד תאונה שכזו יכולה לשנות את חייהם של הרבה אנשים. הסרט גם מראה כיצד כסף והרצון הבלתי נשלט להכפיל אותו והפחד הגדול לאבד אותו, מגדיר יחסים, גורלות וקבע את הערך של האנשים".

 

 

קרלה ברוני

פורסם בקטגוריות אופנה, כתבות אופנה, מגזין אופנה
תגובות פייסבוק