עונת המעבר והשיער שלכם – מדוע זה קורה? ומה הפתרונות?

תוספות שיער, דורון פסקינו פתרונות שיער, ז'בוטינסקי 90 רג וקינג גורג 53 תא. צילום: יח״צ
|

בעיית דלילות השיער היא בעיה נפוצה בקרב הקהל הישראלי, אשר אינה נעימה אך בהחלט ניתנת לטיפול ובלימה, במיוחד כשהיא נמצאת בשלביה הראשונים. זאת הודות לטכנולוגיות חדשות ומתקדמות ומגוון טיפולים. הנה מספר פתרונות שירגיעו אתכם

 

תוספות שיער, דורון פסקינו פתרונות שיער, ז'בוטינסקי 90 רג וקינג גורג 53 תא. צילום: יח״צ
תוספות שיער, דורון פסקינו פתרונות שיער, ז'בוטינסקי 90 ר״ג וקינג גורג 53 ת״א. צילום: יח״צ

 

מאת: מערכת Efifo

קרה לכם שלאחרונה הרגשתם שיש קצת יותר מדי שערות על מברשת השיער שלכם? כמות השערות שאתם רואים במקלחת גורמת לדופק מואץ? מתברר שאתם ממש לא לבד. הסיבות לנשירת השיער המטרידה נשים וגברים כאחד אינן אחידות ויכולות להיות לה גורמים שונים ומגוונים, החל מנשירת שיער עונתית הנפוצה בסתיו ובעונות מעבר, דרך המצביעה על בעיה בריאותית הדורשת טיפול ועד שינויים במצב הרוח. איך תדעו מהו סוג הנשירה שלכם ומה עושים? שאלנו מומחים בעניין וחזרנו עם תשובות.

לדברי דורון פסקינו, מבעלי מרכזי פתרונות השיער המקצועיים "דורון פסקינו", בעונות הסתיו והחורף מזג האוויר הופך קודר, הימים מחשיכים מוקדם ויש כאלו שהשינויים הללו משפיעים על מצבם הנפשי יותר מאחרים, מה שנקרא בעגה המקצועית דיכאון חורף. יש שמשתמשים במונח כבדיחה או הלצה, אך עבור רבים מדובר במצב ממשי ובלתי נשלט. ידוע כי מצב רוח ירוד, דיכאון, חרדה ומועקה נפשית הם בעלי השפעה ממשית על קצת גדילת השיער ונשירתו. אי לכך, במידה ואדם סובל מירידה במצב הרוח ומועקה במהלך חילופי עונות, הדבר עלול לגרום לנשירה מוגברת. נשירה זו בדרך כלל פוסקת וחוזרת למצב תקין כשמצב הרוח משתפר ולכן אין סיבה לדאגה.

תוספות שיער, דורון פסקינו תוספות ופתרונות שיער (ז'בוטינסקי 90 רג). צילום: לילי פסקינו
תוספות שיער, דורון פסקינו תוספות ופתרונות שיער (ז'בוטינסקי 90 ר״ג). צילום: לילי פסקינו

תופעה נוספת היא לעיתים "נשירה מדומה", כאשר אנו חושבים שאנו מאבדים יותר שיער מהרגיל, אך למעשה הדבר אינו נכון. בחיי היום יום של אדם הוא מאבד בממוצע כ-100 שיערות לערך כחלק מתהליך הנשירה הטבעי והתקין. עם זאת, שיערות רבות נשארות על הקרקפת בשל הימצאותו של חשמל סטטי. נשים נוטות לחפוף פחות בחודשי החורף ולכן יותר שיערות שנשרו נשארות על הראש. ברגע שחפיפה מתבצעת אחת לכמה ימים ומנקה את כל השערות שנשרו, לפתע נדמה שאנו רואים כמות גדולה יותר של שיערות על רצפת המקלחת, מה שעלול להבהיל, אך למעשה מדובר בכמות זהה לזו שהייתה קודם לכן ותקינה לחלוטין.

יחד עם זאת מוסיף פסקינו, "לנשירה, שבירות ודלילות שיער באופן כללי יכולות להיות גם תסמינים של  בעיות בריאותיות שונות שרצוי לשים אליהן לב ואף מחייבות לעיתים התייעצות והבחנה רפואית ויכולות לנבוע עקב שינוי הורמונלי, תזונתי או כזה הקשור בגיל ותורשה".
מעבר לפן האסתטי המטריד, לנשירה ודלילות שיער שלהן עלולות להיות השפעות על מצב הרוח של האדם, על אופן התפקוד בעבודה, קשרים עם בני המין השני ופגיעה בהערכה העצמית. החדשות הטובות הן שבמקרים רבים לא מדובר בגזרה משמיים והבעיה ניתנת לבלימה ולטיפול בדרכים שונות, פולשניות יותר ופחות וברמות מחיר שונות.

השיטות הלא פולשניות: פתרונות שיער טבעיים לטיפול ביתי

אחד הפתרונות הקלים והנפוצים לבעיה היא מיזוטרפיה לראש. מדובר על רולר אשר עליו נמצאים מחטים, אותו יש להעביר על הקרקפת באופן עצמאי, בבית, יום כן יום לא (רצוי לאחר מקלחת). לפעילות זו החוזרת על עצמה, מספר תפקידים, האחד לפתוח נקבוביות סתומות ובעצם "לשחרר" זקיקי שיער ולאפשר להמשיך "לחיות" ולהצמיח, ואילו השני לפצוע את הקרקפת וליצור אדמומיות שמקורה בהזרמה מוגברת של דם לראש. לאחר המעבר עם הרולר, משתמשים בתערובת צמחים 100% טבעית הנרקחת מצמחי מרפא ירוקים שונים. תהליך טיפול זה אורך תקופה של 3 עד 6 חודשים ותפקידו בעצם להעיר ולהציל זקיקי שיער רדומים (שאינם מתים). על פי מחקרים בתחום, ניתן להעיר זקיקי שיער לתקופה של עד 6 שנים מרגע היותם רדומים ולהופכם פעילים.

פתרון טבעי נוסף הוא שימוש בשמפו צמחי מרפא "הדס". המועשר בצמחי מרפא הדס, סרפד, דפנה, רוזמרין, ארגן ואומגה 3 מזרעי מרווה מרושתת, יוצרים יחדיו באמצעות תכונותיהם הטבעיות קומפלקס מזין העוזר בהתמודדות וריפוי בעיות עור כלליות, וכן באופן ספציפי לטיפול בשיער דליל, חלש ונושר בפרט. הצמחים בשמפו ידועים ביכולתם לחיזוק שורשי השיער בעת בטיפול התמדתי בן 3 חודשים עד חצי שנה. הטיפול מתבצע אודות ריכוזים גבוהים המכילים ברזל מוגבר, אבץ, מינרלים וויטמינים המסייעים בשיקום השיער.

שמפו הדס לטיפול בנשירת שיער, 135 שח, להשיג בדורון פסקינו ז'בוטינסקי 90 רג. צילום: יח״צ
שמפו הדס לטיפול בנשירת שיער, 135 שקל, להשיג בדורון פסקינו ז'בוטינסקי 90 ר״ג. צילום: יח״צ

הסוואת דלילות השיער

בקרב נשים וגברים שהגיעו לשלב של דלילות שיער או הקרחה מתקדמת, ניתן לפתור את הבעיה בדרך טבעית לחלוטין, על ידי שימוש ביחידת שיער חיצונית דקה. יחידה זו עשויה שיער אדם טבעי שמותאם באופן אישי לכל לקוח, בהתאם לסוג ,צבע ואופי שיערו הקיים. בניגוד לאלו שהיו קיימות בעבר, כיום הודות לטכנולוגיה חדישה, היחידות מגיעות כשהן דקות כנייר ולא ניתן להבחין בינן לבין השיער הטבעי. יחדיה דקיקה זו מתלבשת על חלקו הקדמי של הראש או הפדחת, שם בדרך כלל נראית לעין הדלילות ומסווה אותה. השיער על גבי היחידה נתפר שיערה- שערה באופן ידני ודקדקני על ידי מומחים בתחום בהתאם לכיווני הצמיחה הטבעיים של השיער. פתרון זה יכול להיות זמני או קבוע.

 

מכשירים  לשימושים ביתיים חדשניים

מכשיר חדשני שנחת זה עתה בישראל המציע פתרון בייתי נפלא ויעיל לבעיה הוא ה-HairMax של חברת לקסינגטון האמריקאית, שיעילותו הוכחה בלא פחות מ-7 מחקרים קליניים שונים שנחלו כ-90% הצלחה בבלימת תהליך ההתקרחות. פעולת המכשיר מבוססת על עקרון תהליך הדומה לפוטוסינתזה בצמחים, בה אנרגיית האור הטיפולית שמקורה בקרן לייזר ברמה נמוכה, מזינה את זקיק השערה על ידי המרצת חמצן וחומרים מזינים ומעודדת לצמיחה חזקה יותר. אור הלייזר הגובר מזין את זקיקי השיער ברמה התאית ובכך מפחית את דילול השיער ומסייע לו לגדול באופן חזק ובריא. הפעלת המכשיר הביתי הנראה כמברשת שיער, פשוטה וקלה ומתבצעת על ידי סירוק קל למשך 8 דקות ביום, שלוש עד ארבע פעמים בשבוע.

מכשיר לייזר. מוכח קלינית נגד התקרחות גברית ונשית HairMax, 1850 שקל, להשיג ב- www.HairMax.co.il, צילום: יח״צ חו״ל
HairMax – מכשיר לייזר. מוכח קלינית נגד התקרחות גברית ונשית. מחיר: 1850 שקל. להשיג ב-www.HairMax.co.il צילום: יח״צ חו״ל

 

טיפולים פולשניים ממוקדים

אחד הטיפולים הרפואיים הידועים כיום בתחום דלילות השיער הן מבחנות ה-CELLENIS PRP המשווקת בארץ על ידי חברת סלע מדיקל. במהלך הטיפול נלקח דם מגופו של המטופל, אשר מופרדת בשיטת הצנטרפוגה, לפלזמה עשירה בטסיות דם וחלבון המעודד גדילה של זקיקי שיער. פלזמה זו מוזרקת לאחר מכן ישירות לעור הקרקפת של המטופל/ת. הטסיות המשתחררות בעומק העור מעודדות ייצור מוגבר של קולגן ואלסטין ועל ידי כך ייצור וגדילת זקיקי שערה חדשים. הטיפול מומלץ גם כטיפול משמר למטופלים שעברו השתלת שיער, מחקרים  קליניים הוכיחו כי בקרב מטופלים שעברו הזרקות בין 2  עד 3 ובהפרש של חודשיים האחד מהשני ולאחר 12 חודשים הייתה עלייה של 44% בצמיחת זקיקי וצפיפות השיער בגברים ונשים כאחד. עלות טיפול בודד נעה בין 3000-5000 שקל.

סלע מדיקל. מבחנות סלניס. צילום: יח״צ
סלע מדיקל. מבחנות סלניס. צילום: יח״צ

 

 

Efifo – מגזין האופנה של ישראל
מייסד ועורך אחראי: אפי אליסי
מייל: efifo@efifo.co.il
אינסטגרם: efifomagazine
קבוצת האופנה שלנו פתוחה לכולם: https://www.facebook.com/groups/efifo/

 

פורסם בקטגוריה שיער
תגובות פייסבוק