עמר ליכטנשטיין

'שייח ג'ארח'-1
|

עמר ליכטנשטיין בסינגל מרגש: 'שייח ג'ארח'

עמר ליכטנשטיין, סולן להקת Felidae Trick, יוצא עם סינגל חדש 'שייח ג'ארח' בהשראת סבו שלחם בפלמ"ח ועם תקווה לשלום בסכסוך הישראלי פלסטינאי.

'שייח ג'ארח'-3
עמר ליכטנשטיין . צילום: יח"צ

השיר נבחר לאלבום הדיגיטלי 'שעה של אור 2015 – אין לנו ארץ אחרת'- אוסף מיוחד של חברת לינקטון הכולל שירים חדשים ומחודשים של מגוון אמנים ישראלים מובילים ברוח הכמיהה לשלום. "השיר עוסק ברצון לחיות בשקט, ניסיתי לתאר את חיי כאדם בודד בתוך כל האלימות עם המתח הדתי והפוליטי שמלווה את החיים בישראל' מספר ליכטנשטיין.

במציאות הישראלית המורכבת בימים אלו, בה מדינת ישראל חווה פיגועים מידי יום, מוציא עמר ליכטנשטיין, סולן להקת Felidae Trick את השיר שייח ג’ראח המדבר על הסכסוך הישראלי פלסטינאי. הרקע לשיר מגיע משתי זוויות שונות: סבו של עמר נלחם בקרבות לשחרור ירושלים ב- 47 ונפצע קשה בשייח ג’ראח וההפגנות למען השלום שנערכו בשכונה המזרח ירושלמית בהן לקח חלק עמר פעמים רבות. הקשר בין שני הסיפורים מיוצג בעזרת פסוק מהתנ"ך: "אָבוֹת אָכְלוּ בֹסֶר וְשִׁנֵּי בָנִים תִּקְהֶינָה".

'שייח ג'ארח'-2
עמר ליכטנשטיין . צילום: Georg Anton Michienzi

השיר 'שייח ג'ארח' נבחר לפרויקט של לינקטון לציון 20 שנים לרצח רבין באוסף משותף עם מיטב האמנים, בניהם: סי היימן, ירדנה ארזי, אריק סיני, יזהר כהן, רבקה זהר ועוד. האוסף כולל שירים חדשים ומחודשים התואמים את רצון הכל, בתקווה הדדית לחיים שקטים, שלום ואחווה.

"סבי היה בפלמ"ח וכילד שמעתי ממנו סיפורים על הלחימה בירושלים, זה חלחל אצלי מאוד עמוק" מספר ליכטנשטיין, "לפני כמה שנים שמעתי על ההפגנות השבועיות בשייח ג'ארח והגעתי מתוך סקרנות. פתאום אתה שואל את עצמך מתי כל הבלאגן הזה ייגמר? הפנמתי באיזה מרחץ דמים נורא אנחנו נמצאים. בשיר מופיע המשפט "אָבוֹת אָכְלוּ בֹסֶר וְשִׁנֵּי בָנִים תִּקְהֶינָה". הדור של סבי נלחם ואכל בוסר, ואנחנו סובלים מהמשך הסכסוך".

עמר ליכטנשטיין, תל אביבי אשר מתגורר בברלין, פיזיקאי מחונן, מתעסק במוסיקה מילדותו. מלימודי מוסיקה קלאסית על פסנתר דרך גילוי מרעיש של מוסיקה ערבית ותימנית ועד מציאת אהבתו האמתית, מוסיקת הניו וייב.  אופן ההגשה והנוכחות הבימתית והכריזמטית קנו לעמר ליכטנשטיין וההרכב ביקורות חמות מכל עבר. עמר ליכטנשטיין וההרכב Felidae Trick מסתמנים כאחד ההרכבים המעניינים והמרתקים שיצאו מישראל. בחודש אוקטובר האחרון יצא עמר ליכטנשטיין וההרכב Felidae Trick לטור ברחבי אירופה לרגל השקת EP החדש, Working Hard, בהפקתו של המפיק המוסיקלי ראלף גולדקינד. השיר 'שייח ג'ארח' עשה היסטוריה כשיר הלועזי הראשון שנכנס לאוסף של רשת ג'.

The desert wind
The sun above
Walk down the streets where you shout
peace and love
The walls
full of stories
The stones are soaked with our
love and spirit
The sour grapes still set us on edge
When will this fight come to an end?
I'd love to say but I can't see
how I could be the one
who saves Sheikh Jarrah

קרדיטים:
מילים ולחן – עמר ליכטנשטיין
הפקה מוסיקלית – ז׳ארה פאק
מיקס – סיימון ויינשטוק
מאסטרינג – Calyx
הוקלט באלפני Trixx בברלין.
עמר ליכטנשטיין – שירה וקלידים
יוליאן פויש – גיטרה
רוני מאיר – בסמזוט גורזוי – תפים
שטפן אמיג – פרקשנז

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק